Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Kaynarca'da günün konusu: Eski başkanın icraatı

Kaynarca Belediyesinin eski başkanı Zeynul Özel görevden ayrıldı ama geride bir çok soru işareti de bıraktı.. Şimdi ilçede eski başkanın son ayları tartışılıyor

00:20   |   24.04.2019
Haber Resmi

MEDYABAR.COM: Kaynarca'yı 10 yıl idare eden Ak Partili Zeynur Özel'in 31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonrasında başkanlığı bırakmasının ardından görevinin son günlerinde belediye'ye yaptığı personel alımı ilçede günün konusu oldu..
Başkan Zeynur Özel'in belediye başkan adayı yapılmaması sonrasında belediyeye aldığı isçi ve sözleşmeli memurların ilçede tartışılıyor
İddialara göre başkan Özel belediyedeki görevini bırakmadan önce Kaynarca Belediyesine ait Kaynarca Grup İnşaata 5 işçi alırken, belediye'de görev yapan 3 daire müdürünün çocuğunu da sözleşmeli memur olarak iş başı yaptırdı. Sözleşmeli memurlar yüksek maaş alıyor.
Eski Başkan Özel'in yeni başkan mazbatasını almadan Cuma günü  3 kişinin sözleşmeli memur olarak belediyeye girişini yaptığı da konuşulurken zabıta müdürlüğüne 6, imar işleri müdürlüğüne bir, destek hizmetleri müdürlüğüne de 2 memur aldığı belirtiliyor.
Kaynarca'nın yeni belediye başkanı Murat Kefli'nin bu durumdan rahatsız olduğu belirtilirken son iddia ise eski başkan Zeynur Özel'in Adapazarı'na taşınacağı yönünde..
Adapazarı'nda ev aldığı konuşulan Özel'in belediyeye ait şirkete son dönemde aldığı işçilerin bazılarının Kaynarca dışında yaşadıkları konuşuluyor..
Şimdi merak edilen toplam 75 personelin çalıştığı 15 milyon lira borcu bulunan Kaynarca Belediyesinin eski başkanı Özel'in döneminin son aylarında gündeme gelen bu personel alımlarını neden yaptığı...

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Arka Kapı

Medyabar.com bugun 33570 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 15465 kere okundu
YORUMLAR 17 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Batıkan ekşi
25.04.2019 03:30
Iki başkanı tanımam eski başkan aldı,yeni başkan çıkardı diyelim yeni başkan kpss ilemi alım yapacak hangi belediye hangi siyasi kurum kpss ile alım yapıyor? Çok doğrusunuz ya hak hukukdan bahsediyorsunuz menfaatçi olup karşılık bulamayanların sesi çok çıkar bu böyledir.
akyollar111@hotmail.com
24.04.2019 23:44
İddialar doğruysa kul hakkıdır. Milletin çocukları yıllarca çalışıp çabalayıp bir sürü sınava girip KPSS?den yüksek puanlar alıp atanmaya uğraşırken, yıllarca işsiz güçsüz utana sıkıla babasından harçlık alırken, diğerlerinin hiçbir vasıf ve koşul aranmaksızın, birilerinin yakını olarak kollanması, devlet kadroları sanki babalarının malıymış gibi davranması toplum vicdanını yaralar. İddialar gerçekse içler acısı.
akyollar111@hotmail.com
24.04.2019 23:43
İddialar doğruysa kul hakkıdır. Milletin çocukları yıllarca çalışıp çabalayıp bir sürü sınava girip KPSS?den yüksek puanlar alıp atanmaya uğraşırken, yıllarca işsiz güçsüz utana sıkıla babasından harçlık alırken, diğerlerinin hiçbir vasıf ve koşul aranmaksızın, birilerinin yakını olarak kollanması, devlet kadroları sanki babalarının malıymış gibi davranması toplum vicdanını yaralar. İddialar gerçekse içler acısı.
ali ali
24.04.2019 20:04
kızıyla damadınıda bi araştırın hangi belediyede memur görürsünüz :)başkanın yardımcısının oğlunuda unutmayalım bi5-6 ay önce onunda haberi vardı oda belediyede çalışıyor:)birisi zabıtalıktan emekli oldu bi anda oğlu zabıta oldu :)eski akparti gençlik kolları başkanı şuan zabıta :)haram zıkkım olsun aldığınız paralar ne diyelim bu haber türkiyenin özetidir...
Arzu Tosun
24.04.2019 18:00
Kaynarca da 174 ada 11 parsel numaralı yapi davalı olmasina rağmen Ersin Kulaç ve Selahattin Sağır isimli şahıslar muafakatim olmadan davali yapiya kepçe ve kamyon sokmuşlar. 4 ay sonra ruhsatsiz kalacak bir yapı için üstelik gerçeğe aykırı düzenlenen belediye raporu ceza mahkemesinde yargilamasi devam ederken neyin kafasini yaşıyorsunuz. Başkasına ait bir yere izinsiz girip hiç bir işlem yapamazsiniz. 6 yıldır arsa sahibi olarak magdurum.
Yorumsuz
24.04.2019 17:50
Varsa bir derdiniz arkadaşlar usulsüzlük gördüğünüz an belgeleyin cimere yazın medyaya sunun yeter medyanın whatsap hattı var ama onu yayınlayacak adam gibi medya varmı onu bilemem :) en baktınız olmuyor susun çünkü sorun sizdedir seçimde adam gibi oy kullansaydiniz :)) her yol yine size çıkıyor atessss sizi çağırıyor öteki tarafta
yasin
24.04.2019 16:27
Kaynarca ya geçen yaz gittiğimde , ortalık mis gibi kanalizasyon kokuyordu, sıcak hava ile de birleşince ciğerlerim bayram ediyordu. mazgazllar kağıtla kartonla kapatılıp koku önlenmeye çalışılıyordu. Ha birde başıboş gezen köpekler ve yamalı yada bozuk yollar vardı . Aman boşverin bir şekilde yaşam sürüyor işte. Literatürde de var bal tutan parmağını yalar benimde tanıdık eşim dostum olsa bende kendimi belediyeye aldırmak isterdim
Murtaza Adıgüzel
24.04.2019 15:42
Bende haram yemek istiyom. Benide başkan yapın. Yada istisnai kadrodan memur yapın. Bende dar paça pantolon parlak ayakkabı giymek istiyorom.
vatandaş
24.04.2019 14:03
45 bin TL karşılığında memuriyet vermiş
Osman
24.04.2019 10:16
KAYNARCA GENÇLİK KOLLARI, KAYNARCADAKİ GENÇLERİ 5 E BÖLDÜ. 5 e İnsanları ayrıştırdılar havalar bir milyon !
kaynarcalı2
24.04.2019 10:03
zeynur başkan 10 yıllk görevinde az bile adam aldı. diğer başkanlar 5 yıllık görevlerinde belediyeyi doldurmuşlardı ona bakarsan.kendileri giremediği için belediyeye böyle haber çıkartmaya çalışıyolar.
vatandaş
24.04.2019 09:22
ya nerden çıkarıyorsunuz bu akla gelmeyecek şeyleri zeynur bey bu zamana kadar en iyi belediyecilerden bir tanesiydi bütün derdiniz bitti ev alması mı tek derdiniz 15 milyon borç yazmıssınız ya başkan zeynur özelin son meclis toplantısına katılıp belediyeyi borçsuz bir şekilde bırakıyorum demesi bizlere gösterdiği resmi evraklarla teyit etmemiz yanlış sizin yazdıklarınız doğru ise vicdanınız yok diyorum ..
ebu zer
24.04.2019 09:19
devlet malını mevkisini babasının çifliği gibi görenin allah belasını versin
Adapazari Belediyesi
24.04.2019 08:26
Hiç şaşırmadık çünkü adapazarı belediyesi yıkıldı aynı durumdan... Adam alınacak yer bırakmadılar.
Murtaza Adıgüzel
24.04.2019 07:27
Sadece O belediye mi ? Sadece O eski başkan mı ?
Kaynarcalı
24.04.2019 07:25
Eksik haber.belediye şirketinden zabıta kadrosuna geçirdikleri .teknisyeni memur yapması. Çöpçüyü operatör yapması zabita komserligine atama yapması bunların hepsi gider ayak yapılan yeni oluşum gurubunu destekleyen kişilerin yakınlarıdır.
Arjantin
24.04.2019 05:56
Yeni başkan koşmakta haklı kardeşim....Sen niye gider ayak yeni başkanın kadrolarını dolduruyonki ne yapacak şimdi yeni başkan nereye yerlestirecek hısım akrabayi diğer ilçelerde doldu.Buyuksehirde bile gitmeden once kadroda yeni yerler açmak için akrabalar yeni üniversiteye yerleştirildi ayıp şey yaaa insan biraz düşünür yeni gelen ne yapacak.akrabayi nereye yerleştirecek temizlik işlerindeki versin yani adam şimdi.
Online Ziyaretçiler