Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Kartal'da çöken binanın altından böyle kurtardılar

Destek için 51 personel ile İstanbul'a giden Sakarya AFAD ekipleri, Kartal'da çöken binanın enkazından Mahmut Tayyip Alemdar isimli çocuğu 9 saat sonra kurtardı. Küçük çocuğun göçük altından kurtarılma anına ilişkin görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde kurtarma sırasında Mahmut Tayyip'le sohbet eden Sakarya AFAD personeli Seyfullah Gök, küçük çocuğa "Seni buradan çıkarayım maça götüreceğim. Hangi takımlısın?" diye teselli etmeye çalışıyor.

18:04   |   12.02.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi

MEDYABAR
Sakarya AFAD, Kartal'da bina çökmesi olayının yaşanmasının ardından destek için 51 personel 8 araç ile İstanbul'a gitti. Canla başla kurtarma çalışması yapan ekipler, binanın çökmesinin ardından 9 saat sonra enkazda Mahmut Tayyip Alemdar isimli küçük çocuğa ulaştı.


O ana ilişkin kurtarılma görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntülerde arama kurtarma personeli Seyfullah Gök'ün küçük Mahmut'a "Bu görüntülere sonradan bakıp güleceğiz hep beraber" dediği anlar amatör kameraya yansıdı.

Kartal'da çöken 8 katlı Yeşilyurt apartmanından 9 saat sonra yaralı halde kurtarılan Mahmut Tayyip Alemdar'ın kurtarılma anlarına ait görüntüler ortaya çıktı. 


Enkaz altında cep telefonu kamerası ile kaydedilen görüntülerde Sakarya'dan giden arama kurtarma ekipleri Mahmut'un sesini alabilmek için etraftakileri susturduğu ve Mahmut'a seslenerek ulaşmaya çalıştığı görüldü. 


Sakarya AFAD Arama Kurtarma Personeli Seyfullah Gök, küçük Mahmut'a,"bir daha vur amcam" diyerek Mahmut'un enkaz parçalarına vurmasıyla irtibata geçmeye çalıştı. Kurtarma esnasında küçük çocuğun moralini yüksek tutmaya çalışan arama kurtarma ekipleri; "Bizi ziyarete geleceksin tamam mı? bu videoyu sana atacağız, güleceğiz buna hep beraber" dediği görüldü.


Daha sonra Mahmut Tayyip'i Cumhurbaşkanı Erdoğan, tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti ve küçük çocuğa taraftarı olduğu Trabzonspor forması ve futbol topu hediye etti. Erdoğan: "Sen forma istemişsin al sana Trabzonspor forması" diyerek formayı küçük çocuğa hediye etti.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 246491 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 11640 kere okundu
YORUMLAR 5 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
cemkurul
13.02.2019 09:28
Öncelik ile cok gecmiş olsun..Rabbim afetlerden ve bu gibi ihmallerden bizi korusun...İLİNİZDE görev yapıyorum...cokiyi bilirim ..Sahsım istanbuldan 17 agustos depremınde zonguldak ve isvec li kurtarma ekıpleri ıle beraber gelmiş oto galerilerinin oldugu cadde de calışmış bir sivil pois bir öğrenci enkazdan malesef ölü cıkarmıs idik...Cok iyi anlayabiliyorum..AFAD ekibini kutluyorum..
Salih YAĞCI
12.02.2019 22:51
Canla başla calısan AFAD personelini kutluyorum.
Sakaryalı54
12.02.2019 20:00
Kurban olurum onu yaradana,çok iyi bilirim yaşadıklarını,17 Ağustos gecesi tam 10 saat kaldım da 10 yıl gibi gelmiş ti...
Mert küçük
12.02.2019 19:18
Allah kurtaranlardan razı olsun Rabbim vatanımızı afetlerden bu tarz kazalardan korusun depremi yaşayan bir şehir vatandaşı olarak rüyalarımıza giren depremi bir daha gözümde canlandırarak izledim ve üzüldüm...
Sakaryalı54
12.02.2019 18:43
Yavrum benim... Ömrü varmış kurtulmuş, çok geçmiş olsun
Online Ziyaretçiler