Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Pamukova acil servisinde doktor sıkıntısı!

Pamukova İlçe Devlet Hastanesi Acil Servisi doktor olmadığından acil hasta kabul etmeyince hastalar Geyve Devlet Hastanesine yönlendirildi. İl Sağlık Müdürlüğü konuyla ilgili açıklama yaptı

16:33   |   14.03.2019
Haber Resmi

Pamukova İlçe Hastanesi Acil Servisinde Acil servis doktorunun izinli olması, yerine bakacak olan  doktorunda raporlu olması nedeni ile Pamukova İlçe Hastanesinde doktor sıkıntısı yaşandı. Acil Servise muayane için gelen hastalar ise Geyve Devlet Hastanesine sevk ediliyor. 
Pamukova İlçe Hastanesine muayeneye giden hastalar Acil serviste doktor omadığı için kabul edilmezken, muayene için hastaneye giden vatandaşlar, acil serviste doktor olmamasına tepki gösterirken, " 30 bin nüfuslu İlçenin hastanesinde doktor yok. Bizi Geyve Devlet Hastanesine yönlendiriyorlar. Yazıklar olsun. Bu nasıl bir sağlık anlayışıdır. Pamukova sahipsizmi " diyerek tepki gösteriyorlar. 


İsmail ÇETİNTAŞ 
 

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA 


14.03.2019 tarihinde internet sitenizde yayımlanan "O İlçede Acil Servis Doktoru Kalmayınca" başlıklı haberle ilgili bilgiyi paylaşmanız ricasıyla ekte sunulmuştur.
Pamukova İlçe Devlet Hastanesine Akyazı'dan görevlendirilen acil nöbetçi hekiminin  Antalya'da düzenlenen acil obstetrik kursunda bulunması nedeniyle, yerine aile sağlığında görevli aile hekimi uzmanı  görevlendirilmiştir. Kursta bulunan acil servis hekimi yerine görevlendirilen aile hekimi uzmanı doktorumuz, nöbetçi olduğu  gün kalp rahatsızlığı geçirdiğini ifade ederek Geyve Devlet Hastanesi acil servisine  muayene olmak üzere baş vurmuştur. Bunun üzerine hizmette aksama yaşanmaması için Pamukova Devlet Hastanemiz acil serviste görevli olan ve süt izni hakkı bulunan diğer hekimimiz görevine devam etmiştir. 
Bu sırada İl Sağlık Müdürlüğümüz bilgilendirilerek, süt izni olan hekimimizin görevi takviye edecek başka bir hekim görevlendirilene kadar geçecek sürede nöbete devam etmesi sağlanmış; takiben çok kısa bir sürede Geyve Devlet Hastanesinde görevli olan başka bir hekim görevlendirilerek acil servise gönderilmiştir.
Geçen süre zarfında acildeki çalışması devam eden hekimimiz  bebeğini evden getirtip hastanede sadece 5-10 dakikalık bir zaman içerisinde süt izni hakkıyla emzirebilmiş  ve görevine devam etmiştir.
Nöbet günü rahatsızlandığını ifade ederek nöbetine gelmeyen hekim hakkında da tutanak tutulrak inceleme başlatılmıştır. Pamukova Devlet Hastanemizde şu an hizmet olağan şekilde devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 59586 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 5534 kere okundu
YORUMLAR 9 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Merve
15.03.2019 01:51
Gelen doktorlarda hep başka hastaneye yönlendiriyor dogri dürüst bir doktor gelmedi daha o hastaneye bu ilk değil
sağlık devrimi
14.03.2019 23:58
kahrolsun israil, beka sorunumuz varken neleri haber yapıyorsunuz ?
Erbil
14.03.2019 23:12
Aile hekimi yattığı yerde maaş alıyor diyen arkadaş hangi bilginle bu yorumu yapıyorsun, benim yakınım aile hekimi,sen biliyormusun aile hekimi atanınca eğer kamu binası değilse hekimlik binasını kendi kiralıyor, şartlara uygun tadilatını kendi yapıyor,kullanacağı araç gereci kendisi satın alıyor,(masa sandalye bilgisayar kamera sistemi TV, aşılar için buzdolabı Isınmak için odun kömür,vs) bütün şartlar yerine getirilince ASM açılıyor bir yıl içinde en az 1000 hasta kaydederse sözleşmesi devam ediyor.kadrolu hemşire haricinde en az iki personel ise alıp maaşını, tayin olursa tazminatını ödüyor.buyuk yerlerde olursa hasta kaydını (4000)tamamlarsa maaşı makul seviyede oluyor, tamamlamazsa az maaş alıyor.bunlar sadece bir kısmı sorunlarının
Vatandaş
14.03.2019 20:01
Abi anlamadım ne var bunda doktorlar hasta olamaz mı iki dakika doktorsuz kaldı diye haber mi bu ya cabuk unuttunuz koyun gibi gece 3 lerde sıraya girmeyi...
Serdivanlıı
14.03.2019 19:59
Aile hekimleri yattığı yerden maaş alsın süt iznindeki doktor nöbette bebeğini emzirsin. İşte memleket
Enver
14.03.2019 19:51
Sağlık Bakanlığı görmüyor mu bunları acilde doktor kalmaması ne demek yaa
Enver
14.03.2019 18:59
Sağlık Bakanlığı görmüyor mu bunları acilde doktor kalmaması ne demek yaa
Ahmet KAYNAR
14.03.2019 18:25
Ver yüzde 70 oyu açılsın Ankara'nın yoluuuuuu. Cevat efendi bağırıp duruyordun acil doktoru yok ilçede senhala bir vur konuş ama sende haklısın Serdivan Esentepe den Pamukova da acil doktoru olmadığını görmüyorsun.
Pamukova
14.03.2019 16:57
Eyyy böyle bir gün de 14 Mart Tıp Bayramı kutlamaları yapılan günde Sağlık faciası burası bir İlçe kimsesizler ilkesi buranın bir yöneticisi yok mu !!!!!?!!??
Online Ziyaretçiler