Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Engelli vatandaşlarımıza karşı sorumluluklarımız var

Türk Sağlık Sen Sakarya Şube Başkanı İrfan Korkmaz, 'Engelli Vatandaşlarımıza karşı sorumluluklarımız var' başlıklı bir basın açıklaması yaptı.

11:09   |   12.05.2019
Haber Resmi

Türk Sağlık Sen Sakarya Şube Başkanı İrfan Korkmaz'ın yaptığı basın açıklamsı şu şekilde;


ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA KARŞI SORUMLULUKLARIMIZ VAR

10-16 Mayıs her yıl Engelliler haftası olarak kutlanmaktadır. Bu haftada engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları sorunlar ve bunların çözüm yolları tartışılmalıdır. Onların sosyal hayatta işlerini kolaylaştırmak için neler yapılacağı konuşulmalıdır. Çalışma hayatında, istihdam ve çalışma şartları ile ilgili karşılaştıkları sorunlarına çözüm olacak adımlar atılmalıdır. Tüm bunlar hem devletimizin hem de vatandaş olarak bizlerin önemli bir sorumluluğudur. Örneğin istihdam konusunda engelli vatandaşlarımız çok mağdurdur. Kamuda yüzde 3 kuralına göre hala 9 bin 379 açık vardır. Türkiye'de yaklaşık 2 milyon civarında çalışabilecek engelli vatandaşımız

varken memurlarda dahil olmak üzere çalışanların sayısı sadece 160 bindir. İstihdam engelinin bir an önce ortadan kaldırılması gereklidir. İstihdamın yanı sıra çalışma hayatında daha verimli olabilmeleri sağlanarak rahat ettirilmelidir. Engeliler için asansör, rampa ve tuvalet gibi temel ihtiyaçlar bile ne yazık ki kurumlarda tam anlamıyla karşılanmamaktadır. Eğitimden ulaşıma birçok hizmeti tam anlamıyla alamamaktadırlar. Engelli vatandaşlarımıza engel olma durumunu öncelikle ortadan kaldırmalıyız.

Sorunları çözümsüz değildir. Sadece çözüm için adım atılmasını beklemektedirler. Bunun da sorumluluğu hepimizdedir. Engelli çalışanın sorunlarını çözecek idarecilere de ihtiyaç vardır! Bu temenniler ile tüm engelli arkadaşlarımızı 10-16 Mayıs Engelliler Haftasını kutluyoruz. Kendilerine mutlu ve sağlıklı bir hayat diliyoruz.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 139852 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 986 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler