Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Şehre 2 yeni OSB müjdesi! Bakanlıktan onay çıktı...

Aziz Güvener'in sunduğu Ekonomi Pusulası'na katılan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, şehre kazandırılacak olan iki yeni Organize Sanayi Bölgesi için bakanlıktan onay çıktığını ve kuruluş çalışmalarına başlandığını açıkladı.

16:50   |   13.03.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi

MEDYABAR.COM:-
Tv264'te Aziz Güvener'in hazırlayıp sunduğu ekonomi programına konuk olan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya ve SGK İl Müdürü Erhan Çavuş, 2019 yılı istihdam seferberliği konusunda çok önemli açıklamalarda bulundu. 

Şehir ve dolayısıyla ülke ekonomisinin daha yukarılara çıkması için SATSO olarak hedeflerinden bahseden Başkan Altuğ, 2023 yılına kadar 400'ye yakın ihracatçı sayısını bine, ihracat rakamlarını ise 10 milyar doların üzerine çıkarmayı amaçladıklarını söyledi.


SATSO olarak hedeflerini anlatan Altuğ, "Bütün derdimiz önce şehrimizin ekonomisini dolayısıyla da ülke ekonomisini en yukarılara çıkarmak. Bunun için çalışmalara devam ediyoruz. Ülkemiz ekonomisinin daha iyi olması, insanlarının daha refah yaşamasının yegane sebebi üretimden geçtiğine inanıyorum. Biz üreteceğiz, ürettiğimizi de tüm dünyaya satacağız. Bu anlamda Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nın bir takım hedefleri var. Biz Sakarya'da yaklaşık 6 milyar dolar ihracat yapıyoruz. Bu 6 milyar doları da bizim 400'e yakın firmamız yapıyor. Türkiye sıralamasında da bu ihracat rakamıyla 7'inci sıradayız. Amacımız 2023 yılına kadar 400'ye yakın ihracatçı sayısını bine çıkartmak, ihracat rakamlarımızı da 10 milyar doların üzerine çıkartmak. Ne demek bu? SGK'lı ve Bağkur'lu çalışan sayısının ikiye katlanması 500 bin yeni çalışan demek, şehrin nüfusunu belki ikiye katlaması demek" diye konuştu.


CANLI YAYINDA MÜJDELEDİ
Programda, şehre kazandırılması planlanan 2 yeni OSB için bakanlıktan onay çıktığını ve kuruluş çalışmalarına başlandığının müjdesini veren Altuğ, gelişmeleri ve detayları şu sözlerle açıkladı:
"Organize Sanayi Bölgelerimize çok önem veriyoruz. Buradan iki tane yeni organize sanayi bölgemizin kuruluşunu müjdelemek istiyorum. Geçtiğimiz hafta iki yeni sanayi bölgemizin bakanlıktan onayı çıktı. Dün itibariyle de sayın valimizde kuruluş protokolü için çalışmalara başladık. 
Ferizli'deki OSB'mizi mega OSB olarak adlandırıyoruz. Otomotiv ve Metal İhtisas Sanayi Bölgesi. Bu OSB şehrin ve hatta marmara bölgesinin, batı karadeniz, doğu marmara bu bölgelerin en büyük ihtisas organize sanayi bölgesi olacak. 
Şuanda çok ciddi sayıda başvuru dosyası elimde. Kuruluş protokolü tamamlanır tamamlanmaz müteşebbis heyeti oluşturacağız ve ilgili firmalara yer tahsis etmeye başlayacağız. Daha sonra organize sanayi bölgesi kuruluş gereği çalışmalarımıza devam edeceğiz. 
Talep edenler içerisinde Türkiye'nin kurumsal anlamda en büyük firmaları var. Çok ciddi istihdam sağlayan firmalar var. Çok ciddi de ihracat yapan firmalar var. 
Söğütlü'de 2'inci Organize Sanayi Bölgemiz ise bu bir karma organize sanayi bölgesi olacak, 3 bin 500 dönümlük alanda. Onun da kuruluş protokolü çalışmalarına başladık. Buradan da ciddi anlamda yer isteyen firma mevcut. Hem şehrimizden hem çevre illerden. 
Bu iki organize sanayi bölgesi ve daha sonra planladığımız başka işler şehrin diğer şehirlere rekabet anlamında çok daha ileriye gitmesine, ekonomik değerlerimizin çok daha ilerde olmasına sebep olacak
"


 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Ekonomi

Medyabar.com bugun 60498 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 11738 kere okundu
YORUMLAR 7 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
vahhvahh
14.03.2019 17:02
EDİTÖRÜN NOTU: DEĞERLİ YORUMCU, BAHSETTİĞİNİZ İDDİALARLA İLGİLİ OLARAK ADLİ MAKAMLARA BAŞVURABİLİRSİNİZ
yaasir emanet
14.03.2019 13:32
Bütün şehri OSB yapın da rahatlayın .Bunun neresi müje Türkiye nin en verimli topraklarından olan şehirde tarım yapılcak yer bırakmadınız yazıklar olsun herhalde burayı da Gebze gibi yaşanmaz bir yer yapmak istiyorsunuz yapacağınız fabrikalarda ne kadar Sakaryalı çalışıcak o da meçhul dışardan güneydoğudan bir sürü ipsiz sapsızı göç ettiripi iş vericeksiniz suriyelilere iş vericeksnizi şehirde ne huzur kalıcak ne güven , lazım değil OSB
topraksız kalasınız
14.03.2019 09:24
Elbirliği ile topraklarımızı yok ediyorsunuz!? Allah size gömülecek toprak nasip etmesin! Verdiğimiz destek emekte haram olsun.
Özgür
13.03.2019 23:07
Sayın Akgün bey ve rant ahalisi. Bahsettiğiniz Ferizli arazisi ve Söğütlü deki 3500 dönüm arazi tarım toprakları. Var olan osb lerin kapasiteleri dolmadı. Neyin müjdesini veriyorsunuz anlamak zor. Sizin 3. 4. sınıf arazi dediğiniz yerler sulama dahi yapılmadan ürün alınabilen, ülkemizin ender topraklarından. Sakarya'nın verimli topraklarını talan etmek mi müjde. Var olan osb lerde ne kadar Sakaryalı çalışıyor. İnsanların hayat standartları, çalışma koşulları, gelir seviyeleri nasıl. Bu konuları açıklığa kavusturun. Bunları duzeltin.İnsanları yavaş yavaş kölelik düzenine alıstırıyorsunuz. Yirmi tane osb olsa ne olur. Yiyecek ekmeğin, temiz suyun,havan olmazsa. Oysa ki öncelik tarım, gıda, üretim olmalı. Elbirliğiyle ihanet ediyorsunuz.
Erbey
13.03.2019 21:16
Haber ile alakası olmasada seçim üstü şikayetimi dile getireceğim her mahallede Sokak köpeklerinden geçilmiyor sabahları İşe giderken saldırı gece vardiya dönüşü Saldırı çocuklarımız okul gidiş dönüşü saldırı Çığlık çığlığa çocuk sesine sokağa çıkıyoruz 8.10 tane başıboş köpek sokaklarda belediye Göreve (dip not Hacıoğlu başta haberin yapan bilal demir sende bu mahalledensin Bunları dile getir)
sakaryalı
13.03.2019 19:06
umarım açılan yerler tarım arazisi değildir motor parçası yenmiyorda ona göre
nefes
13.03.2019 18:36
Makina ihtisas osb yakışır. Emeklerin boşa gitmeyecek inşallah Metin Bey.
Online Ziyaretçiler