Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Uzm. Dr. Kolip: 'Sakaryalıların kötü gün dostu olacağız'

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, seçim çalışmalarını Sapanca'da sürdürdü.

11:40   |   21.02.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
 1. Haber Resmi
 2. Haber Resmi
 3. Haber Resmi
 4. Haber Resmi
 5. Haber Resmi
 6. Haber Resmi
 7. Haber Resmi
 8. Haber Resmi
 9. Haber Resmi
 10. Haber Resmi
 11. Haber Resmi
 12. Haber Resmi
 13. Haber Resmi
 14. Haber Resmi

Esnaf ve vatandaş ile görüşen Kolip, özellikle seçimden sonra çok daha zor ekonomik şartlar bizleri bekliyor. Biz Sakaryalıların kötü gün dostu olacağız. İhtiyacı olan herkese İYİ kart vereceğiz. Sosyal yardımları artıracağız. Sakarya'da yuvalar dağılmayacak, hiçbir ocak sönmeyecek" diye konuştu.


Sapanca'da ziyaretler

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, Sapanca'ya giderek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Ziyaretleri kapsamında CHP İlçe binasına giden Uzm. Dr. Kolip, burada ilçe yöneticileri ve Sapanca Belediye Başkan adayı Cengiz Çiçek ile görüştü. Uzm.Dr. Kolip daha sonra Çanakkale ve İstiklal Savaşları, Şehit ve Gazi Yakınları Derneği Sapanca Şubesini ziyaret etti. Uzm. Dr. Kolip, bağımsız adaylık başvurusunda bulunan Oya Arapoğlu ile de karşılaştı ve bir süre sohbet ettikten sonra başarılar diledi.


Sosyal destek sisteminin kapsamı değişecek ve artacak

Sapanca pazarını da gezen Uzm. Dr. Kolip, Sakarya'nın her geçen gün daha da fakirleştiğini belirterek, "Her geçen gün daha fazla insanımız desteğe muhtaç hale geliyor. Bizim amacımız elbette ki insanlarımızın kimsenin desteğine ihtiyaç duymadan, kendi ayaklarının üzerinde durmalarını sağlamaktır. Ama tüm bunlara rağmen ihtiyacı olan vatandaşlarımız için de Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde çok geniş kapsamlı bir Sosyal Destek sistemi başlatacağız" dedi.


Kapı kapı dolaşacağız

Sakarya genelinde yapacakları ayrıntılı analiz ile en uç noktadaki Sakaryalılara bile ulaşacaklarını belirterek, "Kapısını çalmadık hane bırakmayacağız. Herkesin halini hatırını soracağız. Herkesin durumuna bakacağız. Bu aşamadan sonra herkese ihtiyacı doğrultusunda sosyal yardımlarda bulunacağız. Bunu da göstere göstere değil, bu işin reklamını yaparak değil, insan onuruna yakışır, dinimizin, törelerimizin bizlere öğrettiği şekilde yapacağız. Bir elin yaptığı yardımı diğer el görmeyecek." diye konuştu.


İYİ Kart dağıtacağız

Durumu iyi olmayan Sakaryalılara, İYİ Kart vereceklerini belirten İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, "Hemşehrilerimize ihtiyaçları doğrultusunda yapacağımız para yardımlarını, bu karta yükleyeceğiz. Hemşehrilerimiz bu kartlarla, ayrıca indirim anlaşmaları yapacağımız, market, esnaf ve alışveriş merkezlerinden, alışverişlerini yapabilecekler. İnşallah Sakarya'da açta, açıkta, karnı aç insan bırakmayacağız." şeklinde konuştu.


Daha kötü günler olabilir

Bir çok ekonomiste göre 31 Mart'a kadar Hükümetin uyguladığı seçim ekonomisini terk etmesi ve daha da ağırlaşan ekonomik şartlar nedeniyle, seçim sonrası vatandaşı çok daha zor günlerin beklediğini kaydeden Uzm. Dr. Cihan Kolip, "İşte zor günlerde birbirimizin halini sormamız çok daha önem kazanacak. Eğer bu sosyal destek sistemini yeteri kadar işletemezsek, o zaman maalesef çok daha ciddi sıkıntılarla karşılaşacağız. Sakarya'da ekonomik nedenlerden ötürü boşanma oranları çok yüksek. Oranlara vurursak, bugün Sakarya'da boşanma oranları, evlilik oranlarının 5'te birini bile geçmiş. Biz aileler dağılmasın, ocaklar sönmesin, Sakaryalılar hak ettikleri gibi yönetilsin ve hak ettikleri gibi yaşasın istiyoruz" dedi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 262638 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2550 kere okundu
YORUMLAR 27 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Adapazarı Hafız
22.02.2019 11:05
Mert bey devlet çıkarları için ne gerekirse onu yapar bu bir.iki devletin yetkilileri veya görevlileri herkesle gün gelir muhattap olur bu her zaman böyledir!üç herşeyin zamanı sırası gelince içeri tıkılır.dört hdp terör örgütünün siyasi uzantısıdır, bunu sen bile biliyorsun ki bedava siyasi hırslarınıza yenik düşüp kabullenemiyorsunuz!beş bu yanlışı savunacak kadar düşünce kapasiten yoksa yapacak birşey yok!
mert yazar
22.02.2019 10:35
Kürt vatandaşlarımız akp ye oy verdiklerinde Kürt kardeşlerim , başka partiye oy verdikleride bozguncu terörist hain ilan ediliyor akp tarafından.Bu ülkede Hdp ile en çok bağı bulunan parti akp dir. çözüm sürecinde yapılanlar onlarca yüzlerce şehidimizin sorumlusu akpdir. Şimdi oy uğruna diğer partileri zan altında bırakıyorlar ve malesef halkımız bu yalanlara kanıyor.Akp nin adaylarına bir bakın son 10 yılda 1 kardeş hdp li 1 kardeş akpli bu şekilde chp li yada iyi partili bir tane örnek bulamazsınız ? Ortaya bir yalan atarken yada bir yalana alet olup giderken azıcık insafınız olsun kimi neyle suçladığınıza bir bakın.
Merto
21.02.2019 23:33
Fesli gerçekleri yazmış, yazınca onu da terörist ilan etmişler. Teröristleri peşmerge kıyafetleri ile sınırdan ülkeye sokanlar, bugün kalkmış karşı tarafa terörist diye saldırıyor. Eksik beyinlerinizin ortaya çıkardığı fikirlere kim karşı gelirse hain oluyor, terörist oluyor zaten.
Mert korkmaz
21.02.2019 22:55
Fikocum fesli dalkavuk kesinlikle meczup kendi haline bırak..
Fiko
21.02.2019 22:29
Fesli Kadir sen de sıkıntı var hdp yi övüyorsun ya sen PKK lısın yada zihinsel sıkıntın var !
Fikret Durmaz
21.02.2019 21:58
Sen vatan hainimisin yoksa beynine oksijen mi gitmiyor?hdp fetö yü övüyorsun fesli kadir adını soy adını yazsana ............ şehitlerimizin kemiklerini sızlatıyorsun!!!
Çağrı
21.02.2019 20:43
Fesli Kadir değişik insan iftira atmaya devam et sen ittifakınızı inkar etmek için bedava uğraşıyorsun hdp CHP ip SP:)
fesli KADİR
21.02.2019 19:16
Adamın AKLI YOKSA..AKILSIZDIR..NE SOYLEDIGI NE DÜŞÜNDÜĞÜNÜN HUKMU YOKTUR..Hdp+chp+iyi+sadet..Akilsizlar..EN SON MECLISTE OYLAMA VARDI ANDIMIZ ...AKP+HDP VEKILLERI ANDIMIZA HAYIR OYU KULLANDI..HABURU.OSLOYU.AÇILIMI.HENDEKLER KAZILIRKEN .PYD DAVULLA HALAYLA IRAKTAN SURIYEYE KIM GECIRDI.BARZANI.TALABANI ANKARAYA GELDIGINDE BAYRAKLARI KIM GÖNDERE CEKTI..IBO DIYARBAKIRDA LORKE LORKE.hadi uzanın yaylanın önce.sehitlere kelle diyen kim..Abisi akp.kardeşi hdp aday dolu ..külaha anlatın.Ne YAPACAK HDP BATI ILLERINDE OY ATMAYACAKMI..SANA VERSELER IYI..YA BÖLÜCÜ ISE KAPATIN KAPATIN HAZINEDEN TONLA PARA VERIYORSUNUZ..CAK ÇAK BOS BOŞ OTMEYIN...15 TEMMUZDA DARBE GIRISIMINDEKI SEHIT OLANLAR HDP. CHP.MI YAPTI.yıllarca besleginiz fetö .
Metin
21.02.2019 17:34
Yahu hdp ve CHP ile ittifak yapmışsınız ne kafası bu hocam?
cevdet kutlu
21.02.2019 16:55
Iyi partide sakaryada yaptığım incelemede.MILLETVEKILI olan tüpcü dikbayir arnavut il baskani arnavut serdivan ilce baskani arnavut Adapazari belediye baskan adayi arnavut cihan kolip arnavut Meral arnavut araştırsam cogu il başkanıda arnavut cikar.Iyi parti yerine Arnavut partisi deseydi daha iyi olurdu.
Alperen
21.02.2019 16:49
Türkiyenin en borçlu belediye sakarya büyükşehir, belediye hizmetlerinden memnun olan 1 tane akpli görmedim, bu yorum yapan arkadaşlar sanırım A haberci, a haberi seyret sanırsın türkiye kanada, norveç ama gerçekler 1 tl ucuza sebze almak için saatlerce kuyruk bekleyen garibanlar, allah c.c. sonumuzu hayır etsin sizleride ıslah...
Eski iyili
21.02.2019 16:20
Tozkoparan ben ittifakınıza kadar iyi partiliydim fakat İttifakınızdan sonra artık Cumhur İttifakı?na oy verecem ! Yorumları bende okudum doğru bedava yorum yapma bari rezil ettiğiniz yetmedimi artık! Neyse sandıkta patlayacaksınız tavsiyem sana eğer maaş karşılığı klavye kahramanlığı yapmıyorsan derhal terk et !!! Gittikleri yol hizmet yolu değil...
Tozkoparan
21.02.2019 15:48
Görünüşe göre buraları da aktroller basmış bi tane olumlu yorum yok :D
Solcu Neco
21.02.2019 15:30
Oylar DSP ye:)
Lalegül
21.02.2019 14:36
Hocam özel hastane de suratımıza bakmıyordun! Hayırdır?
Zeki çur
21.02.2019 14:18
Siz anca taklit edersiniz onuda yapmazsınız fakat AK-PARTİ yapar:)))
Fiko
21.02.2019 14:09
Düne kadar laf ettiğiniz akpartiyi taklit etmeye başlamışlar :) yahu siz gidin kumda belediyecilik oynayın:) Bu arada zaten hali hazırda akpartimiz bu yardımları her ihtiyacı olana sağlık barınma aklınıza ne geliyorsa yapıyor maalesef ofsayta düştün hocam:) sen bu işi bırak daha rezil olmadan ama geldiğin hastaneye geri dön diyecem ama artık sana kim artık kim güvenir ki? Neyse hocam sen en iyisi daha rezil olmadan ülkeyi Bırak git :)))))
barbaros
21.02.2019 13:09
yoksullara yapılan kömür yardımını diline dolayanlar, vatandaşa kart dağıtacakmış. bir ara tansu çillerde iki anahtar veriyordu. iyi vaatler, bol keseden atmalar.
Gokhan bayrak
21.02.2019 12:51
Hocam sana direkt kırmızı kart..
Hakkı Yemez
21.02.2019 12:33
Yahu ne kadar taklitçi bir partisiniz lütfen proje üretin mevcut şeyleri taklit etmeyin!zaten yardımlar zaten ihtiyaç sahiplerine yapılıyor başka şeylerle gelin üretken olun biraz..
Davutlu
21.02.2019 12:20
HDP ve CHP ile ittifak yapan bir partinin adayı olarak Gazi ve şehit yakınları derneklerini ziyaret ederken hiç mi yüzünüz kızarmadı?
Gülay
21.02.2019 12:11
Seçimi kazanamazsanız vermeye devam edecek misin?
Sakaryali
21.02.2019 12:06
Büyükşehir belediyesi bu uygulamayı 7-8 senedir yapıyor zaten. Mağduriyeti tesbit edilen vatandaşlar temel gıda dışında elektrik su vs. faturalarını dahi bu kartla ödeyebiliyor.
Çomak ibo
21.02.2019 12:01
akpartiye kömürcü dediniz makarnacı dediniz şimdi siz be yapıyorsunuz sizede kartçı mı diyelim yahu nasıl bir zihniyet anlamadım!
Yardımsever
21.02.2019 11:52
Yahu zaten aile sosyal politikalar bakanlığı kaymakamlıklar valiliklerin yardımları var acaba oyunu verene mi vereceksiniz?
murat
21.02.2019 11:51
:)) Kötü günleri dedelerim görmüş dedeleriniz tarafından.Şuan bizim için iyi günler..
Devrimci
21.02.2019 11:50
Ekmekleri kartlamı vereceğiniz güzel proje eski CHP zihniyetinden mi akıl aldınız?
Online Ziyaretçiler