Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Serdivan'da yaşamı etkileyen büyük sorun!

Serdivan'da emniyetinde çok sayıda şikayet aldığı konuların başında gürültü kirliliği gelirken, bilinçsizlik vatandaşların yaşam kalitesini etkiliyor. Serdivan Belediyesinin ise özellikle eğlence mekanlarının dışında bu yaşananla ilgili kampanya başlatması istendi

23:06   |   12.05.2019
Haber Resmi

Şehrin en gözde ilçelerinden biri olan Serdivan'da eğlence mekanlarının olduğu bölgelerin dışında kalan, yerlerde gece yarılarına kadar bitmek bilmeyen gürültü kirliliği vatandaşı pes dedirtti. 


Gece yarılarına kadar Serdivan'ın her hangi bir bölgesinde yaşam kalitesini olumsuz etkileyen, etkenler her geçen gün artıyor. 


Özellikle yeni yerleşim alanlarında komşuluk ilişkilerinin zayıf olmasından kaynaklı yaşanan sorunlara yüksek seste ekleniyor. 


İlçede mahallerde yüksek sesle konuşan, gece yarısı top oynayan ve ya müzik dinlendiğine dair çok sayıda şikayet iletirken, İlçe Emniyetininde yüksek ses nedeniyle çok sayıda şikayet aldığı belirtiyor.


Gece yarısı dışarıdan gelen sesler nedeniyle 155'i arayan vatandaşlar, soruna çözüm bulunması gerektiğini ifade ediyor.


Serdivan Belediyesinin ise geçmiş yıllarda Büyükşehir Belediyesinin bir dönem hayata geçirdiği gürültü kirliliğine karşılık kampanya başlatması bekleniyor. 


Serdivan Belediyesinin bilinçlendirme kampanyası yaparak belirli saatlerden sonra vatandaşların gürültü kirliliği nedeniyle maruz kaldığı baskıyı azaltması isteniyor. 


Belediyesinin mahalle bazında sosyal medyayı da etkin kullanarak, gürültü kirliliğini engelleyecek çalışmalar yapması bekleniyorMedyabar Youtube Kanalı

Kategori : Sizden Gelenler

Medyabar.com bugun 68081 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 18540 kere okundu
YORUMLAR 19 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
küçük adam
17.05.2019 16:04
eee sayın vatandaşım serdivanın etinden sütünden faydalanıyorsunuz şehrin en güzel yerinde en temiz, en elit tarafındasınız. Her gülün dikeni olur gürültü, trafik vsvs.
Ülkü beril
14.05.2019 02:17
Bırakın gürültüyü patırtıyı can güvenliğimiz yok. Daha 1 hafta önce yapılan salak saçma kaldırım yüzünden çocuğum hastanelik oldu MR çekildi. Belediyeyi arıyorum adamın daha yaptığı işten haberi yok. Karakola gittim bisiklet yolu var diyor polis. Ne bisiklet yolu ya. Tamamlanmamış bir yerden sonra üzerine inşaat molozları yığılmış bir tarafı dere korumalık bişey yok. Öbür tarafı yol kaldırıma çıkacak rampalar yüksek, ya çıkıyorsun ya da inemiyorsun. Adamların bi tarafında değil. Tüm bilgilerimi aldılar sözde müdürleri arayacaktı tık yok. Medyabar sana tavsiyem al kameranı yazlık kanal boyuna gel bak burada ne haberler var
Ad soyad
13.05.2019 14:11
Kendisini gece kulübü sanan,sesi bes sokak ileri giden kafeler yüzünden. Yasa geregi poliste birsey yapamiyor. 12ye kadar sadece biraz daha devam ederse haber verin diyor.
hakan
13.05.2019 12:02
İnsanların evlerinin olduğu yerlere düğün salonu ruhsatı verilmesin. Gerçi çoğu kafeterya restoran olarak açılıp düğün tekliflerine de hayır demeyip bahçesinde düğüne izin veriyor. İzin verilmesin.
hemşeri
13.05.2019 11:52
Bir de şu eksozunu çat, pat tak tuk öttürenler varya. İğrenç bir ses. Motorlular yasaklansın.
hamdi
13.05.2019 11:49
evlerin yakınlarında düğüm alonu açılmasına izin verilmemeli. Özellikle de bahçe düğünü için. Kır düğünü ise kırda olur. Yerleşim alanlarına daha uzak yerler. Mesela, R.oğlu gibi.
Pir Sultan
13.05.2019 11:29
Serdivan halkinin cogu muhacir, begenmiyosaniz gidin geldiginiz yere, ben manavim bende sizde olan kadar mal mulk yok be, hepiniz milyoner oldunuz.
Göktaş
13.05.2019 10:47
Serdivanda bir sitede oturuyorum. Üst katım ters dublex. Ev sahibi 2 aileye evi kiralamış. Alttakiler umrunda mı parasını düşünüyor. Kaç çocuk var kaç kişi var inanın sayamadık. Sürekli gürültü ve ev sallanıyor çocukların zıplamasından. Yani kişi sayısı ve ailenin durumuna göre alt katlara yönlendirme yapılmalı ve evler dublex diye bu kadar kalabalığa sırf rant için kiralanmamalı. En son uyarımızda polis çağırıcağımızı belirttik bakalım.
serap songül
13.05.2019 10:30
sevgili medyabar özellikle kır düğünü yapan salonlardan gına geldi. bunun nasıl çözüleceğini bilemiyorum. Ama her yaz evimin pencerelerini, kapılarını kapatmak zorunda kalıyorum. düğün günleri hasta olan annem gece 12'ye kadar uyuyamıyor. Halbuki içeride salon var ama illa düğün salonunun bahçesinde yapıp millete eziyet edecekler.
yasin
13.05.2019 09:45
Gürültü çok uzaklardan gelmiyor yan komşudan ust komşudan geliyor. Apartmanda oturmayı bilmeyen insanlar toplu alanlarda yaşamaya başladı ama kendini müstakil evde sananlar çok fazla. Tüm şikayet bu yüzden. Bende üst komşumu uyardığım halde hala aynı devam ediyor. Yapacak bişey yok gibi allaha havaler ettim. İnsan olan konuşarak anlar. Toplu alanalrda oturma eğitimi olmayanlara apartman dairesi satılmamalı.
İlçeli
13.05.2019 09:13
Rant için birsürü gereksiz ruhsat verdiniz, şimdi gürültü varmış, ne olucaktı
Hilal
13.05.2019 08:49
Sadece Serdivan'da yok bu sorun. Adnan Menderes Caddesi, Ulu Sokak civarında da özellikle geceleri çok gürültü oluyor. Ara ara yersiz saatlerde silah atanlar da oluyor. 20 yıl sabahtan akşama kadar kaçak çalışan dükkanın, demir doğrama sesi çektik. Kimse de ilgilenmedi. Sadece insanların bilinçlenmesi de yetmez. Denetim de lazım. Adnan Menderes Caddesi alt geçidin yapılmasıyla ve Meslek Yüksekokulu'nun taşınmasıyla büyük yara aldı. Etraf, geceleri gürültü yapanlara kaldı.
bnk
13.05.2019 08:27
Adapazarı ve Serdivan gibi nüfus yoğunluğu fazla olan ilçelerde yaşanan trafik yoğunluğu nedeniyle oluşan gürültü kirliliği ve hava kirliliği için de önlem alınmalı artık. Bence belli saatlerden sonra trafiğe çıkış yasaklansın. Ütopik geliyor ama neden olamasın.
bir bilen
13.05.2019 07:48
Serdivan çok değerlendi,gelişti diye seviniliyordu,ne oldu,demekki sadece o manada gelişmek değil,insanlık bakımından da gelişmek lazımmış..eğitim şart..
Ayşe
13.05.2019 04:23
Öncelikle mahalle arasındaki düğün salonlarına bir çözüm bulunması lazım. Evin içinde bile gürültüden oturamıyoruz.
Sakaryalı54
13.05.2019 02:54
Herşeyin bir bedeli var..
Cemşit
13.05.2019 02:39
30.000 tl etmeyecek arsalar 3.000.000 etti satıldı ''bu serdivanda yaşanmaz artık çok gürültülü yaa'' geçiniz efendiler geçiniz israillerin filistin topraklarını satın aldığı gibi sattınız, paranız çok sapancadan villa alınız gerçi orada da araplar çok :)
Ayhan
12.05.2019 23:57
Ben 50 yıllık bir serdivanlı olarak eski serdivanı özlüyorum.komşulukların olduğu,herkesin birbirini tanıdığı,sakin,kendi halinde yaşadığı serdivanı...ya şimdi sokak aralarında bile kafeler,adım başı kimlerin yaşadıklarını bilmediğimiz apartlar..eski huzurumuz yok serdivanda.. defalarca bende aradım 155 i...gecenin üçünde kahkahalarin, gürültülerin,şarkı seslerinin zirve yaptığı apartlar...serdivanı bu hale getirenler bu durumdan mutlular mı acaba ..
Objektif
12.05.2019 23:57
Çevreyolu üzerinde Best benzin istasyonu yakinindaki ve yerleşim yerinin hemen dibine yapılan, görgüsüz ve akılsız bazı müşterilerin para atarak gecenin yarılarinda araç yıkayan,göstermelik ses ölçümü yaparak buraya ruhsat veren Adapazarı belediyesi yetkililerine, işyeri sahiplerine ve gece yarisi araç yıkamaya gelen aklı kıt, anlayışsız musterilere hakkımi helal etmiyorum
Online Ziyaretçiler