Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Eski General Dişli; "Bizzat tarafımdan..."

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden Genelkurmay Çatı Davasının bugünkü celsesinde 15 Temmuz darbe teşebbüsünün kritik ismi Mehmet Dişli esas hakkında mütalaaya karşı savunmasını yaptı.

11:52   |   14.05.2019
Haber Resmi


Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden Genelkurmay Çatı Davasının bugünkü celsesinde 15 Temmuz darbe teşebbüsünün kritik ismi Mehmet Dişli esas hakkında mütalaaya karşı savunmasını yaptı. 

34 aydır her türlü insani haktan mahrum, tecrit altında olduğunu ve bu şartlarda savunmasını hazırlamaya çalıştığını belirten Dişli, "Bu durum ülkemizde herhalde ilk kez görülmüyor. Her şeyin farkındayım. Ülkemin içine düştüğü durumu da görüyor ve üzülüyorum. O yüzden rasyonel bir savunma yapacağım ve her şeyi tüm çıplaklığı ile anlatacağım" dedi.


"TSK'YA EN BÜYÜK KÖTÜLÜĞÜ YAPANLAR..."

Burada olmasının nedeninin 15 Temmuz'da yaptıkları veya yapmadıkları değil, TSK'ya ilişkin hayelleri olduğunu öne süren Dişli, mesleki kariyerini anlattıp, şöyle devam etti:

"2002-2003 NATO'da değişim dönüşüm çalışmalarına katıldım. Dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök tarafından ödüllendirildim. Bu çalışmalarım sebebiyle o zamanki adıyla Proje Yönetim Dairesine getirildim. Birileri, 'Mehmet Dişli'yi buraya kim getirdi? Arkasında kim var?' diye soruyor. Mehmet Dişli'nin arkasında kimse yoktur, sadece başarılı kariyeri vardır. Hayatımın son 16 yılı tüm zamanımı, aklımı, fikrimi TSK'nın değişim dönüşüm ve güçlenmesine adadım. Bu projenin adı TSK 2033'tür ve 500 civarında projeyi kapsamaktadır. Bir avuç insanla başarılan bir mucizenin adıdır. Halen bu projenin arkasındayım. Tek dileğim, buradan çıktıktan sonra da aynı projelere devam etmektir. Dairenin adı daha sonra komutanların onayı ile Stratejik Dönüşüm Dairesi olarak değişti. Birileri sağda solda, 'Neye dönüştürmek istedikleri anlaşılıyor' diyor. Tam da bu riyakar zihniyetin sahiplerinin bu karara imza atanların olması utanç vericidir, ama ben hala aynı yerdeyim ve projelerin arkasındayım. Gizli saklı bir şey yapmadım. Erdoğan, Gül, Davutoğlu'na bizzat tarafımdan arz edildi. Bunların içinde bir tek FETÖ projesi yok. Bu projelere laf söyleyenin alnını karşılarım. Bunlar halen uygulanmaya devam ediyor. Daha geçen Temmuz'da Sayın Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı projeler arasında TSK 2033 Programı vardı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın ABD'de, 'Pentagon'a rakip olacak' dediği Ay-Yıldız karargah projesi bizim hazırladığımız projesidir. Ancak Genelkurmay Başkanlığı'nın alçakça hazırladığı idari tahkikat raporu ile bu daire zan altında bırakılmıştır. Bu raporu yazanlar TSK'ya en büyük kötülüğü yapanlardır."

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 59104 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 12094 kere okundu
YORUMLAR 4 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
yazsana baslığına fetö genel kurmayı diye
15.05.2019 12:04
fetönün ikinci adamının nerede kaldı generalliği.haberin başlığını düzgün yazsanıza.
Karabalina54
14.05.2019 20:10
Medya bar...bu adamin TAM SAVUNMASINI YAYINLASANA. HULISI AKAR CAY SOYLEDI. HAKAN FIDAN GELDI GITTI DIYOR. AKAR BENI UCAGA ALIP MILLI SAVUNMA BAKANINA GOTURDU DIYOR.. ha sahi hakan fidan nerde.ses seda yok.#####.Yani feto isi berbat. EY ANLI BAHCELI NERDESIN NERDE. HANI SIYASI AYAGINI CIKARTACAKTIN. YATAK YORGANI ISTANBULA ATMA. HADI.
Mehmet Aydın
14.05.2019 14:18
Olaya Bak bu adam sifatli hain Feto darbesinin iki numarası ama kardeşi Lahey büyük elçisi atanıyor,herhangi şüphe olmadan,ama İstanbul'da.10 taneyi geçmeyen sandık başkanı yada memur üyenin akrabalarında Fetocular var diye seçim iptal ediliyor ,bu ne biçim şiş kebap ilişkisi,
ZİYADE
14.05.2019 13:06
TECRİT ALTINDAYIM DİYOR FAKAT PROJELERDEN GÜNDEMDEN HABERİ VAR TECRİT BU DEĞİLKİ
Online Ziyaretçiler