Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

iYİ Partili Ergül'den 3 gündem teklifi

İYİ Parti Adapazarı Belediye Meclis üyesi Türker Ergül dün yapılan meclis toplantısında inşaat harçları ve süper marketlerin ruhsatlarında düzenleme yapılmasını teklif etti

23:45   |   06.05.2019
Haber Resmi

 Adapazarı Belediyesinin bugün yapılan meclis toplantısında  söz alan İYİ Parti Meclis üyesi Türker Ergül  inşaat harçları, süper marketlerin küçük esnaflara zarar vermesi ve çocuk istismarına karşı alınması gereken önlemlerle ilgili konuşma yaptı.
 Ergül kırsal kesimlerdeki harç miktarının fazla olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:


 ''Harcların katılım bedellerinin makul hale getirlmesi gerekir. Büyükşehir yasası ile köylerimizin mahalleye dönüştürülmesi ile  yapı yapmak isteyen vatandaşlar harçlar sebebi ile elbet af çıkacak düşüncesi ile kaçak yapılaşmaya yonlenmektedir.. Bu da ileride  çeşitli sorunlar ile karşilacağını yapıların kontrolsuz ve statik hesplamaları yapılmadan herhangi muhendislik bilgisine basvurulmadan yapılmaktadır. Bunun önüne geçilmelidir. Merkezi biryerde örnek olarak 100 m2 bir yapının harç bedelleri 10 ila 12 bin arası belirlenirken köylerimizde bu bedeller 40 bin civarında olmaktadır .Proje masrafları ile birlikte 70 bin TL bulmakta olup bu bölgelerdeki vatandaslarımız ailesi genisledikçe şehir merkezinden ev almak daha makul hale gelmekte ve köylerimizden sehre göç sebebi olmaktadiı. Yol katılım harclarının makul şu anki imar barışı ücret standartlarına çekilmesi yapıların kontrol altına alınmasını sağlayacaktır. Bu konunun tum detayları ile meclis gundemine gelmesini talep ediyorum.


 Ergül çocuk istismarının önüne geçirebilmesi için kamera sistemi ve izleme merkezi oluşturulmasını da talep ederek şunları söyledi:


 '' Malum ülkemizde çocuklara  yönelik istismarlarin suç oluşmadan ön görülebilmesi ve yetkili birimlere bildirilmesi icçn park ve bahçelerimize kamara sistemi kurulması bu sistemide anlık takip edecek izleme merkezi oluşturlması şüpheli durumların güvenlik güçlerine bildirilmesi caydırıcılığı artıracaktir ve Adapazarı'nda ailelerimiz ve çocuklarımız bir nebze olsun rahatlatacak aynı zamanda güvenlik güclerimize de yardımcı olacaktır .Teklifimin en kısa surede meclis gundemine getirilmesini talep etmekteyim.


 İYİ Partili Meclis üyesi Ergül son olarak Sürpermarket ruhsatlarında düzenleme yapılmasını da istedi.
 Ergül şunları söyledi:


 ''Şehrimizde bulunan ve her gün artarak her bölgede ihtiyacın üzerinde açılan marketlerimizin bölge ihtiyacına göre rekabet oluşturacak sayıda ruhsat verilmesi ve otapark zorunlulugunun yerinde incelenmesi ve yol kenarlarında araç parkedilme sayısını minumize edip trafiğin yoğun olduğu saatlerde trafik akışının hızlandıriıması için onemli olduğunu düsünmekteyim. Aynı zamanda büyük marketlerin çalışma saatlerini maksimum 20.00 tamamlanmasğ küçük esnafımızında iş kabiliyetinin artırlmasını sağlayacaktir. Bu konuda ruhsat işlemlerinde özverili olunması gerektigini düşünmekteyim.''

 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 34984 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 5232 kere okundu
YORUMLAR 5 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Ali Kara7
18.05.2019 13:12
AVM ler kışın saat 24 yazın gece saat 01 e kadar açık kalmalı.yetkili kurumlar özellikle erenler belediyesi baskı yapmalı ADA AVM yeniden canlandırılmalı.ne o kiralar yüksek diye AVM nin yarısı bos.orası sahipli olsada sosyal bir tesis sayılır.fevzi başkan göster kendini.
GökhanSA
07.05.2019 09:43
Son zamanlarda duyduğum en iyi önerilerden bir kaçıdır. Özellikle kırsal kesimlerde inşaat harçların azaltılması en iyisi. Tarım ve hayvancılık için insanları köylerde tutmamız gerekiyor.
burak
07.05.2019 09:32
COK MANTIKLI ..OZELLIK COCUK OARKI KAMERASI
Halilibrahim ozsay
07.05.2019 03:01
Tebrik ederim çok doğru Türker Ergül başarılar
Yavuz Aktas
07.05.2019 00:29
İyiler girdikleri heryerde iyiler.Ümit Dikbayır meclise girdi Türkiyede sakaryanın adı anılmaya başladı.Belediye meclisine girenler de adapazarı için güzel öneriler vermişler.İnşallah kabul olur Türker beyin önerileri.
Online Ziyaretçiler