Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Kolip, "Sakarya'nın ekonomisini canlandırmalıyız"

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, bugün Sakaryalıların bir numaraları sorununun ekonomik sıkıntı olduğunu bildiklerini ifade ederek, "Ekonomimizi canlandırıp, diri tutmalıyız" dedi.

11:54   |   13.03.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
 1. Haber Resmi
 2. Haber Resmi
 3. Haber Resmi
 4. Haber Resmi
 5. Haber Resmi
 6. Haber Resmi
 7. Haber Resmi
 8. Haber Resmi
 9. Haber Resmi
 10. Haber Resmi
 11. Haber Resmi

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, ziyaretlerine devam ediyor. Uzm. Dr. Kolip, İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ile Ankara Caddesi esnafını ziyaret etti. Uzm. Dr. Kolip, Kavaklıorman ve Turnadere Mahallelerini de ziyaret etti.


Sakarya'nın asıl sorunları
Uzm. Dr. Cihan Kolip, vatandaşın bir numaraları sorununun bugün ekonomik kriz olduğunu ve tarım ve esnaf kendi Sakarya'da krizin kat be kat daha fazla hissedildiğini ifade ederek, "Sakarya'da bir beka sorunu yok. Ekonomik kriz sorunu var. Mutfak sorunu var. Ekilemeyen tarla sorunu var. Kepenk açamayan esnaf sorunu var. Malını satamayan tüccar sorunu var. Hayat pahalılığı yüzünden ay sonunu getiremeyen asgari ücretli sorunu var." Diye konuştu.


Tarım ve Hayvancılık
Sakarya ekonomisini alacakları yerel tedbirlerle canlandırma yolunca ciddi katkıları olacağını ifade eden Uzm. Dr. Cihan Kolip, "Mesela çiftçilerimize desteklerimiz olacak. Gübre, tohum ve ucuz mazot desteklerimiz olacak. Çiftçilerimizin giderlerini azaltarak, özellikle boş tarlaların yeniden ekilmesini sağlayacağız. Kırsal alandaki işsizliği de azaltmış olacağız. Sakarya'nın nüfusunun yarısına yakının, tarımsal faaliyetlerden geçimini sağladığını düşünürsek, bu yapacağımı projelerin şehir ekonomisine katkısı büyük olacak" dedi.


Sanayi
Büyükşehir Belediyesi olarak sanayi tesislerine de desteklerinin olacağını ifade eden Uzm. Dr. Cihan Kolip, "Bir kere sanayi tesislerimizin enerji başta olmak üzere girdilerine destek vermek istiyoruz. Su bedellerini bu destekler arasına alacağız. Sanayi tesislerimizin ürünlerini yurt dışına ihraç etmeleri noktasında da stratejik ortak gibi çalışacağız. İç piyasalardaki dalgalanmalardan ve ekonomik krizlerden daha az etkilenmelerinin yolunun ihracata yönelik üretimler olması gerektiğini düşünüyoruz. Böylelikle ekonomik krizlerde işten çıkarmalar, üretim durdurmalar azalacaktır. Belediye olarak yurt dışı bağlantılarımızı, sanayi kuruluşlarımızın yönlendirmelerine göre de yapmayı taahhüt ediyoruz. Mesela işadamlarımız bir araya geldi ve yurt dışında bir ülkedeki pazara mı girmek istiyorlar. Onlarla birlikte gidip, Büyükşehir olarak arkalarında dimdik durduğumuzu gösteririz. Çünkü uluslar arası ticarette kamusal güvenceler çok ciddi referanslar olabilmektedir. " diye konuştu.


Ticaret
Sakarya'nın coğrafi konumunun bugüne kadar hiç kullanılamadığının da altını çizen Uzm. Dr. Cihan Kolip, "Burası İstanbul ve hatta Avrupa'nın Anadolu'ya açılan en önemli kapısıdır. 1458 sene önce Justinyen Köprüsü bile bu amaçla yapılan bir köprüdür. O günden bugüne kadar Sakarya'da, bu jeopolitik konumu ön plana çıkarmak için de herhangi bir yatırım yapılmamıştır. Bizler 32 Evler kavşağı ve Erenler kavşağı arasında yapacağımız Kentsel Dönüşüm Projemiz içerisinde, Şehrimizin bu yönünü kullanmaya yönelik ciddi yatırımlar yapmayı hedefliyoruz. " dedi.
 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 324560 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1678 kere okundu
YORUMLAR 5 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Davut
14.03.2019 01:14
Mescidi aksada müslümanlara saldırı düzenleyenler için bir düşünceniz var mı?ama kefiliniz kızar aman haa
Çomak ibo
14.03.2019 00:36
CHP nin kefil olduğu aday mi bu:)
Faruk Öngel
13.03.2019 21:02
Büyükşehirde chp olarak oyumuz bağımsız aday MURAT TAKSİM e. Kolipe iyi partiye oy yok.
turgut
13.03.2019 16:22
yerel secimlerde parti değil şahıs secilir yanındayız reis..sen gönül adamısın biz inandık.sehre turist gıbı gelen YÜCE insan turist gibi gidecek inş.ülkümüzü onurumuzu kaybettırmeye calışan,toplum öğretilerimizi örfumuzü,gelenegimizi her gecen gun zayıflatan bi iktidar bu sehırden cevabını alacak inş...asırlardır bizi bölmeye calışan yıpratan teror örgutlerinin kullanmaya cesaret edemediği lisanı halkın agzına duşurenlere senınle cvp verecegız inş.. busehrın her bireyinin ihtiyac duyacagı hızmetleri senden almayı nasip etsin Allah.
fesli KADİR
13.03.2019 13:05
Size oy yok..fetoyü.zerrabi.haburu.barzaniyi.talabaniyi.dolmabahceyi.hendekleri.suriyeyi.devletin fabrikalarını.rahip bronsonu.samanı.tümünü. eti ithal etiginizi.unutmadık.ekonominin durumunu.işsizlik. unutmadık..tüm bu belari 17 senede başımıza siz sardiniz
Online Ziyaretçiler