Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Bay,"Sıra dışı bir belediye başkanı olacağım…"

Saadet Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fahrettin Bay seçim çalışmalarını yazılı bir basın açıklamasıyla değerlendirdi.

15:18   |   13.03.2019
Haber Resmi


Saadet Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fahrettin Bay seçim çalışmalarını yazılı bir basın açıklamasıyla değerlendirdi. Uzun zamandır seçim çalışmalarında seçmenlerle bire bir görüşmelerde bulunduklarını kaydeden Bay, Sakarya'nın sorunlarını dinlediğinde, gördüğü en önemli sorunların başında, 17 Ağustos deprem felaketinde hasar gören özellikle şehir merkezindeki çok katlı binaların, işyerlerine yakın olmasından dolayı olası bir deprem korkusu çok katlı iş merkezlerinin boşalmasına sebep olduğu ve bunun merkez esnafına büyük ekonomik darbe vurduğunu, esnafı büyük sıkıntıya soktuğunu hatırlatarak, "20 yıldır var olan bu sorunun çözümüne yönelik hiçbir şey yapılmadı. Bugünde seçim döneminde Allah muhafaza olabilecek depremde yaşanabilecek acılara karşı, Saadet Partisi'nin dışında hiçbir parti bu konuyu gündemine almadığı gibi, bu felakete yönelik hiçbir projeleri de yoktur." dedi. 
 

"Referans bir Şehir olacağız..."
Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fahrettin Bay, "Bu şehrin en büyük sorunu merkezdeki her gün boşalan yıpranan harabe haline gelmiş iş merkezleriyle, her gün yok olan şehir ticareti ve buna bağlı işsizliktir. Saadet Partisi olarak biz buna dur demek istiyoruz. Sakarya artık sorunlar karşısında aciz, masa başında oturan sıradan bir belediye başkanına değil, bu acil sorunu çözecek Sakaryalı olan sıra dışı bir belediye başkanına ihtiyacı var ve Saadet Partisi olarak biz buna hazırız. Eğer halkımız bize destek verirse, ertesi gün oluşturacağımız mühendislerin, mimarların, inşaat sektöründen konseyle merkez esnafıyla bir araya gelerek, bu bölgede yapılacak bir kentsel dönüşümle Sakarya'yı referans şehir yapacak mevcut olan ticari hayatı, bu iş merkezlerinin yerine, altı komple trafik sorununu çözecek otoparkla birlikte, içinde hayata dair tüm ihtiyaçları karşılayacak büyük bir iş merkezi yapmak şehirdeki işsizliği asgariye indirmek yeni bir Sakarya'yı kurmak ve tarım arazilerini AVM yapmanın önüne geçmek olacaktır. Bu projenin önemli olan birinci sebebi beklenen depremde, başta can kayıpları olmak üzere en aza indirmek ve bir daha aynı acıları yaşamamak, ikincisi yapacağımız bu projeyle, şehrin ticaretinin komşu illere gitmesini önleyip, bilakis komşu illerden buraya gelecek müşteri sayısını arttırıp, Sakarya'yı bu bölgede merkez haline getirerek, referans bir şehir oluşturmaktır." dedi.
 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 49209 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 710 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler