Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Bunun adı av değil cinayet!

Av yasağına rağmen Arifiye Mollaköy Göleti'ne kasnak atıldığı ve çıkan ağlarda çok sayıda ölü kaplumbağaya rastlandığı belirtiliyor

17:21   |   15.04.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi
  6. Haber Resmi
  7. Haber Resmi
  8. Haber Resmi
  9. Haber Resmi

Balık avı yasağı döneminde Mollaköy göletine atılan kasnakta su kaplumbağası ve balıklar çıktı. Geçtiğimiz günlerde çevre kirliliği ile gündeme gelen Mollaköy , bu kez de kaçak avlanma ve kaplumbağa katliamıyla gündeme geldi.

Sakarya genelinde iç göllerde 15 Mart'ta başlayan balık av yasağına rağmen göle avlanmak için ağ bırakılıyor.

Çevreye duyarlı bir vatandaşın çektiği videolarda göle balık yakalamak için atılan ve kasnak tabir edilen file içinde canlı ve ölü su kaplumbağaları görülüyor. Canlı kaplumbağaları fiileden kurtarıp suya atmasına karşın onlarca kaplumbağanın öldüğü anlaşılıyor.
Her yıl aynı sorun Mollaköy Göletinde,  her yıl yasakların başladığı dönemlerde bu görüntülerin yaşandığı ifade ediliyor.

Balık tutkunları, av yasağı dönemimde bilinçsizce su ürünleri avlayanların balık popülasyonunun azalmasına sebep olduğunu belirterek, Orman ve Su İşleri Müdürlüğünün denetimlerini sıklaştırmasını istedi.
 

Nurettin ERYILMAZ Bizim Sakarya Gazetesi

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 263039 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 6354 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
aynalı sazan
16.04.2019 07:31
buradan su ürünlerine sesleniyorum ne üdüğü belirsiz balık türlerini canım sularımıza bırakıp durmayın arkadaş.yok güneş balığıymış,yok meç miş,yok israil sazanıymış,nerden buluyorsunuz, hangi kıt akıllı bu balıkları atıyor sularımıza??? aynalı sazan ,yayın ,pullu sazan ,gömme , tatlı su levreği yeterdee artar bile kardeşim .hiç olmazsa insan tutttğu balığı yer bi işe yarar.bu ara mollaköy göletlerine gömme balığı atında o güneş balığının kökünü kurutsun
Muhendis
15.04.2019 19:07
Sadece balik avciligina gonul verenlerle mucadele yetmiyor. Sabah topluyosun aksama yine atiyorlar. Zihniyet degismedikten sonra, agir cezalar olmadikca sonu gelmez bunun.
Online Ziyaretçiler