Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Uganda'da bir Sakaryalı...

Büyükşehir Belediyesinde otobüs şoförlüğü yaparken 10 yıl önce mazlum Kıta'nın ülkesi Afrika'ya giden Ayhan kocacık, burada kendisine yeni bir hayat kurup. bölgeye yardım için gelen Sivil toplum Örgütlerinin rehberi oldu

12:51   |   15.03.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi
  6. Haber Resmi
  7. Haber Resmi

Uganda'nın başkenti Kampala'da kendisine yeni bir hayat kuran Ayhan Kocacık, 10 yıl önce Büyükşehir Belediyesinde otobüs şoförlüğü yaparken karar verip 250 dolar ile Uganda'ya geldiğini söyledi.

Kocacık, "Neden Uganda derseniz kimsenin olmadığı bir yer için buraya gelmeye karar verdim. Zor günler geçirdim. Ancak şimdi burada kendime yeni bir düzen kurdum.bölgeye yardım için gelen Sivil toplum örgütlerine rehberlik yapıyorum" dedi.
Serdivanlı Ayhan Kocacık, Uganda'daki hayatını, neler yaptıklarını gazeteci Zafer Tokuş'a anlattı...

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 330318 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 9949 kere okundu
YORUMLAR 6 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Ömer Erol
16.03.2019 14:00
STKlara profesyonel hizmet veren samimi bir arkadaş olarak tanıyorum kendisini. Kendim de Adapazarlıyım. 2 yılı aşkın bir zamandır Uganda'da kendisiyle çalışıyorum. İçi dışı bir. O nasıl görünüyorsa öyledir. Zira konuşmaya başlamadan önce yarım saat salavat getirenleri de gördük zamanında. Lütfen aşağıda cami muhabbeti yapanlar olmuş. Camii, abdest, namaz vs karıştırmayın bunları ticarete. Ayhan hakkıyla STKlara hizmetini veriyor. İbadetini de kendisi için yapıyor. Kimseyi ilgilendiren bir konu değil. Takkeyle gezmiyor, entari giymiyor, sakalı yok, yarım saat salavat getirmiyor diye konuşanlara duyurulur. Kıyafetle olmuyor bu işler.. Ok?
Ömer
16.03.2019 12:42
Maşaallah tebrik ederim. Ancak Uganda da başka arkadaşlar da var. Bu insanlar birbirini bulmalı. Bununda en kolay yolu camiye namaza gitmektir.
Naci İRİS
15.03.2019 23:16
Allah yolunu açık etsin, Rabbim seni hayır hizmetlerinde daim kılsın. Amin.
kemal
15.03.2019 15:46
Ayhan kardeşim senin yaptıgın insanlığa hizmet . hz ibrahin as ateşe atıldığında karınca atese su götürüyormuş. demişler sönmez olsun demiş tarafım belli olsun. senin tarafında belli kardeşim ALLAH yar ve yardımcın olsun sağlıcakla kal
E.S. Sakaryalı
15.03.2019 14:55
Espri katayım diye yazıyorum:; ülkenin kıdlığı ; bizim Sakaryalı ya hiç uğramamış maaşallah diyelim. oooo ne göbek öyle
mevki
15.03.2019 14:24
SAKARYAnında zaten Uganda dan farkı yok . ne BELEDİYE OTOBÜSÜ VAR İLÇELERE ,ÖZELLER BALIK İSTİF , NE METROSU VAR NE TRENİ VAR ,HALK TANZİM KUYRUKLARINDA vs.:))) Eyyylerde saraylarda.
Online Ziyaretçiler