Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Köy okulları için kapı kapı dolaşıp kitap topluyorlar

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Felsefe Topluluğu öğrencileri, köy okullarının kitap ihtiyacını karşılamak amacıyla "Her Evden Bir Kitap" kampanyası başlattı

18:42   |   15.04.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi


Sakarya'da üniversite öğrencileri, kütüphane ihtiyacı olan köy okulları için kapı kapı dolaşıp kitap topluyor.


Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Felsefe Topluluğu öğrencileri, kentte kütüphane ihtiyacı olan köy okulları için "Her Evden Bir Kitap" kampanyası başlattı.

Kampanya doğrultusunda kapı kapı dolaşıp evlerden şimdiye kadar 12 bin kitap toplayan öğrenciler, bu kitaplarla 10 köy okuluna kütüphane kurmayı hedefliyor.


Projenin başkanlığını yürüten Ufuk Doğan, yaptığı açıklamada, kampanya kapsamında 26 ekip arkadaşıyla kapılarını çaldıkları ailelerden evlerinde okumadıkları veya ihtiyaç fazlası kitapları paylaşmalarını istediklerini söyledi. 


Tüm kütüphanesini bağışlayan ailelerle de karşılaştıklarını aktaran Doğan, "Bu şekilde 7 haftalık süreçte 12 bin kitap toplayarak kampanyamızı tamamladık. İnşallah Sakarya'da 6 köy okulu, 2 lise ve şehir dışında 2 olmak üzere toplam 10 köy okuluna kütüphane kuracağız. Amacımız, olumsuz şartlarda köy okullarında eğitimlerine devam eden çocukları kitapla buluşturmak, kültür gelişimlerine katkı sağlamak." diye konuştu. 

Doğan, bu kampanyayı Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde lisede öğrenci başkanlığı yaptığı dönemde de yaptığını anımsatarak, "8 bin kitap toplayıp 7 köy okuluna kütüphane kurmuştuk. Hedefim, üniversitede yapmaktı. Şu anda öğrenim gördüğüm üniversitede yapıyoruz. İnsanlığa faydayı, topluma, dünyaya fayda olarak görüyoruz. Öğrenilen bilgiler, öğrencilerin hayatında anlam ifade ettiğinde tam anlamıyla amacımıza ulaşmış olacağız. Bir kelime de olsa bireye fayda sağlamak istiyoruz." dedi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 4800 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1983 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
helal olsun
17.04.2019 07:26
tebrik ederim helal olsun gençlere bize de gelmişlerdi çok güzel sosyal bir proje diğer okullardaki öğrencilere de örnek olmalı günümüzde kitap okumayı bırakın dış kabına bile bakmıyor gençler doğudaki kısıtlı imkanları olan okullara çok güzel katkı olacaktır
Online Ziyaretçiler