Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz: Yasal yolları sonuna kadar deneyeceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İstanbul'daki itiraz sürecine ilişkin ''Geçersiz oyların yüzde 88,5'i sayıldı an itibariyle 5 bin 69 oy aleyhimize kaydedilmiş gözüküyor'' dedi.

19:15   |   08.04.2019
Haber Resmi

Yavuz, sahte seçmen kaydı iddiasına ilişkin ise ''11 bin 186 kişinin ikamet kaydının Büyükçekmece'ye getirildiğini tespit etmiş bulunmaktayız'' ifadesini kullandı

'Şu ana gelinceye kadar bizim belgelerimize ilişkin hiçbir itiraz gelmiş değildir. Sadece kendi tezlerini desteklemek amacıyla olanı biteni hafife alan şüphe uyandırmaya dönük çıkışlar yapan bir takım hamleler gördük ama bizim ileri sürdüğümüz rakamları belgeleri çürüten karşı görüş beyan görmedik.

Maalesef bizim belgelerimize karşı çıkılmamakla birlikte kamuoyunun kafası karıştırılıyor gibi geliyor bana. Bir takım belgeleri sizinle paylaşmaya devam edeceğim. CHP yetkilileri açıklama yaptılar. Bu açıklamalara baktım. Kemal Kılıçdaroğlu'nun sadece çok isabetli bir ifadesine rastladım o da şu olay bir demokrasi olayıdır diyor. İşte bu doğru ama biz de bunun için mücadele veriyoruz.

''HANİ HİÇBİR İTİRAZINIZ OLMAMIŞTI?''

Diyor ki Sayın Kılıçdaroğlu oylar sayılmasın diye itirazda bulunmadık. İl Seçim Kurulu CHP il başkanlığının itirazı üzerine sayımı durdurdu. Hani hiçbir itirazınız olmamıştı? Hiçbir itirazımız olmadı sayıma diyor. Ama CHP'nin il başkanlığı tarafından ilçe seçim kurulu kararlarına karşı il seçim kuruluna gidildi.

İl seçim kurulu da tedbir kararının altına imza attı. İlk kez CHP'nin müracaatı üzerine İstanbul İl Seçim Kurulu sayımla ilgili tedbir kararı vermiştir. Çok acele toplanarak verilmiş olması manidardır.

''DEMOKRASİ ÜSTÜNDE ŞAİBE OLUŞMASIN DERDİNDEYİZ''

Demokrasi üstünde şaibe oluşmasın derdindeyiz. Sandıkların yüzde 92,3'ü açıldı deniyor bu kesinlikle doğru değil. 3 bakanın istifasıyla ilgili meseleyi gündeme getiriyor.

Siyasi şov ve çıkışların ötesinde yorumlar yapıyoruz. 3 bakanın istifa etmesiyle ne alakası var bu seçimin?Bir şeylerin üstüne gitmeyelim  hedefi şaşırtalım diye mi yapılıyor diye merak ediyorum. Biz bunu yapmayacağız.

''BİZİM YAPTIĞIMIZ İNSANLARI YANILTMAK DEĞİL''

Biz hukukun dışına çıkan hiçbir hamlenin sahibi olmadık, hiçbir adımı atmadık, atmayız da. Ne olacaksa hukuki zemin içerisinde olacak. Ne yaparlarsa yapsınlar biz asla hukukun dışına çıkmayacağız. Yasal yolları denemek hakkımız sonuna kadar bu hakkı deneyeceğiz.

Bizim yaptığımız şu sandıktan çıkanı kabul etmemek değil sandığa ne girmişse girdiği şekliyle onun çıkması ve kayıtlara da o iradeye göre kaydedilmesidir. Bizim yaptığımız insanları yanıltmak değil.

''YANGINDAN MAL KAÇIRIRCASINA DAVRANIYORLAR''

Şaibeler kalksın derdindeyiz organize usulsüzlüğü yapanları yaptıranları tüm bağlantılarını belirlemek bir yandan da ceza hukuku açısından sorunlularla ilgili suç duyurusunda bulunmaktır yaptığımız tamamen budur. Soruyorum bu nasıl oluyor? 

Maddi hata düzeltmelerinin yüzde 80'i aleyhimize cereyan ediyor. 5 tane oy bizden gitmişse 1 tane oy da CHP'den gitmiş gibi görünüyor. Bu nasıl oluyor? Yüzde 20 kadarı CHP aleyhine. Yüzde 80 nerede, yüzde 20 nerede? Onun için fark 29 binlerden 14 binlere inmiş bulunuyor.

CHP sizden de var bizden var diye algı oluşturmaya çalışıyor. Bu seçimlerde birtakım usulsüzlükler varsa biz üstüne gitmezsek gelecek seçimlerde de devam eder.

Geçersiz oylar bizim aleyhimize buna rağmen siz bütün bunları unutun diyorlar. Bırakın da biz mazbatamızı alalım diyorlar. Yangından mal kaçırırcasına davranıyorlar. Bunu bizden kimse beklemesin.

''GEÇERSİZ OYLARIN YÜZDE 88,5'İ SAYILDI''

Geçersiz oyların sayımından AK Parti lehine 5 bin 69 oydur. Yüzde 88,5'i sayıldı an itibariyle 5 bin 69 oy aleyhimize kaydedilmiş gözüküyor. Oyların tümünün sayımı geldi ekrana oyların tümünün yüzde 5,9'u sayılmış. Geçersiz oyların sayımının tümü yüzde 92-93 demişse özür dileyeceğim. Yazık değil mi?

''YÜZDE 6'LIK BİR ORAN SAYILMIŞTIR''

Yüzde 6'lık bir oran sayılmıştır onun dışındakiler duruyor yüzde 94'ü. Yüzde 94'ü de sayılsın diye kalan tüm ilçelerde de sayım yapılsın diye YSK'ya gittik dün. Nasıl karar verilir bilemeyiz ama bütün oylar sayılsın istiyoruz.

''SONUÇ 29 BİNLERDEN 14 BİN KÜSÜRLERE İNMİŞ DURUMDA''

Bu sayımlarla sonuç 29 binlerden 15 binlere şu anda 14 bin küsürlere inmiş durumda. 1 Nisan'da 29 bin olan (fark), 2 Nisan'da 24 bine, 3 Nisan'da 21 bine iniyor ve böyle devam ediyor, 19 bin, 18 bin, 17 bin, 15 bin ve bugün 14 binleri görüyorsa ki gördü, demek ki ortada bir yolsuzluk var, bir oy yolsuzluğu var, suistimal var, usulsüzlük var.

''ORGANİZELİ BİR USULSÜZLÜK''

Organizeli diyoruz. Siyasi hayatım içerisinde hep bu işlerin içinde oldum bir ilde birkaç tanenin içinde geçen oy kaydırmaları ya da sehven yazılmış rakam görmedim ama burada yüzlercesi var. Bunların hepsinin üst üste gelmesi mümkün değil. Organizeli bir usulsüzlük yapıldığı bize çok net bir şekilde gözüküyor.

Dün bir örnek vermiştik Büyükçekmece'den. Büyükçekmece Belediyesi'nde çalışan bir işçi nüfus müdürlüğünde görevlendirilmiş 28 Mart 2017'de. Bu kişi sahte belge düzenliyor ve birtakım işlemler yapıyor. 353 kişi suç duyurusunda bulunan kişilerin adedini gösteriyor.

Bu kişi 28 Mart'ta giriyor 18 Ocak 2019'a kadar çalışıyor. 17 Ocak'ta iş bitiyor. Bu kişi 7 bin 486 kişinin kaydında şüphe oluşturacak şekilde. Bu belediyedeki ayak. Bunun başka uçları var. 7 bin 282 kişi ya İstanbul'un dışından ya da Büyükçekmece'nin dışından.

'11 BİN 186 KİŞİNİN İKAMET KAYDI BÜYÜKÇEKMECE'YE GETİRİLMİŞ''

100 adet adres değişikliği formunda kişilerin imzası olmadığı anlaşılıyor. Bu kişi 104 boş arsaya kişi kaydediyor 36 inşaat 35 sahte adres 269 ikamet etmeyen 31 beyanda bulunmayan 129 boş daire inşaatı bitmemiş yerlere kişi yerleştiriyor. Boş arsa ikamet kaydediliyor.

Konut olmayan anaokuluna TIR garajını ev olarak gösteriyor. Yine konut olmayan TIR garajı da adres olarak gösterilmiş kişiler buraya da kaydedilmiş. 

11 bin 186 kişinin ikamet kaydının Büyükçekmece'ye getirildiğini tespit etmiş bulunmaktayız. 2 kişi tutuklu. Dosya neredeyse tamamlanmış olan bir dosya. Bu organizeli bir usulsüzlük gibi duruyor.

''İSTANBUL'DA OLANLAR YALOVA'DA OLANIN 1000 KATIDIR''

Bu adeta hukuk cinayeti. Çünkü bu sehven yapılmış bir şey değil, bir değil, iki değil. Biz bu işin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Bu mesele burada bitmeyecek, daha kullanabileceğimiz hukuki yollar ve yöntemler var, bunları sonuna kadar kullanacağız.

Daha YSK nezdinde ileri sürebileceğimiz iddialarımız, gidebileceğimiz yollar var, onları kullanacağız. İstanbul'da olanlar Yalova'da olanın 100 katıdır 1000 katıdır. İstanbul'da olanlar Ağrı'da olanlardan çok daha vahimdir ve fazladır.''

sini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, yerel seçim sonuçları ve itiraz sürecine ilişkin açıklama yaptı.

Yavuz'un açıklamalarından satır başları şöyle:

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 242174 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3384 kere okundu
YORUMLAR 18 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Serdivan
09.04.2019 10:00
Sayın Milletvekili özünuz olan seçimi nereden kazandığınızı unuttunuz Sakarya iline uğrasanız başkalarının maşası olmayı bırakın bizim sorunlarımız ile ilgilenin birgün dizide kapı arkası olacağınız günleri unutmayın. Sizler Demokrasi nedir bilirmisiniz milletin ahını değil duasını alın. İstanbul'u alan belli oldu daha niye itiraz ediyorsunuz sizler neden kaybettiğinizi düşünün
Mst...
09.04.2019 09:28
Bak kardeşim... 1994 den beri İstanbulu yöneten bir partinin hasbelkader milletvekilisin 25 senedir başkanlık sizde mazbata sizde yetki sizde iyi kötü 16 senedir de hükümet yargı sizde buna rağmen bu adamlar bunu yaptılarsa helal olsun onlara bu onların değil sizin ayıbınız sen sorunu sandıkta değil içinde ara... Geç oy oranı şuydu bu oldu ayaklarını adam aldımı aldı. İşine gelince yargı işine gelince milletin iradesi... Hadi ordan karşında millet ver millet. Son sözüm ise BU GÜN SANDIĞA SAHİP ÇIKAMAYANLAR BEKADAN BAHSEDİYORSUNUZ BEKA DAN ......VATANA NASIL SAHİP ÇIKACAKSINIZ ?
Ali Kara
09.04.2019 09:07
Bi ara Sakaryaya uğrasanda TANK PALET fabrikasının satışı ile ilgilensen.
VATANDAŞ
09.04.2019 09:04
Ekrem İmamoğlu sayenizde 9 gün üst üste belediye başkanı seçilerek rekor kırdı yaptığınız her itiraz adama puan kazandırdı
EDEP YAHU
09.04.2019 09:02
Büyükçekmece de usulsüzlük yapan memur 18 ocakta yakalanıyor 31 ocağa kadar itirazsüresi var itiraz edilmiyor seçim bitiyor 9 gün sonra böyle bir olay var deniliyor pek inandırıcı olmamış
AH SİYASET AH
09.04.2019 09:01
hatırlıyormusunuz atı alan uskudarıgecmişti secimden 1 hafta once herkes bize guvensin en guvenli secim olacagını soyleyen sen secim işinize gelmeyince elli turlu algı derdindesiniz asıl bu kadar cıkısınızın sebebi tayyipbeyin gozune girmek ilk defa senin secimden sorumlu oldugun bu donem buyuksehirler kaybedildi buna kılıf arıyorsun yoksa balkon konusmasında yanına alırdı hepinizi reiş ve akpartrinin freninin patladıgını bayır asagı hızlıca inişe gectiğinin sebeplerinden halktan kopuk ceketimi koysam alırım diyerek reisın ruzgarını kendi becerisi sanan ulasılması cok zor olan yada cozum bulamayan guc zehirlenmesine ugramıs ust duzey siyasetciler ve yanındaki yalakalarıdır şimdiden hepiniz kendinize yeni parti aramaya baslayın
EDEP YAHU
09.04.2019 09:00
Seçim bittiğinde fark 29bin diyor, tekrar sayımda bize 5069 oy yazıldı diyor sonuç fark 15-14 binlere indi bu nasıl matematik 29000-5069=15000öyle mi
ah reis ah
09.04.2019 08:32
ah reisim ah 2009 AK PARTİ SAKARYA İL BAŞKANLIĞI seçiminde davut terzioğlu na karşı sandığına sahip çıkamayıp 626 ya 308 oyla sandığa gömülen,yani kendi sandığına sahip çıkamayan ALİ İHSAN YAVUZ a ülke sandıklarını teslim ettin en büyük suç sende
Ali ibil
09.04.2019 01:42
Sayin Ali ihsan yavuz milletin iradesine ve adalete saygili olunuz.Hodri meydan secimi yenilemek gibi birsey aklinizdan geciyorsa ekrem imamoglu istanbul yuzde 80 le size cevabini verecek.
Yalcin
08.04.2019 23:03
A.ihsan Yavuz giderek itici olmaya başladı. Sakarya için konuştuğunu hiç duymadım. Şahsen kanaatim Sakarya ya yakışmayan bir vekil.
Rahmi
08.04.2019 22:12
Seçim tekrarlandığında ki tekrarlanmaz imamoğlu en az yüzde altmış oy alır.milletin iradesine saygılı olun. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir akapenin değil
Haluk Akbay
08.04.2019 21:39
KENDIMIZE ŞU SORUYU SORMALIYIZ???? % 99.9 U MÜSLÜMAN OLAN BIR ÜLKEDE SEÇİM SONUCLARI BU GUN ITIBARI ILE 8 GÜN DÜR GUNDEMDE ACABA BIR HIRISTIYAN VE MUSEVI TOPLUMLARINDA BÖYLE BIR OLAY VARMI ?? HALBUKI RABBIM AYETLERINDE BIZE ADALETLI OLUN ANNENIZ VE BABANIZ DAHI OLSA ADELETLI OLUN DİYE EMREDİYOR. EYY YÖNETİCİLER HIRSLARINIZI AKIL VE ADALETLE FRENLEYIN.AKIL DIŞI TEKLIFLERLE TOPLUMU YORMAYIN YURDUMUZUN DİĞER SORUNLARI 'NA ONCELIK VERIN SAYGILARIMLA
Voswagen watsap
08.04.2019 20:56
Adam durup durup canlı yayına çıkıyor kazanıncaya kadar sayacagiz diyor.Ağadan nasıl bir azar Yediyse.Hiç biseyden haberi yok bunun kim getiriyor böyle adamları başa yahu.sandık başındaki adamların fetoden ihraç olan devlet memurları olabilir diyor hala.adamlar ihractan sonra ozelde bile is bulamiyorken.kendisinin fetoyle ilgili bir suru kaydı çıktı ortaya sosyal medyada dolaşıyor.kendi soylemleriyle sürekli çelişkili ifadeler veriyorlar. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz bana doğru dürüst anlatabilecek var mı?Bırakın bi 5 sene de başkası yönetsin bir bakalım ak tög kara tög belli olsun.
Haluk Akbay
08.04.2019 20:54
KURAN'A GÖRE SİYASETİN TEMEL İLKELERİ...!!!!! KURAN?DA TOPLUMSAL DÜZENİ SAĞLAMAYA YÖNELİK İLKELER 1. Adaletli olun! Sizinle aynı gruptan, aynı çizgiden olmayan insanlara karşı da adaletli olun! Hatta kin ve öfke duyduğunuz toplumlara karşı bile adaletli olun! 2. Kendiniz, anne-babanız ve yakınlarınız ALEYHİNE BİLE OLSA, adaletli olun! 3. Muhataplarınız zengin de olsalar, fakir de olsalar adaletli olun!
özcan
08.04.2019 20:41
Soğuttunuz kendinizden iyice.. Keşke bu talihsiz açıklamaları başka bir vekil yapsaydı. Yazık diyorum
Manifaturacı
08.04.2019 19:57
Akp kazandığında sorun yok; son sözü millet söyler. Akp kaybettiğinde şaibe var; son sözü Ysk söyler. Var mı böyle bir şey? Sandıktan çıkana saygınız olsun, ben hiçbir siyasi partiyi tutmuyorum, hakkı olan kazansın.
Ali Temizel
08.04.2019 19:34
Ali ihsan yavuz sen milletin vekilisin Milletin vekili milletin kullanmış oldugu oylara saygısı olur Televızyon karşısına çıkıpta konuşuyorsun gelde sakarya için konuş seni sakarya halkı seçti Tank palet için ağzını aç
SAKARYA54
08.04.2019 19:28
YASALLIKTAN UZAK OLANLAR ADALETI ELINDE BULUNDURANLAR GELMISLER SIMDI ADALETTEN YASALLIKTAN BAHSEDIYOR NE DIYELIM ANLAT ANLAT SEN SEVERSIN :) BUNLARIN HEPSI YASAL OLMAYAN NE VARSA ONLARI DUZENE SOKMAK ICIN YOKSA SIZDE BILIYORSUNUZ KI KAYBETTINIZ SAYIN YASAL OLMAYAN INSANLAR :)
Online Ziyaretçiler