Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Yavuz A Para TV'de İstanbul seçimlerini anlattı..

AK Parti Genel Başkan yardımcısı Ali İhsan Yavuz A para TV'de Ankara Masası Programının canlı yayın konuğu oldu.

16:43   |   05.05.2019
Haber Resmi

avuz , İstanbul seçimleri hakkında değerlendirmelerde bulunurken , "Eğer seçimi biz kazanmış olsaydık ve bu olaylar yaşanmış olsaydı gözümüzü bir an bile kırpmadan biz bunun üzerine giderdik. ''dedi. Yavuz ,bütün itirazlarının belgeye dayalı ve hukuki olduğunu ifade ederek , ''Biz CHP'ye en başından beri, gelin bilgi ve belgelerimizi sizinle paylaşalım dedik. Ancak kapımızı hiç çalan olmadığı gibi hala diyorlar ki ; sizin seçimin iptalini isteyecek bir dayanağınız yok."


YSK Kararı Kısa Sürede Açıklar
"Bu işin aslına sirayet eden ne varsa ortayaa çıktı. Yarın YSK toplantı ile bu konuyu müzakere edecek. Yarından sonra her an çıkabilir ama ben yarın bu kararın çıkmasını beklemiyorum. Yarın değil ama çok uzun bir süre geçmeden açıklayacaklarını bekliyorum"

CHP Anayasaya Aykırı Hareket Ediyor
"Ben CHP'nin hangi iddia üzerinden gittiği üzerinden gitsem sülün kuşuna döneriz, çapraz yürümeye başlarız. En net belgeyi ortaya koyuyorsunuz ama hiçbir dayanağı yok diyorlar. Garip bir hal var. Türkiye çok önemli bir deneyim geçiriyor. Türk siyasi hayatında bu çok anlamlı bir süreç görüyor. Bu kadar çok net teknolojik imkanlara sahip olmasak belki bunları yakalayamazdık. Biz İptal edilmesini istiyoruz bu seçimin. Buna illşkin belgelerimiz var ve bu belgelere güveniyoruz. YSK'nın buna ilişkin karar vermesini bekliyoruz ancak vermese de dünyanın sonu değildir ve yapacak başka bir şeyimiz yoktur. YSK'nın kararını beğenmesek de karara saygı duymalıyız. Bu karar hepimizi bağlar. Ama maalesef CHP yöneticileri buna bizim gibi bakmıyor. CHP Grup Başkanvekili YSK üyelerine yönelik  anayasanın 138.maddesine aykırı hareket ediyor."

Kanunsuzlukların Takipçisi Olacağız
"Herkesin merakını giderelim. Cumhuriyet Savcıları boş durmayacak. Biz boş durmayacağız. Kimse boş durmayacak. Bu kadar kanunsuzluk olmuşken bunların takipçisi olacağız."

Paylaşmadığımız Belgeler Var
"Biz bir ekip kurduk. Bu ekip kimlere yönelik suç duyurusunda bulunacağımızı çalışıyor. Şu ana kadar kamuoyu ile paylaşmadığımız belgeler var. YSK ile ilgili belgelerle uğraşıyoruz. Ancak daha sonra davalar açıldığında orada çok şey konuşacağız. Tam bir organize iş var bu işin içinde. 

HAKİMLERİN ELİ İLE YAPTIRMIŞLAR
2 yıl önceden başlayarak bir çalışma yapılmış diyoruz. 2 yıl öncesinden başladılar diyoruz ama birileri atlıyor 2 yıl önce başladılar ise neden 24 Haziran'da olmadı diyorlar. 24 Haziran'a yetmedi bu hazırlıkları. Yerel seçimlere ancak yetiştiririz dediler bunu. Yine muhtemelen bu organizasyonda ancak bir yere odaklanarak başarılı olacaklarını düşündüler. Güçleri bütün Türkiye'ye yetmiyordu. Onun için belli illere odaklandılar ve bunun tepesinde İstanbul vardı. Ve şöyle düşündüler: Bir atımlık barutumuz var, bunu doğru yere atalım, gözümüzü karartıp suç işlemeyi ve cezasını almayı da göze alalım ve yapalım demişler. Büyük oranda da bu iş ve işlemlerini yaptırırken hakimlerin eli ile yapmışlar ve yaptırmışlar. İlçe seçim kurulu başkanları eli ile yapmış ve yaptırmışlar. Çok önemli birşey söylediğimi düşünyorum. İlçe seçim kurulu başkanı olan hakimler o ilçenin en kıdemli hakimleri bu işin neresinde? Çok büyük bir kısmının bu işin içinde bilerek oldukları kanaatini taşımıyorum. Bir kısmı olabilir. Bir kısmının da alttakiler tarafından yanıltılarak bu yanlışlığı yaptığını düşünüyorum. HakimleR bilerek ve bilmeyerek bu organize usulsüzlüğünün içinde yer almışlar. Hakimlerin bazı şeyleri göz göre yapması mümkün değil. Ancak iradesi fesata uğratılarak yaptırılmış olabilir."

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 33532 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2790 kere okundu
YORUMLAR 11 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
BURAK
06.05.2019 11:19
bakın akp lı ve mhp li kardeslerım dostlarım tek bırsey soracagım sıze sadece adamın suratına ve tavırlarına bakın ve su mubarek gunde allah için vicdanınızın sesını dınleyın hersey kendılıgınden gelır allahın ıznı ile bu adamlar bıze buyuk zarar verecek .
VATANDAŞ
06.05.2019 10:53
Aynı sandık , aynı sandık başkanı, aynı sandık görevlileri, aynı seçmenler ama ne hikmetse sadece büyükşehir hileli belediye meclis üye seçimi, ilçe belediye başkan seçimi pırıl pırıl prüru pak hadi ordan hadi ordan
sakaryalı
06.05.2019 09:15
Sakarayalı AKP liler seni il başkanı bile seçmedi atama ile geldin seçimleri de anlat hile mi vardı, Davut Terzioğlu nu yediniz, Sakarya En borçlu belediye Ankara da malı götür borcu belediyeye yazın....Gerçekleri anlatmıyorsunuz....
Teknik54
06.05.2019 08:12
Bank Asya yöneticisi al SPK ya müdür yap. Sonra Bank Asya ya para yatıran sandık görevlisini FETÖ cü diye soruşturma başlat. Fetö ile mücadele yalan iktidarı bırakmamak için her türlü hile dalavere mevcut 20 yıldır yaptığınız bildiğiniz işler.
AH SİYASET AH
06.05.2019 07:57
sevgili vekilim secimlerden 20 gun once demeclerin var dunyada en iyi secimi biz yapıyoruz diye pekiyi ne oldu simditurkiyedeki secimlerin hepsini iptal edelim yeniden yapalım deseler kabul etmezsiniz neden kazandıgınız yerlerde bu problemler yokmu onuda gectik istanbul secimlerinde madem saibe var tamamı iptal edilsin yok olmaz neden kazandıgınız yerlerde saibe yok sandık baskanları aynı sandık kurulu aynı kaybettiğiniz yerlerde secimi yenileyin bir imama yakısıyormu gerci bu olaydan sonra seninde ipini ceker sayın erdogan bu kadar kimsenin ne oldugunu anlamadıgı bir olayın ortaya cıkarılmasındaki basarınızdan turkiye her tv ye cıktıgınızda rahmetli kemal sunalla eslestiriyor sizi bu mucadeleyi sakarya için yapsaynız ilk ona girerdik
Mahoni
06.05.2019 03:18
BUNLAR NASIL MÜSLÜMAN. DAVULDA TOKMAKTA BUNLARDA. HER HALTI YİYENLER BUNLAR BAŞKALARINA ÇAMUR ATAN YİNE BUNLAR. SİZDEN BÜYÜK ALLAH VAR. ULUFE DAĞITIMI BİTİNCE SİZDE BİTECEKSİNİZ. İSTANBULDAN İKTİDARA GELDİNİZ ORADANDA GİDECEKSİNİZ.
Adam
05.05.2019 23:09
Ben buraya niye çıktım? Belkide çıkmadım! Ama eminim çıkmış olabilirim : yani çıktığımı idda edenler var. Kim bilir beklide çıkmışımdır; iftira olabilir ammaa çıkmadım. . Falan filan inter Milan.
send işçi
05.05.2019 22:38
tam olarak ne olduğunu bilemediğimiz ama olduğuna emin olduğumuz bişeyler olmuş olabilir .d
İstanbul seçimleri
05.05.2019 22:16
Bilgi Amaçlı ..! İstanbul'da 10 bin 418 sandıkta oy kullanan seçmen sayısına göre 16 bin 502 oy pusulasının eksik olduğu, bin 992 sandıkta ise 8 bin 811 oy pusulasının fazla çıktığı belgelendi.
Hasan GÜÇLÜ
05.05.2019 19:52
Sen sırıt sırıt bak reis yakında sana neler yapacak.
sakarya54
05.05.2019 18:43
badem bıyıklı vekilim ...İstanbul seçimleri tekrarlansa nolcak millet imamoğlu diyor..akp liler bile imamoğlu diyor..adam karizma yaptı ismi istanbulu aştı..reisin ilk yılları gibi popilitesi tavan yaptı..adamın hakkını yerseniz..bidahaki seçim cumhurun reisi bile seçilir..bizim millet mazlumu sever..istanbulda büyükşehir şaibeli ama ilçelerde şaibe yok diyorsanız..ona ben dahil herkes gülüyor...
Online Ziyaretçiler