Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Tarihi evlerin duvarları yazı tahtası oldu

Taraklı Emniyeti Tarihi evlerin duvarlarını yazı tahtasına çeviren kişi veya kişileri arıyor. Tarihi evleriyle ünlü Taraklı ilçesinde tarihe saygısızlık yapan kimliği belirsiz kişi veya kişiler sprey ve boyalarla binaların duvarlarına yazılan yazılar, vatandaşların tepkisini topluyor.

16:38   |   18.04.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi

MEDYABAR.COM-: Edinilen bilgiye göre, konu ile ilgili Taraklı İlçe Emniyet Amirliği ekiplerinin özel ekip kurduğu ve Tarihi evlerin duvarlarını yazı tahtasına çeviren kişi veya kişilerin peşine düştüğü öğrenildi. Emniyet ekipleri ayrıca vatandaşlardan da yardım istedi. Tarihi evlerin duvarlarına yazılar yazan kişi veya kişileri gördükleri anda haber verilmesini istediler.


Belediye müdahale etti

Duvarların yazı tahtasına döndüğünü duyan Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı, Belediye personellerini görevlendirerek ilçede ne kadar boyalı duvar varsa boyanacak talimatı verdi. Talimatı alan personel kısa sürede boyalı duvarları eski haline döndürmeye başladı.
 

 

 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 53606 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2393 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Göktaş
19.04.2019 12:14
Yazılar silinir de çirkin yapılaşma ne olacak. Yeni yapılan evler neden aslına uygun tek tipte yapılmıyor?Gün geçtikçe çirkinleşen bir yer.. Restore edilmesi gereken evler neden bir an önce yapılmıyor. Kaos ve karmaşa hakim belediye başkanı iyi çalışmamış.... Vizyonsuz bir yer.
Sakaryalı
18.04.2019 18:04
Tarihi yapılara zarar vererek müthiş şeyler yaptığını düşünen birtakım yaşı ileride aklı geride kalmış insanlar bu şehirde çok. Bu şehirde bu edepsizliği yapan insanlardan çok daha faydalı çöp tenekeleri var.
Online Ziyaretçiler