Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz: Fark 18 binin altına indi...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'dan yeni açıklamalar geldi. Yavuz, "Ak Parti lehine düzelttiği sayı bugün itibarıyla 13 bin 969'dır. Uğraşımız, çabalarımız devam edecek. Göreceksiniz çok daha farklı rakamlara uğraşmış olacağız" diye konuştu. Yavuz farkın 18 binin altına indiğini söyledi

01:35   |   06.04.2019
Haber Resmi

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz yeni bir açıklama yapmak üzere kameraların karşısına geçti. Yavuz, yeniden sayımlarda rakamların her geçen gün değiştiğini ifade ederek yeni sonuçları paylaştı. 

Yavuz konuşmasında şu ifadelere yer verdi: 
 

Seçim günü 31 bin sandığın hepsinde ayrı ayrı kişiler sayıyordu. Oysa şimdi bu işi seçim kurulları yapıyor. Bu kurullar YSK'nın görüşüne de bağlı olarak yine her partinin temsilcisi bulunmak suretiyle artırılabiliyor. Sandık sayısı fazla olunca süre de böyle uzamış oluyor. Biz ilk günden beri birtakım hata, suistimal ve usulsüzlüklerinden bahsetmiştik. 

"ARTIK CHP'DE RAKAMLARI KABUL EDİYOR"

Süreç bizi haklı çıkarmaya devam ediyor. Hatta CHP bizi kabul etmiş gözüküyor. Herşey kamuoyunun karşısında cereyan ediyor. 29 bin fark kapanmaz derken şimdi 'elbette yanlışlıklar var ama biz yine de şu kadar oyla kazanırız'a geldi. Birtakım usulsüzlükler olduğunu CHP'nin de kabul ettiği noktayı yaşıyoruz.

"ÇOK DAHA FARKLI RAKAMLARA ULAŞACAĞIZ"

Biz bugüne kadar kamuoyunu hiç yanıltmadık. Gerçek ortaya çıksın. Milli irade sonucu tam yansısın. Herkes sonucu bilsin ve kabul etsin. Kim nereye oy vermişşe oraya yansısın dedik. Sizlere bir rakam vermek istiyorum. Önce dün verdiğim rakamı aktarayım. 1 Nisan'dan itibaren itiraz sonucu, maddi hataları düzeltme sonucu, biz itiraz ediyoruz seçim kurullları düzeltiyor. İşte bu şekildeki düzeltmeler sonucu AK Parti lehine yazılan oy miktarı 11 bin 109 demiştik. Bugün bu rakamın yani hem maddi hata düzeltimi hem de açılan sandıklarda düzeltme sonucu Ak Parti lehine düzelttiği sayı bugün itibarıyla 13 bin 969'dır. Uğraşımız, çabalarımız devam edecek. Göreceksiniz çok daha farklı rakamlara ulaşmış olacağız.

"CHP İLE FARK 18 BİNİN ALTINA İNDİ"

Yavuz bir gazetecinin sorusu üzerine şu karşılığı verdi: "Fark 18 bin altına indi. Bakın 29 binlerden 18 binlerin altına inen bir rakamdan bahsediyorum"

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 171650 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3720 kere okundu
YORUMLAR 8 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
sakaryam54
08.04.2019 09:51
Keske Sakarya'mız icinde biraz enerji harcayıp proje ve projeler gelistirebilseydiniz!
ada günlüğü
06.04.2019 22:07
SAYIN VEKİL CABALARINIZ NAFİLE ........ VEKİLİM DEMİYORUM ÇÜNKÜ SİZE OY VEREN SEÇMEN DEĞİLİM. MART'IN SONU BAHAR ARTIK. İSTANBUL SEVDANIZ BOŞUNA.
mehmet yalcin
06.04.2019 21:28
öyle ise bundan sonra oyları seçim kurul görevlileri saysın. müşahit, sandık görevlisi kaldırın gitsin.
AKP li
06.04.2019 15:58
Seçimden önce bu kadar çalışsaydınız seçim kaybedilmezdi adam kazandı
Tatar Ramazan
06.04.2019 14:53
Istanbulda fark 20.000 iken itiraz ettiniz fark 18.000 'e dustu.Demekki bu sonuca 9 kere daha itiraz etseniz Istanbul'da oylarinizi esitliyeceksiniz cahapeyle.Calisin bakayim,calisin,calisin.Reisinizin gozune girmek icin,evlatlarinizin istikbali icin .
VATANDAŞ
06.04.2019 11:27
Ya saymayı bırakıp enişteye bi sorsak o bilir seçim sonuçlarını
gerçekler
06.04.2019 11:01
şaban dişliden sonra bir de bu adam çıktı başımıza. umarım reis bunu bir daha aday göstermez de hem ülke hem de şehrimiz bundan kurtulur.
Geyveli
06.04.2019 10:23
İstediğiniz sonuç çıkana kadar saydırıyorsunuz. Baktınız ki olacak gibi değil dün seçim iptaline kadar götürdünüz olayı. Her seçim millet iradesi diyen sizler, muhalefet kazanınca millet iradesini hiçe saydınız. Nedense açıklamalarınızda sadece akp oylarını söylüyorsunuz. Düzeltilen chp oylarını da söylesenize. Sadece izim oylarımız hatalı gibi bir algı yaratma peşindesiniz belli ki.
Online Ziyaretçiler