Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

'Engellilerin yaşadıklarını şimdi daha iyi anlıyorum'

TV264'de Perşembe akşamları yayımlanan Basın Kulübü programı katılımcısı gazeteci Güven Hasbaş 6 hafta önce geçirdiği kaza sonrasında yaralanmıştı..

23:16   |   17.04.2019
Haber Resmi

MEDYABAR.COM: Sakarya basınının yakından tanıdığı isim olan Güven Hasbaş geçen ay geçirdiği talihsiz kaza sonrasında bacağını 3 yerinden kırınca bir dizi ameliyat olmak zorunda kalmıştı.


Tedavisi hala süren Hasbaş işlerinin de aksamaması için koltuk değnekleri ve engelli arabasıyla işe gidip gelen Hasbaş bu süre zarfında yaşadığı zorlukları meslekdaşlarına anlatırken, Sakarya'da engelli olmanın zor olduğunu söyledi.
 Hasbaş  şunları dedi:

 'Bazı şeyleri bilmek için yaşamak gerekiyormuş.Benimki de öyle bir şey.  Şehirde eğer engelli iseniz insan kendini çok çaresiz hissediyor. 'Acaba taşlara takılıp düşecek miyim?' diye düşüncelere kapılıyorsunuz. Ben daha düne kadar bir çok insan gibi çoğu zaman engellilerin yaşadıkları zorlukları fark etmeden yanlarından geçip gidiyorduk. Ama ben tekerlekli sandalya ve koltuk değnekleriyle geçirdiğim günlerde engelli olmanın Sakarya'da zor olduğunu yaşadım ve gördüm'

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Medya

Medyabar.com bugun 33114 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3440 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Sakaryalı54
18.04.2019 14:14
Birde hastane otoparklarina gidin engelsiz engellilerle dolu,birde AVM.lerdeki engelli asansorlerine bakin engelsiz engellilerle dolu,gencecik sağlam insanlar yürüyen merdiveni kullanmak yerine asansörü meşgul edip,bizi dakikalarca bekletiyorlar,pişkin pişkin.
Online Ziyaretçiler