Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Sakarya Ecrin'e umut oldu!

Karapürçek ilçesinde yaşayan skolyoz (omurga eğriliği) hastası olan 6 yaşındaki Ecrin Selim için yaptığımız haber sonrasında 110 bin TL tolandı. Baba Yakup Selim yardım eden herkese teşekkür etti.

13:20   |   16.04.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi

Betül Demir'in haberi
MEDYABAR.COM-:
Karapürçek ilçesinde yaşayan skolyoz (omurga eğriliği) hastası olan 6 yaşındaki Ecrin Selim'in ameliyat olması için ameliyatta takılacak aparatın parası toplandı.


5 gün önce yaptığımız haber doğrultusunda eksik kalan 80 bin TL tamamlandı.


Minik Ecrin'in beline takılacak aparatın Amerika'dan gelmesinin ardından 27 Nisan'da ameliyata alınacak.


Ameliyatının ardından Ecrin sağlığına kavuşacak.

Baba Yakup Selim ve Hatice Selim yardım eden herkese teşekkürlerini ifade ederek, 'Allah razı olsun' dedi.


Baba Yakup Selim, " Bildiğiniz üzere 15 Ocak 2019'da kızımız Ecrin için gerekli belgeleri temin edip Valilik onaylı hesabımızı açtırdık. Uzunca bir süre elimizden geldiği kadar çevremiz aracılığıyla insanlara yaymaya çalıştık.

Ecrin'in ameliyatında kullanılacak aparat için gerekli para 110 bin TL'ydi. Elimizden gelen bütün çabayı göstermemize rağmen 30 bin TL toplanabildi. Sonrasında ise çevreden durumu haber alan topluluklar bizi ziyarete gelip durumumuzu öğrendi. Ardından hep birlikte 3-4 topluluk aynı yolda bir olarak gerek sosyal medya gerek şahsi çabalarıyla bir kampanya oluşturarak afişler bastırıldı, sunumlar hazırlandı ve bizim evimizden birileri oldular.

Art niyet güdülmeden yapılan işlerin ne gibi güzel sonuçlar doğurduğunu bizlere gösterdiler çok şükür. Tüm çalışmaların sonucunda günbegün hesabımızdaki para miktarının arttığını gördük. Sonunda tam 9 günde 110 bin TL olan gerekli paranın toplandığını büyük bir sevinçle şahit gördük.

Başta bu dertli yolda bana yoldaş olan eşim Hatice Selim'e, İsimsiz Gönüller Topluluğu, Yalnız Değilsin Sakarya, İyilik Hareketi Sakarya, Gönülden Gönüle Yardımlaşma, İhtiyaç Sahiplerine Yardım, Sakarya Valiliği, Karapürçek Kaymakamlığı, Sakarya Ülkü Ocakları, MHP Tarsus İlçe Teşkilatı, Medyabar yayın yönetmeni Aziz Güvener, Adanet Ajans Burak Ersükmen, Prof. Dr. Osman Öztürk İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Sami Akaryalı, çalışma arkadaşları ve öğrencilerine, Üzeyir Garih Ortaokulu Müdürü Sinan Gürel ve çalışma arkadaşları, TEİAŞ 5. Bölge müdürlüğü çalışanları, sosyal medyadan büyük destek veren Haluk Levent ve Ahbap Platformuna ve tüm destek verip katkıda bulunan kişilere çok teşekkür ederiz. Bu miktarın toplanmasında yardım eden herkesten Allah razı olsun. Yakında kızımız Ecrin Allah'ın izniyle sağlığına kavuşacak."dedi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 142608 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 4876 kere okundu
YORUMLAR 3 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Sakaryalı
16.04.2019 16:01
Milyonlarca liralık düğünler, yüzbinlerce liralık çantalar, hanlar saraylar, gösteri şatafat... Ve tüm bunların yanında 110bin TLyi halkın anca toplayabildiği, minik yavrumuza halkın yardım ettiği bir Türkiye gerçeği. Acil şifalar dilerim
DELİ MURTAZA :)
16.04.2019 15:53
ÇOK GÜZEL OLMUŞ :) İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA SAĞLIĞINA KAVUŞUR BU FISTIK :)
mehbir eryılmaz
16.04.2019 13:48
Ülkücüler olarak tebessüm ettik ALLAH şifalar versin canımız kardeşimize... Bozkurt yapan küçük ellerini unutmadık...
Online Ziyaretçiler