Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

MÜSİAD'tan Girişimcilik Kursu

MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun ile İŞKUR Sakarya İl Müdürü Tekin Kaya ve SGK Müdürü Erhan Çavuş'un katılımıyla imzalanan protokolde 2019 yılı için Uygulamalı Girişimcilik Kursu açılmasına yönelik protokol imzalandı.

17:13   |   02.04.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi

MEDYABAR.COM

Kursiyerler aldıkları eğitim sonrasında KOSGEB desteklerinden faydalanmaya hak kazanacak. 25'er kişilik sınıflarda eğitim görecek ve kursiyerlere cep harçlığı verilmesi de protokol içinde yer aldı.


MÜSİAD Başkanı Yaşar Coşkun;

Eğitime katılan bu kursiyerlerimiz aldıkları eğitim sonrasında KOSGEB Hibe ve Desteklerinden de yararlanabilecek. Özellikle yatırıma en çok ihtiyacımız olan bu dönemde yeni girişimcilerin işyeri açmalarına sağlayacağımız katkı ile istihdamın da önünü açmaya çalışacağız. Açılacak işyerlerinde yapılacak istihdamlar ile bu eğitimlerin Sakarya'mız için çok büyük önem arz ettiğini ve iş adamı olma yolunda ilk adım atma olduğunu belirterek, girişimcilik eğitiminin tüm girişimci adaylarımıza ve bugün imzaladığımız bu protokolün de ilimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.


İŞKUR Sakarya İl Müdürü Tekin Kaya;

"İŞKUR Sakarya İl Müdürlüğü olarak MÜSİAD işbirliğinde, kurumumuza kayıtlı işsiz arkadaşlarımızın kendi işlerini kurmaları için Girişimcilik eğitimleri düzenleyeceğiz. MÜSİAD Hizmet Binamızda bu eğitimleri yapacağız. Bu girişimcilik eğitimleri sonunda katılan kişiler sertifika alarak kendi işyerlerini KOSGEB hibe ve desteklerinden yararlanma hakkı kazanacak bir işveren bir esnaf olacaklar. Aynı zamanda yanlarında bir kaç eleman çalıştırarak istihdama da katkı sağlayacaklar. Bize bu katkıyı sağladıkları için MÜSİAD Başkanımıza da teşekkür ederek, Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Ekonomi

Medyabar.com bugun 171239 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2964 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler