Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Cenaze hizmeti kursiyerleri sertifika aldı

Hendek Belediyesi ve Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Cenaze Hizmetleri eğitimi sonrası kursiyerler sertifikalarını aldı.

12:54   |   15.04.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi

Eğitimi tamamlayan 13 kursiyer düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Törene katılan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, cenaze hizmetlerinin tamamen kişinin rızası ile olduğunu belirterek " Eğitime katılan kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. İnşallah bölgesel olarak eksiklerin giderilmesinde destek olunacağına inanıyorum. Bu iş toplumsal bir hizmettir " diyerek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.  


13 kursiyer sertifika aldı

Hendek Belediyesi BEL-İŞ Merkezi'nde verilen Cenaze Yıkama kursuna 13 kursiyer katılarak sertifikalarını aldı. Hendek Belediyesi Defin Hizmetleri Sorumlusu Abdullah Pehlivan tarafından 32 saatlik eğitimde cenaze yıkamadan, defin işlemlerine kadar yapılması gerekenler hakkında teorik ve uygulamalı olarak cenazelere de götürülüp bilgiler verildi.


Kursiyerler eğitim boyunca, cenaze ile ilgili temel kavramlar, cenazenin yıkanması, kefenlenmesi, dualar ve defin işlemleri ile ilgili teorik bilgilerin yanında, manken üzerinde de uygulamalı olarak eğitim aldı.


Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 1931 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1446 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Vatandaş
16.04.2019 07:23
BENCEDE YERİNDE KURS OLMUŞ ÖLMÜŞÜZ İLÇE PARDON HENDEK MAHALLESİ OLARAK AĞLAYANIMIZ YOK GEYVE PAMUKOVA ŞAHA KALKMAYA BAŞLADI DARISI HENDEK MAHALLESİNİN BAŞINA. EL ÖĞÜT VERİR EKMEK VERMEZ MİSALİ BU OLSA GEREK HAYDİ AKP TABANI VERDİĞİNİZ SÖZLERİ TUTUNDA HENDEĞİ MAHALLE OLMAKTAN KURTARIN DA GÖRELİM CANLARIM BENİM AMA SİZİ KİM KURTARACAK REİSİN ELİNDEN ÇOK YAKINDA VİZYONDA
vatandaş
15.04.2019 14:03
hoca tam zamanında kursu bitirmişler sana destek olurlar tıpkı sizin teşkilata destek verdiğiniz gibi
Online Ziyaretçiler