Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

DAEŞ operasyonunda tutuklu sayısı artıyor. 17'ye yükseldi

Sakarya merkezli 17 ilde yapılan 27 kişinin gözaltına alındığı DAEŞ Operasyonuyla ilgili tutuklananların sayısı 17'ye yükseldi..

18:10   |   15.04.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi

MEDYABAR.COM:- Sakarya Cumhuriyet Bassavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Sakarya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin 17 ilde terör örgütü DAEŞ'a yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınanlar emniyet müdürlüğündeki sorgulamaları sonrasında adliyeye sevkleri sürüyor.

  İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince bir hafta  önce 17 ilde gerçekleştirilen operasyon kapsamında 28  kişiyi gözaltına almıştı. İfadeleri sonrasında gruplar halinde adliyeye sevk ediler şüphelilerden 11'i geçen hafta tutuklanmıştı.


 Emniyet Müdürlüğünden DAEŞ operasyonuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:


  Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda Sakarya Emniyet Müdürlüğü tarafından DEAŞ terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve eylemlerinin önlenmesi amacıyla devam eden çalışmalarda;  DEAŞ Silahlı terör örgütü ile bağlantılarının bulunduğu şeklinde haklarında bilgiler bulunan (2) şüpheli 05.03.2019 günü ilimizde yapılan operasyon neticesinde yakalanarak gözaltına alınmış, sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilen (2) şüpheliden birinin ikametinde yapılan aramada; DEAŞ terör örgütünün  -Sözde- kendi adına bastırdığı (16) adet Altın sikke ele geçirilerek el konulmuştur.

  Devam eden çalışmalarda, Terör örgütü adına örgütsel faaliyet yürüttükleri tespit edilen  şüphelilerin yakalanmasına yönelik olarak ilimiz merkezli (17) ilde, 08-09 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen planlı operasyonlar kapsamında (27) şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış, adli makamlara sevk edilen (17) şüpheli tutuklanarak cezaevine teslim edilmiş, bu kapsamda çalışmalara devam edilmektedir.  

 İlimizde terör örgütlerinin faaliyetlerinin engellenmesi ve deşifre edilmesine yönelik olarak sürdürülen mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.


Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 262894 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1766 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Tozkoparan
16.04.2019 08:16
Her kim bunların ülkeye girişlerine engel olmadıysa ya da göz yumduysa hem bu dünyada hem de ahirette iki yakası bir araya gelmesin inşallah
Online Ziyaretçiler