Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Öğrenci dostu Serdivan

Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerine hız kesmenden devam eden Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Serdivan'da hizmet veren Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu'na misafir oldu.

09:25   |   13.03.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi
  6. Haber Resmi


Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerine hız kesmenden devam eden Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Serdivan'da hizmet veren Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu'na misafir oldu. AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken ve Kadın Kolları Başkanı Şehime Kaya'nın da eşlik ettiği ziyarette Başkan Alemdar, okul faaliyetleri hakkında okul müdürü Seyhan Kalabalık'tan bilgi alırken, öğretmenler ve öğrencilerin velileriyle de sohbet etti.
 

Toplumsal Bir Görev
Çocukların eğitimlerinin yanı sıra oyun gereksinimlerini de karşılama noktasında anaokullarının toplumsal bir görev üstlendiğini belirten Başkan Yusuf Alemdar, "Çocuklarımızın eğitime ve öğrenmeye ilgi duymaları için, öncelikle onların yetenek ve kabiliyetlerini keşfetmemiz gerekir. Bu kapsamda anaokullarımızdaki çalışmalarla yavrularımız bilgi ve becerilerini geliştirirken arkadaş edinme, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma gibi duyguları da öğrenme fırsatı buluyor." dedi.
 

16 Anaokulu
Planlı bir şekilde büyüyen Serdivan'ın eğitimdeki gelişimi üzerinden de değerlendirmelerde bulunan Alemdar, "2009'dan bugüne; sağlıktan spora, kültürden sanata, ticaretten nüfus artışına kadar bir çok alanda gelişim gösteren Serdivan, eğitim noktasında da Türkiye'deki örnek kentler arasında yerini aldı. Bugün öğrenci dostu Serdivanımızda 16 anaokulu ile miniklerimiz okul öncesi eğitimlerini alıyorlar. Serdivan'ın geleceğini planlarken eğitim bizim önceliklerimiz arasında ilk sırada. Çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için eğitim yatırımlarımızı daha da arttırarak çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 51573 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1301 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler