Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

İstihdam seferberliği STB'de anlatıldı

Sakarya Ticaret Borsası ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istihdam seferberliği çağrısı ve bu kapsamda oluşturulan yeni istihdam teşvikleri Borsa üyelerine anlatıldı.

12:05   |   29.03.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi

Sakarya Ticaret Borsası Hasan Uyar Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya, SGK İl Müdürü Erhan Çavuş, SMMMO Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Kocacık ve Borsa üyeleri katıldı. 

İŞKUR ve SGK "Burası Sakarya Burada İş Var" ana teması ile istihdam teşviklerinin anlatıldığı toplantıda ayrıca, istihdam artırıcı teşviklerin yanında istihdamın korunmasına yönelik desteklerin de sunumu yapıldı. 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı; Türkiye'nin istihdam teşvik paketi ile özel sektör ve işgücü piyasalarına verdiği önemi bir kez daha ortaya koyduğunu belirterek, Borsa camiasının istihdam seferberliğinin işverenlere ve mükelleflere anlatılması noktasında üzerine düşeni yapacağını ifade etti.

Borsa üyelerine yönelik istihdam ve teşviklere dair bilgilendirmelerin yapıldığı programda, sağlanan ücret desteğinden faydalanmak için Nisan ayının sonuna kadar ilave istihdam yapılması gerektiği ifade edilirken, işverenlerin 2019 Nisan ayının sonuna kadar alacakları her işçi için üç ay süreyle maaş ve akabinde dokuz ay süreyle SGK işçi ve işveren primlerinin tamamı ile işçi stopajının ödenmesi desteğinden yararlanabilecekleri de belirtildi.

"Yeni İstihdama Ücret Desteği", "Yeni İstihdama Vergi ve Prim Desteği", "Asgari Ücret Desteği", "Nitelikli İşgücü Eğitimi Desteği", "Kısa Çalışma Ödeneği" gibi, teşvik paketinin önemli başlıklarını içeren sunum ile devam eden toplantı, katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla son buldu. 
 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Ekonomi

Medyabar.com bugun 245375 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1932 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler