Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Akyazı İHL öğrencileri SAÜ'yü gezdi

Akyazı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Sakarya Üniversitesi ile yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde ilk ziyaretlerini gerçekleştirdiler.

13:30   |   11.04.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi
  6. Haber Resmi
  7. Haber Resmi
  8. Haber Resmi

MEDYABAR.COM-: Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Profesör Dr.Ahmet Bostancı'nın makamında kabul ettiği Akyazı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri kısa bir görüşmeden sonra Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Soner Aksoy tarafından üniversitenin genel yapı ve özellikleri hakkında bilgilendirildiler.


Bilgilendirme sonrası öğrenciler  dört ayrı sınıfta üniversite öğrencileriyle derse katıldılar.Ders sonrası üniversitenin yemekhanesinde ağırlandı.


Akyazı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri son olarak Profesör Dr. Arif Bilgin'in konferansına katılarak akademik yönden bilgilendirildiler.Öğrenciler yapılan etkinlikten dolayı çok mutlu olduklarını özellikle Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Profesör Dr.Ahmet Bostancı ve Öğretim Görevlisi Soner Aksoy  kendileri ile yakından ilgilendiklerini belirttiler.


Okul idaresi Üniversiteye yapılan bu tür ziyaretlerin okulumuzdaki akademik başarının arttırılması öğrencilerimizin okulumuzda kendisini daha iyi hissedebilmesi adına özellikle farklı branşlarda başarı gösteren öğrencilerimizin ilk etapta tercih edildiğini bundan sonraki süreçte farklı öğrenci gruplarıyla da özellikle kariyer günleri etkinlikleri bünyesinde imkanlar dahilinde Tıp Eczacılık Mühendislik Hukuk fakülteleri gibi fakültelerinde ziyaret kapsamında olduğunu bu şekilde öğrencilerimizin genel motivasyonunda artırmayı Okulumuzun Öğrencilerimiz için daha anlamlı hale gelmesini öğrencilerimizin büyük bir heyecanla okula devam etmelerini hedeflediklerini söyleyerek Üniversite ziyaretinin öğrencilerimizin misyon ve vizyonlarına çok fazla katkı sağladığını bu bağlamda Sakarya Üniversitesi camiasına teşekkür ettiklerini belirttiler.

Alaattin Onur

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 140853 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1489 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler