Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Evlat sevgilerini kedilerine verdiler...

Taraklı'da 42 yıldır evliliklerini sürdüren ancak çocuk sahibi olamayan Aydın çifti, evlat hasretlerini gidermek için evlerine aldıkları kedilerle çocukları gibi ilgileniyor.

00:15   |   10.04.2019
Haber Resmi

Taraklı İlçesinin Tuzla Mahallesi'nde yaşayan 87 yaşındaki Mehmet Ali ve 62 yaşındaki Sultan Aydın çifti, 1974'ten beri süren evliliklerine rağmen yaşadıkları çocuk hasretini, evlerinde besledikleri kedileriyle gideriyor.

Yanlarından bir an olsun ayırmadıkları, misafirliğe giderken bile yalnız bırakmadıkları hayvanlarla, ineklerinden sağdıkları sütü, sofralarındaki yemekleri paylaşan yaşlı çift, soğuk kış aylarında ise hem odalarını hem de yataklarını kedilere açıyor.

Mehmet Ali Aydın AA muhabirine yaptığı açıklamada, yıllarca çiftçilik ve hayvancılık işleriyle uğraştıktan sonra yaşlanınca işleri bıraktığını söyledi.

Evliliğinde yaklaşık 42 yılı geride bıraktıklarını ancak çocukları olmadığını anlatan Aydın, "Allah'a çocuk vermedi' diye şikayetçi değilim. Hep dua ettim. 'Ya rabbi helal süt emmiş evlat vereceksen ver, eğer 'Allah sizi vermeseydi' diyeceksem hiç verme, ben de senden şikayet etmeyeceğim' dedim." ifadesini kullandı.

"Ekmeğimiz de derdimiz de ortak"

"Biz de sevgimizi kedilere verdik. Evlat gibi bakarım onlara." diyen Aydın, "Eskiden anneden babadan öyle gördük biz. Eşimin rahmetli annesi de kediyi severdi, kedilere elinde yedirirdi yemeğini. Eşim inekleri sağmaya giderken ne kadar kedi varsa hepsi peşinden gider. Sütü sağınca onlara birazını verir. Onlardan hiçbir şey esirgemem. Ne yersek onlara da aynısı veririm." şeklinde konuştu.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 234726 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3836 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Çuvaldız
10.04.2019 13:57
Allah uzun ömürler versin size koca yürekli Anadolu insanları...Kedilerin kesildiği,köpeklerin zehirlendiği dünyamizda Allah o kedileri öksüz birakmasin
Online Ziyaretçiler