Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Yavuz: "AK Parti'ye oy vermek Erdoğan'a güç vermektir"

Arifiye'de konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz: "AK Parti logosunun altına oy vermek, mazluma biraz daha katkı sağlayacak, zalime biraz daha net karşı koyacak, ölümü göze alarak milletin önünde yine koşmaya, milleti daha yukarılara, daha müreffeh yarınlara çekmeye çalışacak Recep Tayyip Erdoğan'a güç vermektir" dedi

10:25   |   15.03.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, seçim çalışmaları kapsamında Arifiye'de  vatandaşlarla bir araya geldi. Yavuz, burada yaptığı konuşmada, hangi nokta ele alınırsa alınsın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Türkiye'nin "sessiz devrim iklimine" girdiğini söyledi.


Yavuz, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret ettiğini aktararak, "Türkiye'de 7 noktada tüp bebek tedavisi yapılıyor, bunların birisi de Sakarya'da. Hem Türkiye büyüyor hem de Sakarya. Bunlar 50-60 bin liraya mal olan işler, devlet bedava yapıyor. Türkiye'de böbrek naklinin yapıldığı 20 yerden biri Sakarya. Önceleri açık kalp ameliyatı için Ankara veya İstanbul yollarında hastamızın nasıl perişan düştüğünü onlara refakat edenler bilir. Şimdi bırakın açık kalp ameliyatını, Sakarya'da böbrek nakli yapılıyor, hayal gibi bir şey." diye konuştu.


Tank Palet Fabrikası ile ilgili alınan karara da değinen Yavuz, şunları kaydetti:

"Bu iş söyledikleri gibi değil. Göğsünüzü gere gere Tank Palet Fabrikası'nın yeni durumunu sahiplenebilirsiniz, ben sahipleniyorum. Tank Palet Fabrikası'nda yaklaşık 900 kişi çalışıyor. 5 bin sayısına ulaşacak ve son dilimde 10 bin işçi sayılarını görecek. Bin nerede, 5 bin işçi nerede, bu kadar net. Yıllardır prototipi geliştirildi ama tankı üretemiyoruz, seri üretime bağlayamadık. Çünkü üzerine yerli motor koyamıyoruz, koyamadığın zaman başka devletler diyor ki, 'Ben sana motor veririm ama kendin kullanırsın başka yere satamazsın.' Bizim büyük ustamız Recep Tayyip Erdoğan da, 'Ben satamayacağım tankı üretmem. Hem kendi ihtiyacımı karşılayacağım hem de satacağım." diyor." 

Yavuz, fabrikada 24 ay içerisinde 40 tank üretileceğini, 41. tanka da yerli motor takılacağını belirterek, Sakarya'da ayda 5 tank imal edileceğini dile getirdi.


Karasu ilçesinde üretilen iki yıllık fındık tutarıyla bir tank alınabildiğini aktaran Yavuz, "Bu tank paraları size dönecek, esnafa, işçiye memura dönecek. İşte bunları Tayyip Bey'e yaptırmıyorlar. Tesis Milli Savunma Bakanlığı'nın, sadece orada diğer fabrika yapılıp çok seri bir şekilde çalışmaya başlayıncaya kadar firma hem buranın işini yapacak hem de o tankı üretecek. Sonra arazi de tesisler de Milli Savunma Bakanlığı'nda kalacak. Bütün bunları yapan bir liderimiz var başımızda. Onun için Arifiye'den güçlü çıkmamız gerekiyor ki, Tayyip Bey'e de daha fazla güç vermiş olalım." dedi. 

"Darbelerin, yasakların ne demek olduğunu, kimsesizlere, yolda kalmışlara, bombaların altında can çekişenlere el atmanın ne demek olduğunu en iyi Arifiyeliler bilir." diyen Yavuz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Emin olun AK Parti logosunun altına oy vermek, mazluma biraz daha katkı sağlayacak, zalime biraz daha net karşı koyacak, ölümü göze alarak milletin önünde yine koşmaya, milleti daha yukarılara, daha müreffeh yarınlara çekmeye çalışacak Recep Tayyip Erdoğan'a güç vermektir."

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 316041 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2206 kere okundu
YORUMLAR 6 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Mustafa Turgut
17.03.2019 10:51
Tank palete yılda 35 fırtına obüsününü 900 çalışanla yaparken BMC güya 50 milyon yatırım yapıp fabikayı geliştirecek ve üstüne e5000 çalışan alıp yılda 60 yankmı yapacakmış yani? E o zaman tankpalet çalışanları süper bir iş yapıyormuş boş yere niye özelleştiriyorsinuz verin Altayı onlara yapsınlar. Bide 2 sene sonra burayı tüm alet ve edevatıyla savunma bakanlığına bırakıp karasiya geçecekmiş. Yahu kim inanıyor bu satsatalara. Dinleyenlerde inanmıyorda yalakalıktan şakşaklıyor.
Vatansever
15.03.2019 18:32
Ne oldu Ali İhsan Tank Palet ayağınıza mı dolaştı, hergün biryerde yaptığınız yanlışı doğru gösterme çabasına girdiniz.Ne oldu Reis sana mahalle mahalle gez bu işi anlat mı dedi? Salı günü geldiğinde tepki görürse genel başkan yardımcılığımı gider yoksa?
sakaryam54
15.03.2019 12:52
eger MHP ile ittifak yapmamış olsaydiniz Sakarya da sansınız hic yoktu, yatın kalkın ulkuculere dua edin.
Pamukovalı
15.03.2019 12:10
Pamukovada seçimi almak için bim fişleri havadan yağıyor! Rüşvet alanda verende melun mu (memnunmu) görücez bakam
İsmail
15.03.2019 11:42
Millete zillet de, illet de terörist de sonrada milletin karşısına çık destek iste, isterkende ........ olduğu için Sn. Erdoğana sığın. Bunca yıldır Ülkücüyüz diye MHP ye oy verdik. Oda Sarayın Devlet Bahçe bekçisi oldu. Bundan sonra senin karşında kim güçlüyse oy ona. En kötüsü senden daha fazla milliyetçidir.
sakarya
15.03.2019 11:29
bu sefer de ülkücüler sayesinde yırttınız paçanızdan tutup sizi hendekten atlatacaklar
Online Ziyaretçiler