Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

CHP'den tren garını da kazandırdık açıklaması

CHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Adapazarı Treni'nin tekrar Adapazarı Gar'ına gelecek olmasından duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Stadyumun ardından Tren Garı'nda da kazandık. Şehrimize, hayatımıza, geleceğimize birlikte sahip çıktık. Hepimize hayırlı, uğurlu olsun" dedi.

01:17   |   16.03.2019
Haber Resmi

CHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Adapazarı Treni'nin tekrar Adapazarı Gar'ına  gelecek olmasından duyduğu mutluluğu dile getirerek, "Stadyumun ardından Tren Garı'nda da kazandık. Şehrimize, hayatımıza, geleceğimize birlikte sahip çıktık.  Hepimize hayırlı, uğurlu olsun" dedi.

Özkoç, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, benzer bir sürecin Atatürk Stadyumu'nun halkımıza iadesinde de yaşandığına işaret ederek, şunları söyledi:

"Hatırlarsanız Atatürk Stadyumunun ihalesi yapılmış, satışı tamamlanmıştı. Yıkılmasına sayılı gün vardı. Sakarya'yı seven, hayatına ve çocuklarının yarınına sahip çıkan vatandaşlar olarak hepimiz el ele verdik. İmza topladık, eylem yaptık, Sakarya'da ve Ankara'da her platformda sesimizi duyurduk. Sonuç ne oldu? Satış iptal edildi ve Stadyum alanı, Sakarya halkına bırakıldı. Haklıydık ve hep birlikte kazandık. Sivil toplum örgütleri, siyasi partiler, yurttaşlar, beraber başardık.

Benzer bir tablo, Gar sürecinde de yaşandı. Adapazarı Gar'ı, çok uzun yıllara dayanan bir hikayeyle, değerli arazisine el konulmak istenen bir yer. 2005'te Gar'ı haraç mezat satmaya kalktılar, projesi bile hazırdı; Balıklı Gar Alışveriş Merkezi yapılacaktı. Peşini bırakmadık, her kapıyı çaldık, eylemler yaptık ve yeniden değerlemeye gidildi, satışın önünü kestik.

2012'den bu yana yine Gar arazisiyle ilgili planlar devreye sokuldu. Şehir merkezindeki garımız, döşenmiş hatlarımız çürümeye terk edildi. Hep birlikte önüne geçtik.

Sivil toplum örgütleri, yurttaşlar, biz Cumhuriyet Halk Partisi ve özellikle meydandan talebimizi yükselten Kadın Kollarımız, her platformda mücadele verdik.

"UYARI HAKKIMIZI SANDIKTA DA KULLANALIM"

Bir kez daha görüyoruz ki; elele verirsek aşamayacağımız hiçbir zorluk yok. Şehrimizin, ülkemizin zararına giden işlere yanlış demek, dur demek zorundayız zorundayız. 31 Mart seçimleri de bu anlamda hepimizin önüne konulmuş bir fırsattır. Ekemediğimiz tarlaların, besleyemediğimiz hayvanların, borç yükünün, işsizliğin, yoksulluğun ve yolsuzluğun, hayatımızı karartan yanlış politikaların tepkisini göstermeliyiz. Uyarı hakkımızı sandıkta da kullanmalıyız."

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 60474 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 4716 kere okundu
YORUMLAR 5 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
kertenkele
17.03.2019 09:17
Vatandaş 'giren-çıkan' ne varsa sevinir olmuş..17 yıl oldu tabii..Dil'e kolay..Bazı şeylerin zaman içerisinde gide-gele,gire-çıka laçkalaşmış olması gayet doğal..
Geyveli
16.03.2019 09:59
Treni akp kaldırdı. Chp eylemler yaptı. Akp geri hizmete koydu. Şimdi bugün çıkar akp biz yaptık der. La zaten siz kaldırdınız, neyin kafası bu? Ada treni geliyorsa chp teşkilatı sayesindedir.
MURAT BOSNA
16.03.2019 08:37
Bundan sonra Sakın ha donatım kavşağı ofis kavşağı orta garaj kavşağında trafik var demeyin.....
Ali Kara
16.03.2019 07:36
Dünyadaki gelişmiş ülkelerin tüm metropol şehirlerinin tren garları şehir merkezindedir.Eğer dediklerini yapar treni gara getirirlerse başta chp sakarya il kadın kollarına ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.
musa küçük
16.03.2019 07:29
sanki siz getirdiniz treni geriye vay arkadas milletin aklıyla dalga geçmeyin yemez kimse
Online Ziyaretçiler