Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

O toplantıda şok sözler: Sizi desteklemiyoruz

Karasu'da 5 siyasi partinin ilçe başkanı ile yapılan seçim toplantısında İyi Parti ilçe başkanının şok sözleri ilçede gündem oldu.

18:13   |   24.02.2019
Haber Resmi

31 Mart yerel seçimlerinde Sakarya'da ittifak ile giren CHP ve İyi Parti'de çatırdamalar devam ediyor. İttifak kapsamında CHP'ye bırakılan Serdivan'da İyi Parti İlçe Başkanının CHP İlçe Başkanını telefonla arayarak "CHP'nin adayını desteklemeyeceğiz" demesinin ardından, İyi Parti burada da ittifaka rağmen meclis üyesi aday listesi çıkarmıştı.


İttifak kapsamında Serdivan'ın CHP'ye bırakılmasına rağmen liste çıkaran İyi Parti, ayrıca, CHP Listesinde meclis üyesi adaylığı için yazılan 3 İyi Parti'linin de adaylığını da "Parti ile ilişiklerini zamanında kesmediler" diyerek itiraz ederek düşürmüştü.

Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından geçtiğimiz günlerde Karasu'da yaşanan olay ise gündeme bomba gibi düştü.


Alınan bilgilere göre her seçim öncesinde tüm siyasi parti ilçe başkanlarının katıldığı bir seçim toplantısının yapılması gelenek halini alan Karasu'da geçtiğiniz hafta yapılan toplantıya 5 partinin ilçe başkanı katıldı.

AK Parti, MHP, CHP, Saadet Partisi ve İyi Parti ilçe başkanlarının katıldığı toplantıda, ilçe başkanları seçimlere gölge düşmemesi adına alınan güvenlik tedbirlerini görüşerek, karşılıklı iyi niyetlerini ifade etti.


Toplantıda söz alan İyi Parti İlçe Başkanı Levent Arslan'ın sözleri ise ilçede gündem oldu. Arslan toplantıda, "Biz Karasu'da CHP'nin adayını desteklemeyeceğiz. Bunu burada ifade ediyorum. Ayrıca bundan Milletvekilimiz ve İl Başkanımızın da haberi var" dedi.

Arslan'ın bu sözlerinin ardından CHP Karasu İlçe Başkanı konuyu İl Başkanlığına aktardı. CHP İl Yönetiminin ise yaşanan bu ittifak krizleri ile ilgili hala sessiz kalması dikkat çekti.


Bilindiği gibi Karasu ittifak kapsamında CHP'ye bırakılmış ve İyi Parti burada aday çıkarmama kararı almıştı. CHP ise Karasu'da Dr. Kerem Erksoy'u aday olarak göstermişti. 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Arka Kapı

Medyabar.com bugun 55505 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 6712 kere okundu
YORUMLAR 6 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
gerçekler
03.03.2019 15:20
şşşşştt. kesin bakayım birbirinizle dalaşmayı. ne demek desteklemiyorum. hoca efendinize karşı mı geliyorsunuz? Valla ocağınıza ateşler salar. bir beddualık canınız var, kaşınmayın.
Ahmet
27.02.2019 22:13
Yaa neden herkes kendi girmiyor seçime bu ittifak arayışı nedir yanii.bu koltuk bu kadar mı tatlı ve kardeşim
Karasulu
26.02.2019 22:38
Yazıyı okudum ve sürecide yakından takip ediyorum. Burda dayatılarak taraf olmaya zorlanan serdivan ve karasu iyi parti var. Basına hiçbir demeçte vermemişler kötü anlamda Ama dik durup sahneye çıkmamışlar. Buna rağmen hdpmsever chpliler utanmadan sahnede. Siz destek verseniz ne olur vermeseniz ne. Koca sakaryada 1 tane öeclis üyesi çıkarmış partisiniz. İyi parti lütuf etmiş sizle sakaryada ittifak yapmış. Ama sizde utanma yok. Bir zaat hdppkk sever çıkmış bizde cihan kolipe oy vermeyiz demiş. Saten hocanında pkk oylarına ihtiyacı yok. 18 seneden beri akpyi iktidarda tıtan sizler ihaneyinizi burdada belirmişsiniz. Yazıklar olsun chp teşkilatlatına. Ama bilin chp tabanı sizinle aynı düşüncede değil olsa mevlis üyeleriniz olur
Memo
25.02.2019 18:52
Siz iktidara gelseniz ne olur o yuzden ALLAH sizlere firsat vermiyo vermezde inşallah biri çıkmış onceliyimiz deprem le ilgili çalışmak olcak diyor once kendi kaçıyor 1999 da diyeri çıkmış imar affiyla ilgili çalışmalarımız olcak diyor şu anki imar affindan haberi yok birisi gitmiş baskalariyla pazarlık yapmış beni şurya alın v.s halen ilçe başkanlığı yapıyor ya önce samimi olun kardeşim
chp li
25.02.2019 15:48
bizde zaten büyükşehirde kolip i desteklemeyeceğiz. Oylar büyükşehirde Murat Taksim e. İyi parti adayı olan ilçelerde de onlara oy yok.
Halk Partili
24.02.2019 18:58
Bu ne biçim parti bu nasıl teşkilat anlayan beri gelsin.Parti genel merkezleri karar almış bu ilçelerde CHP bu ilçelerde İYİ parti aday çıkaracak denilmiş.Öyle de olmuş.İYİ parti serdivan ve Karasu ilçe başkanları biz bu karara uymayacağız diyor.Koray Aydın sen necisin ne iş yaparsın Devlet Bahçeli?nin sana verdiği görevi yapmaya devam ettiğin artık iyice ortaya çıktı.Ya bu ilçe başkanlarını görevden al ya da kendin istifa et.Millet ittifakına en büyük engel sensin
Online Ziyaretçiler