Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Büyükşehir kıdem tazminatı için ek bütçe istedi

Büyükşehir Belediyesi kadrolu işçi ve SASAY personeline kıdem tazminatı ödenmesi için 1 milyon 55 bin TL ek ödenek çıkardı.

08:37   |   29.04.2019
Haber Resmi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde bulunan kadrolu işçiler ve Büyükşehir Belediyesinin iştiraki olarak taşeron işçilerin çalıştırıldığı SASAY'da çalışan personelin kıdem tazminatı için ek bütçe ayırdı.

adayorum.com'un haberine göre Büyükşehir Belediyesinin personellerin kıdem tazminatı için ayrılan bütçenin yetmeyeceğinin anlaşılması üzerinde toplam 1 milyon 55 bin TL ödeneğin başka alanlardan buraya aktarılması istendi.

Bir ay önce göreve gelen yeni yönetimin kıdem tazminatı dolayısıyla ek bütçe istemesi ise dikkat çekti.

 Zira kıdem tazminatı bir işte belirli bir süre çalıştıktan sonra işine son verilen ya da emeklilik dolayısıyla işinden ayrılmak durumunda bulunan işçiye, çalıştığı süreye göre, işyerince topluca ödenen para anlamına geliyor. 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Arka Kapı

Medyabar.com bugun 53536 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 9599 kere okundu
YORUMLAR 6 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
KAMU VİCDANI
29.04.2019 21:55
Saski nin Hızır İlyas Tepesindeki su arıtma tesisleri yaklaşık 1 milyon kişinin su içme ihtiyacını karşılıyor. Peki orada 1 milyon kisinin su icme güvenligi yeterli mi hayır. Gece iki gündüz tek bekçi. Saskinin etrafı kevgir gibi. Her yerden içeri girmek mümkün iken alınan bir tedbir varmı bence yok. O kadar geniş bir arazi vede etrafı çoğu yer açık iken gece 2 gündüz tek guvenlikci. Yaziklar o kadar geniş vede problemli yere 8 guvenlikci gerekirken tek guvenlikci ile şehrin can damarını kollayacak. Dusunebiliyormusun ya şehrin icme suyuna bir sabotaj olsa kim bunun hesabını verebilir? EYYYY insan kaynaklarindaki gözlüklü zat Hesap günü işin çok zor. Hiç sevilmiyorsun ama hiiiiiiiç
kertenkele
29.04.2019 21:18
MEHMET AYDIN YALANLARIN İLE YANLIŞ ALGI YARATMA.YA ÇABALAMA..SGK İŞÇİ İÇİN HERDAİM ÖNEMLİDİR..KAMU KURUMDA ÇALIŞANLAR SGK GÜNÜNE GÖRE MAAŞ ALIRLAR VE SEN İŞÇİLERİ SAF SANMA HER AY SGKSINI ,EMEKLİLİK TARİHİNİ KONTROL EDEN İŞÇİLER ÇOĞUNLUKTA...BELGE İLE KONUŞ..HANGİ BELEDİYE İSE ,YAZ..BİZ DE BİLELİM..BİLGİLENELİM..DOĞRU'YA DOĞRU,YANLIŞ'A YANLIŞ DİYELİM..
Mehmet Aydın
29.04.2019 20:31
Akp li bir tane Belediyenin hiç bir işçinin SGK sini ödediği yok,ayıptır yaa,iktidar elimizde diye SGK nasıl olsa elimizde belediyeleri icraya veremez,verirse müdürlerini yeme tehditiyle işçinin SGK sini odemiyorsunuz ,SGK sağlıkla ilgili sistemleri kapatması gerekiyor ama müdürler koltuk korkusuyla kapatamiyor,çalıştırdığınız işçilerin SGK sini ödeyin haramzadeler
kimnededikimnededi
29.04.2019 12:00
Emeklilik Yaşları gelmiş ama halen belediye çalışmaya devam edenler artık emekli olun dinamik gençlerin önünü açı bu dönem İnşAllah ekrem yüce bunu değiştiricek daha genç ve dinamik kardo kuracağına eminim
ADALI
29.04.2019 09:54
BU BİR MESAJDIR EMEKLİLİĞİ YILLAR ÖNCE GEÇMİŞLERE BİZ SİZE TEBLİĞ ETMEDEN YOL ALIN ANLAMINA GELİYOR O MAKAM VE MEVKILERINI MEŞGUL ETMEYİN?
TATANGA RIFKI
29.04.2019 08:45
Bu demek oluyor ki belediyeyi zarara uğratıp 1 katrilyon borca sokanlar ın icabına bakılma zamanları geliyor. Geçmiş olsun.
Online Ziyaretçiler