Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

"Vergi bilincini artırmalıyız"

Vergi Dairesi heyetinin ziyaret ettiği SATSO Başkanı Akgün Altuğ, vergi bilincinin artırılması için ellerinden gelen desteğe hazır olduklarını söyledi

11:28   |   05.03.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi


Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik ve Vergi Dairesi müdürleri 30. Vergi Haftası dolayısıyla Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ'u makamında ziyaret etti.


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ,  Vergilendirilmiş kazancın kutsal olduğuna işaret ederek, vergi bilincini arttırma noktasında yapılacak çalışmalara her zaman destek olduklarını ve destek olmaya devam edeceklerini dile getirdi.


Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, vergi mükellefi olmanın, onurlu ve sahiplenme duygusunun en üst göstergesi olduğunu ifade ederek, verginin ekonomik büyümeyi gerçekleştiren istihdamı ve sanayileşmeyi teşvik eden önemli bir mekanizma olduğunun altını çizdi.


Başkan Altuğ ayrıca, "Ülkemizin gelişmesi, ekonomik anlamda büyümesi, refahının artırılması, kayıt dışı ekonominin önüne geçilmesi vergi bilincinin oluşturulması ile mümkündür.  Vergi mükellefi olmak vatandaş olarak önemli bir görevin yerine getirilmesi anlamına da geliyor. Sakarya iş dünyası, her zaman devletine karşı sorumluluklarının farkında ve bilincinde olmuştur. Vergi bilincinin artırılması için elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. Vergi haftasının ülkemize ve ilimize hayırlı olması dileğiyle." dedi.


Vergi Haftası'nın bu yıl 30'uncusunun kutlandığını dile getiren Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik, Sakarya'nın istihdam ve vergi üreten en önemli kesimini temsil eden Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etmekten memnuniyet duyduklarını belirterek "Devletimizin ve Ülkemizin geleceği için tüm vatandaşlarımızda vergi bilincini arttırmalı ve yeni nesillere bu bilinci aktarmalıyız." dedi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Ekonomi

Medyabar.com bugun 50421 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1674 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Köyden İndim Şehire
05.03.2019 11:40
Hangi bilinç başkan. Her Türk vatandaşı doğduğunda borçlu. Ve ölünceye kadar da vergi ödememek için ne gerekiyorsa yapıyor. Sebebi KDV, ÖTV, MTV, Çöp Vergisi, Emlak Vergisi, Gelir Vergisi, Damga Vergisi vs. vs. adları altında sömürülüyor olması. Zaten çoğu farkında bile olmadan binbir çeşit vergi ödüyoruz. Devlet olarak vergi çeşitliliğini artırmak, Türk Halkı olarak hayatımız vergiden kaçmak ve vergi kaçırmak üzerine kurulmuş. Daha ne bilinci.
Online Ziyaretçiler