Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Altuğ: "Artık tüm enerjimizi üretmeye vermeliyiz"

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri ile ilgili değerlendirmede bulundu.

12:04   |   01.04.2019
Haber Resmi

Başkan Altuğ, seçim sonuçlarının Sakarya ve Türkiye için hayırlı olmasını dileyerek "Milletimize yakışır ve yüksek bir katılım oranıyla bir demokrasi şöleni niteliğinde gerçekleştirilen yerel seçim sonuçları ilimize ve ülkemize hayırlı olsun. Seçilen tüm başkanlarımıza başarılar diliyorum.

Seçim süreci artık tamamlanmıştır. Bugün itibariyle ekonomiyi merkezimize alarak üretmeye ve çalışmaya kaldığımız yerden devam etmeliyiz. Seçimler yerelde gerçekleşmiş olsa da, ekonomide rekabet globaldir.  Bu uluslararası ekonomik yarışın güçlü aktörlerinden birisi olabilmek için en temel beklentimiz, ekonomimizin omurgasını oluşturan özel sektörümüzün önünü açacak, sonuç odaklı çalışmaların devamlılığıdır" dedi. 


Seçimlerin ardından yapısal reformlara ve ekonomideki dönüşüme ağırlık verilmesi gerektiğini belirten Başkan Altuğ, "Önümüzde 4,5 yıl seçimsiz, ekonomi ve üretim odaklı bir döneme girmiş bulunuyoruz. Bu süreci bir fırsat olarak değerlendirip yapısal reformlar temelinde yatırımlara, teknolojiye, ihracata, istihdama ve üretime ayırmalıyız. Üretim, büyüme ve istihdama destek veren ekonomik yapının gelişerek devam etmesi iş dünyasının rekabet gücünü artıracaktır.

Sakarya'nın ulusal ve uluslararası alanda önemli marka haline getirmek için iş dünyası ve yerel yönetimlerimizle işbirliği ile çalışmaya devam edeceğiz. Güçlü, güven ve istikrar ortamının üzerinde yükselen bir Türkiye için; üreten, ürettiğini dünyaya satan, sattıklarıyla marka olan Sakarya olarak hep birlikte çalışmaya devam etmeliyiz.

Tüm dikkatimizi ve enerjimizi üretmeye ve ekonomiye vermeliyiz. Yerel yönetimlerimizle işbirliği ile omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz. 2023 hedefleri doğrultusunda ilerleyen gelişme ve kalkınma sürecimize hız ve ivme kazandıracak her çalışmaya, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da üzerimize düşen görev ve sorumluluklar ile katkı sağlamaya hazırız. Seçim sonuçlarının ülkemize, milletimize ve iş dünyamıza hayırlı olmasını dilerim." ifadelerini kullandı. 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Ekonomi

Medyabar.com bugun 236982 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2334 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
sakaryalı
04.04.2019 11:31
Sn Altug un SATSO baskanlıgı doneminde basardıgı bir tane projeyi bizlere gosterebilecek bir baba yigit arıyoruz!
Sakarya54
02.04.2019 08:01
Sn Altug daha evvel milletvekili secimlerinde AKP den aday adayı olmus bir isim, siyasi kimligi desifre olmus olmasına ragmen SATSO baskanı olarak gorev yapabiliyor.Kendisinin gorev suresi boyunca katmadegerli bir yararıda Sakaryamıza olmamıstır. Bir ara ilgilendiği buyuksehir basketbol subesinin halide ortadadır.
Online Ziyaretçiler