Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Sakarya'da 15 yeni okul yapılması planlanıyor!

Hazine taşınmazları karşılığında yeni okulların yapılmasına yönelik çalışma kapsamında ilimizde 15 yeni okul binası yapılması ön görülüyor

13:51   |   12.02.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi

Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un  'Hazine Taşınmazları Karşılığında Okul Yapılmasına İlişkin Protokol'ü imzalamasının ardından Vali Ahmet Hamdi Nayir'in talimatlarıyla Sakarya ilinde çalışmalara başlandı.


Ülkemiz genelinde ikili eğitimden tam gün eğitime geçişin desteklenmesi, okul öncesi eğitimin kademeli olarak zorunlu hale getirilmesi ve özel eğitime ihtiyacı olan çocukların eğitime erişiminin sağlanması kapsamında ihtiyaç duyulan okul inşaatlarının yapılmasının amaçlandığı AKOY (Hazine taşınmazları karşılığında okul yaptırılması projesi) çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünde toplantı düzenlendi.


AKOY projesi kapsamında yapılacak iş ve işlemlere ilişkin yol haritasının belirlendiği toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nedim Aksal, Milli Emlak Müdürü İbrahim Güler, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Coşkun Bakırtaş ile iki kurumunun mühendisleri katıldı.


Milli Eğitim Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında; ilimiz genelinde yapılacak okulların proje bilgileri, okul yapılacak taşınmazların belirlenmesi, yaklaşık maliyet hazırlanması, okul inşaatlarının yapılması, kontrollük işlemleri, geçici kabul işlemleri, kesin kabul işlemlerinin yapılması İl Milli Eğitim Müdürlüğünün sorumluluğunda yürütülecek.


Okulların yapımı karşılığında yüklenicilere verilecek hazine taşınmazlarının belirlenmesi, ihalelerin ilan edilmesi, gerçekleştirilmesi, onayı ve sözleşme imzalanması ile okulların yapılacağı taşınmazların teslimi Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü sorumluluğunda gerçekleştirilecek.


AKOY projesi kapsamında ilk etapta Sakarya ilinde 15 okul inşaatının yapılması öngörülüyor.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 26925 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3415 kere okundu
YORUMLAR 6 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
dersadet
12.02.2019 20:47
hazine taşınmazı karşılığında okul yapmak nedir allah aşkına bırakın sizden sonrada yaşayacaklara bir devlet arazisi kalsın belki başka şeyler yapar yeni gelecek nesil ne düşünmez bir yapıya büründünüz 50 yıl sonrası ne yapacaklar merkezlerde bir tane devlet malı kalmıyor
Barkın
12.02.2019 20:39
Umarım imamhatip yapmazsınız .gördüğümüz gibi hepsi boş günahıdır ,yazıktır insanlara Her yer imam hatip ve boş
metin
12.02.2019 19:26
15 okulun 12 si imamhatip olur kesin. Geçmişte böyleydi diye diye heryeri imamhatip yaptınız.. Biz müslümanız elhamdülillah. ama yeter artık yaranmak için yaptığınız imamhatip okulları.
ŞENERÖZBAKAN
12.02.2019 17:43
yaklaşık iki yıl önce yıkımı yapılan küpçüler ilköğretim okulu yarım kaldı bu gün inşaat alanından geçtim durumu vahim kaplamalar yerlerde çürümeye terkedilmiş bir durumda bütçesi hazır bir proje nasıl yarım kalır ne bekliyoruz artık okulumuzun bir an önce tamamlanmasını istiyoruz
magrib
12.02.2019 17:04
Yapın yapın hepsini imam hatip külliyesi yapın, yanına da millet bahçeleri kurun ki Suriye'liler rahat rahat nargilelerini tüttürsünler.
Sıkı(yorum)
12.02.2019 15:19
Depremin üzerinden 20 yıl geçti daha yıkılmayı bekleyen, yeni yıkılan okullar var. Şaka gibiler yeni okul yapacaklarmış. mevcut okulların yarısı adi işçilik yüzünden yağmurlu günlerde su basıyor çatısı akıyor. Lağımı taşıyor öğrenci kapasitesinin üzerinde sınıflar tıklım tıklım.
Online Ziyaretçiler