Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Pamukovalı haberci böyle isyan etti. Yakışmadı!

Pamukova'da Milli Mücadelenin 100. Yılında 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını takip eden gazeteci İsmail Çetintaş kutlamaların sönük geçmesine tepki gösterdi...

14:30   |   19.05.2019
Haber Resmi

  Milli Mücadelenin 100. Yılı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Pamukovada da törenle kutlandı.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Atmaca'nın, Demokrasi Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk koymasının ardından kutlamlar İlçe Kaymakamı Recai Karal, Garnizon Komutanı Oktay Eren, Belediye Başkanı Güven Övün, Cumhuriyet Savcısı Ömer Faruk Tosun, Yazı İşleri Müdürü İbrahim Kiraz, Gençlik Spor İlçe Müdürü Mehmet Atmaca, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Aral, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Alpaydın, İlçe Mili Eğitim Müdürü Aziz Demir, Siyasi Parti İlçe Başkanları,  kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.

İlçe protokolünün öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutlamasının ardından tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.

Pamukova Akhisar Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan kutlama programında, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından öğrenciler şiirlerini okudu. Gençlik marşını öğrenciler hep bereber okuduktan sonar, Akhisar Anadolu Lisesi öğrencilerinin oynadığı Zeybek oyunu ve Pamukova İkizler Spor Kulübü sporcularının gösterileri ilgi ile izlendi.

Gösterilerin ardından  okullarda müsabakalarda dereceye giren ve Santranç turnuvasında dereceye girenlere protokol üyelerinin ödüllerini vermesinin ardından kutlama töreni sona erdi.

 İlçedeki kutlamaları takip eden, Pamukovalı gazeteci, pamukovahalk.com editörü İsmail Çetintaş 100nci yıl kutlamalarının sönük geçtiğini belirterek sosyal medya hesabından böyle tepki gösterdi.
 ''Kurtuluş meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs 1919'un 100.Yılında Türkiye'nin her yerinde dolu dolu programlarla coşkulu bir kutlama yapılırken, Pamukova da kutlamaların sönük geçmesinden dolayı, İlçe Kaymakamı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Belediye Başkanı, Gençlik Spor İlçe Müdürü ve programı hazırlayan Akhisar Anadolu Lisesi Müdürünü kınıyorum. Pamukova'ya yakışmadı..!''

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Medya

Medyabar.com bugun 22861 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 6116 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Pamukovalı
19.05.2019 17:16
Sayın başkan Güven ÖVÜN bey. Bu bayram hepimizin bayramı biliyorsunuz değilmi. Hepimizin derken seni başkan yapan Sağcısı, solcusu, hacısı,hocası,laik i demek istedim. Farkına varırsan seviniriz. Mitinglerinizde coşkulu organizasyonlar yapıyordunuz değilmi.İsteseydiniz bugünde yapardınız diye düşünüyorum. 19 MAYIS 1919 un 100. YILI KUTLU OLSUN.... SAYGILAR
Sedat Haluk ATICI
19.05.2019 15:01
Ne bekliyordun ki İsmail.Siyasal mandalita ayni oldukca.Cumhuriyet'in mana ve onemini anlamamiş Osmanlı sevdalısı Ümmet meraklisi insanlar toplulugundan.
Online Ziyaretçiler