Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Şehrin caddelerinde 'Çakar ve sirenli' yasa dışı heves!

Sakarya sokaklarında 200 lira gibi bir bedelle araçların ön panjurlarının iç kısmında kırmızı-mavi yanıp sönen çakar lambası, tepe lambası ve siren çalan özel araç sayısında gözle görülen artış yaşanıyor. Trafikten men cezası bulunan bu yasa dışı bu uygulamaya karşı şehirde denetim yapılması istendi

22:29   |   15.04.2019
Haber Resmi

MEDYABAR.COM:- Sapanca'da lüks bir aracın çakar ve siren kullanması nedeniyle trafikten men edilmesi sonrası gözler şehirde bu yöntemi kullanan sürücülere çevrildi.

Özellikle araçların ön panjurlarının iç kısmında kırmızı-mavi yanıp sönen çakar lambası, tepe lambası ve sirenlerin yasadışı olarak kullanılmasıyla ilgili yurt genelinde yoğun denetimler yapılıyor. 

Sakarya'da bu yönde bir haberin çıkmasının ardından bir çok kişi çakar ve siren konusunu gündeme getirdi.

Şehir sokaklarında bir çok araçta çakar bulunduğuna dikkat çeken vatandaşlar, denetimlerin yapılıp yapılmadığını sordu.

Kentte çakar ve sirenli çok sayıda aracın bulunduğu ifade edilirken, isteyenlerin bu malzemeleri 200 lira gibi bir bedelle tedarik ederek aracına her hangi bir oto elektrikçisinde bağlattığı ifade edildi.

Çakar' adı verilen sistemde otomobillerin ön kısmına yerleştirilen mavi-kırmızı ışık yer alıyor. İçişleri Bakanlığı bu tür araçlarla ilgili cezai işlem uygulanması talimatını yinelese de çakarlı araç sayısında artış yaşandığı görülüyor.

Ambulans, itfaiye, polis ve konvoyda bulunan resmi koruma araçları hariç; yasa dışı olan bu sistemle alakalı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Buna son verilmesi gerek" demişti.


Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 3621 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 10450 kere okundu
YORUMLAR 9 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
hendekli
16.04.2019 13:21
Allah ım acı sen bu saf millete gece yatar boş sabah kalkar boş...
Sakaryam
16.04.2019 08:32
Trafik anca şahin doğan kovalasın yada garibanlara baksın bunları takanlar lüks araba çevirmelerde bile durdurmuyorlar şikayet etsen umursamıyorlar ama seni beni şikayet etsen resmi birşey göstermelerine bile gerek kalmadan ceza kapına gelir
DELİ MURTAZA :)
16.04.2019 08:12
ARKADAŞ KİM NE DERSE DESİN BU İŞİN İKİ TEMEL NEDENİ VAR... BİRİNCİSİ EĞİTİM, İKİNCİSİ MEVCUT CEZA KANUNUNDAKİ CAYDIRICILIKTAN UZAK YASALAR... EĞİTİMSİZ CAHİL İNSAN BAŞKALARINA SAYGI GÖSTERMEZ, SADECE KENDİNİ DÜŞÜNDÜR, TOPLUMSALLAŞAMAZ. YANİ EGOİSTTİR YAPAR, YETERSİZ CEZALARIN OLMAMASI İSE BU EGOİST VE CAHİL İNSANLARA BU TARZ OLAYLAR İÇİN ÇANAK TUTAR. CEHALET VE YETERSİZ CEZALARIN OLDUĞU YERDE BU CAHİLLER ÇAKAR DA TAKTIRIR İNSAN DA ÖLDÜRÜR. HAYVANA DA TECAVÜZ EDER... SUÇ DEVLETİN
Süper b
16.04.2019 07:42
Bizide bir gün bu tipte bir araç sürekli sellektör yaparak sıkıştırdı uyuz oldum trafik polisine plakasında verdim sonuç.. koca bir sıfır.. arkadaşlar sadece olay çakar sinyal degilki trafikte akşam saati zır cahil tipler sisleri bir yakıyor arka stoplar sizi kör ediyor sırf bu yüzden birisini durdurup uyardım bazı arkadaşlar arabayı ulaşım aracı değilde pavyon disko olarak kullanıyor.. benim şöyle bir fikrim var: devlet durmadan bekçi alacağına maaşlı sivil trafik polisi alsın adam bak neler yakalayacaklar ozaman görün.. maket trafik polisi koyup insan aklıyla ugrasacaklarina dedigimi yapsınlar.. komik bir milletiz maket polislerde toplumu cahil gören zır cahillerin ürünüdür bunuda unutmayın..
kahretsin
16.04.2019 01:52
BENİM TELEFON CALDİGİNDA MAVİ KİRMİZİ ISIK YANİYOR ACABA CEZA YERMİYİM..? KAFAMDA DELİ SORULAR..!
sakarya
16.04.2019 01:51
sk 300 plakalı aracı kontrol edin görürsünüz şehrin sokakları gece vakti polis sireni çalıp geziyorlar.acıyorum bu insanlara.
5000 spratlı
15.04.2019 23:58
Mafya babaları takıyor kimse karışamıyor hadi sedat pekeri durdursun ceza yazsinlarda göreyim.simdi herşey bitti cakarli araç haberleri başladı.medyabar habercilik yapacaksanız eğer bence şehrin kötü yönetimini şehrin çamur deryasıni çukur yolları vali beyin hiç bir zaman halkın içine karışmadığını yazın.ama siz para vermeyen hiç bir kurumun haberini yapmazsınız bunu herkes bilir.
Sakaryalı
15.04.2019 23:28
Yasak olduğu aşikar ise normal oda başkanlarında dahi var Sakaryalı olan Sedat Peker abimizde var madem bu polis ve kolluk kuvvetleri dışında yasak onlar örnek olmalı yoksa bu iş uzar gider ..
Komiser Kolombo
15.04.2019 23:07
size helal olsun medyabar bazilarinin işine gelmeyecek bu haber ama vasfı ve görevi olmayan bir sürü kişinin ne amaçla taktiğini bugüne kadar anlamış değilim
Online Ziyaretçiler