Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Gençlik ve Spor il Müdürünü istifaya çağırdı

CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy'u, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın coşkuyla kutlanmasını sağlamadığını öne sürerek istifaya çağırdı.

17:54   |   21.05.2019
Haber Resmi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy'un, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için coşku içinde kutlama yaptırmadığını savunarak istifa etmesini istedi.

Sert açıklamalarda bulunan Isır, şu ifadeleri kullandı:


"19 Mayıs, 100 yılda Türkiye'nin her tarafında coşkuyla ve çok büyük güzellikle kutlanmıştır. Bazı ilerde Adalet ve Kalkınma Partisi belediyeleri de olsa o kadar güzel kutlamışlar ki hayran kaldım. Maalesef Sakarya'da 19 Mayıs coşkusunu hiç hissedemedik. Bu programdan İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü sorumludur. Cumhuriyet'in temellerinin atıldığı 19 Mayıs'ın 100'üncü yılında bizi üzmüştür. Yapılan hiçbir programın özelliği yoktur."


"Derhal istifa etmesini istiyoruz. Yapamıyorsa bırakmasını istiyoruz. Çünkü Sakarya'nın her tarafının bayraklarla donatılması gerekiyordu. Sakarya'nın her tarafında Atatürk portrelerinin olması gerekiyordu. Sakarya merkezdeki tüm belediyeler Adalet ve Kalkınma Partisi belediyeleridir. Büyükşehir, Serdivan, Erenler... Adapazarı birleşik şekilde Sakarya'da coşkulu konser verebilirdi. Coşkulu bir fener alayı düzenleyebilirlerdi. Sakarya'da salonda 19 Mayıs yapmazlardı."


"Bizim daha kutlayacağımız, tören yapabileceğimiz alan yok. Daha önceki yılarda AKM önünde yapıyorduk, sonra sıkıştırılmış bir görüntüyle karşılaştık. Sakarya'ya maalesef bu yakışmadı. Bizler elimizden geldiği kadarıyla örgütlerimizle her yeri bayraklandırmaya çalıştık. Çark Caddesi'ni süsleyen, Türk bayrağıyla donatan gençlik örgütümüzdür. Sakarya platformun yapacağı yürüyüşle sesli aracın geçişinde bayrakların kopabileceği, olumsuz bir durum olacağı söylendi. Bu saatten sonra artık tartışmalardan bıktık. Dün akşam saat 04.00'e kadar Çark Caddesi'ni bayraklarla süslediler."


"Bazı gazetelerde sökülen bayraklar için 'Vali talimat verdi, yeniden orya takılacak' dedi. Sayın Vali'm talimat vermiş olabilirsiniz. Kime verdiniz bilmiyoruz. Ya bunu basın yanlış yazıyor ya da sizin talimatlarınıza birileri uymuyor. Çark Caddesi'ni süsleyenler Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Örgütü'dür."

"Akşam fener alayı yaptık. Katılan tüm STK'lara, tüm seçmenlerimize, CHP'de görev alan tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Fakat yol güzergâhında bizler yürüyüş yaparken elektriklerin kesildiğini, sokak lambaların söndürüldüğünü gördük. Yazıktır. Bunu Büyükşehir Belediyesi yapıyorsa Sayın Başkan sorumluları bulunuz. Meşru düzenlenen meydana gittik. İleride bunun açıklamasını yapacağız. Hiçbir şeyi değiştirmediniz. Meydanın ışıkları söndürülmüş, ışıklar yanmıyordu. Bundan kim sorumlu? Derhal bunun sorumlusunun bulunmasını istiyoruz."


"Sakarya'ya bunların hiçbiri yakışmıyor. Biz de Cumhuriyet'in temellerinin atıldığı 19 Mayıs'ı maalesef coşkuyla kutlayamadık. İnşallah Sayın Vali'mizden ricamızdır, aynı şeylerin 30 Ağustos'ta olmasını istemiyoruz. 30 Ağustos'ta daha büyük kutlama istiyoruz. En büyük mülki amirimiz, Sayın Valimiz isterse Sakarya başarabilir."

Bizim Sakarya Gazetesi
 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 13839 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 6231 kere okundu
YORUMLAR 13 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Rahmi
22.05.2019 12:22
Jet fadıl değilmi o
ATAM
22.05.2019 11:42
NE MUTLU KI ELHAMDÜLİLLAH MUSLUMANIM ALLAHIMIN KULLUYUM NE MUTLU KI TÜRKKÜM NE MUTLU KI ATATÜRKUN ASKERIYIM
EYÜP BAKIR
22.05.2019 10:33
ADAMDIR ARİF ÖZSOY ADAMM...
AAaa
22.05.2019 03:11
Sakaryada bir yerlere gelmek için Sakaryalı olmak gerekiyor. Medyabar kafayı il müdürüne takmış. Bu mantıklı diğer şehirlerde ne kadar sakaryalı varsa görevden almak gerekir. SAKARYA DIŞINDA GÖREV YAPAN BÜTÜN ÜST DÜZEY SAKARYALI YÖNETİCİLERİ İSTİFAYA ÇAĞIRIYORUM. Şehrin yüzde 90 ya göçmen ya karadenizli ama farklı ilden gelenler bu ülkenin insanı değil. Bir siz akıllısınız zaten
aaa
21.05.2019 23:53
ÇARK CADDESİNDE BAYRAKLARIN APAR TOPAR SÖKÜLMESİ AYIP AMA GECE MEYDANDAKİ ÜSTELİK ADI DEMOKRASİ MEYDANI OLAN BU ALANDA IŞIKLARIN KASTİ OLARAK YAKILMAMASI AYRI VE KOSKOCAMAN BİR AYIPTI. BU AYIPTA YAPANLARA LANET OLSUN YAZIKLAR OLSUN HATTA YUH OLSUN SPOR İL MÜDÜRÜ ZATEN ÇELENK KOYMAYA BİLE TENEZZÜL ETMEDİ O DAHA BÜYÜK BİR AYIPÇI AMA ONUN İÇİN BU AYIPLAR PEK FARKETMEZ ÇÜNKÜ ODA NASI GELDİĞİNİ ANLAYAMADI BU KUTSAL GÖREVE??????????
Sakaryada 19 mayıs hiç coşkulu değildi
21.05.2019 23:13
Kapalı spor salonuna milleti tıktılar,çocuklar 1 saat protokol bekledi ayakta ve cok havasizdi.Geçiştirircesine etkinlik yapildi,19 mayisin olmazsa olmazi cimnastikciler gösteride yoktu, neden?19 mayis Sakaryada daha coşkulu olmaliydi...
kenanMaral
21.05.2019 23:09
sakaryada çok şey değiştirdin başkan yıllardır yürüyüş Yapamıyorduk
Realist
21.05.2019 21:19
Bu müdürde tam menzil tarikatçısı tipi var.derhal istifa dicem amma burası Sakarya yobazlar diyarı!
Astala vista
21.05.2019 21:01
19 Mayis'taki Kutlamalarda Yaptığın Türk bayrağının önüne Chp bayrağını asacak kadar Adil isen ilk önce sen istifa et o koltuğa yakışmıyorsun
kertenkele
21.05.2019 20:18
İL MÜDÜRÜ RESMİ BAYRAM VE DAVETLERE KATILMIYOR..ÇAĞRIMASANIZ DAHA İYİ....SN.ISIR SİZ DE ÇARK CADDESİNDEKİ BAYRAKLARIN KALDIRILMASINA SESSİZ KALDINIZ..KAMYON GEÇEMEZMİŞ..BAYRAKTAN VAZGEÇTİNİZ AMA KAMYONDAN VAZGEÇEMEDİNİZ?...BAYRAKSIZ ÇOŞKU OLUR MU?..SİZİ DE İSTİFAYA DAVET EDELİM...İKİNİZ BİR ARADA İSTİFA EDİN EN İYİSİ..BİRBİRNİZDEN FARKINIZ YOK ÇÜNKÜ..
Akyazı lı
21.05.2019 19:48
Sonuna kadar haklı diğer şehirlere, hatta başka şehirlerin ilçelerine bir bakın neler yapıyorlar etkinlikler, konserler, insanlar birlik beraberlik ve neşe içerisinde böyle günleri geçirirken Sakarya da formalite den birşeylerin olması ve bundan sorumlu baş memurun da güreşçi yağlaması garip. (yağlasın yağlamasın da demiyorum ama birşeylerin hakkı verilsin önce)
Emeğin Hakkını verin
21.05.2019 18:48
Arkadaş chp il başkanı açıklama yapmış ben bu Sakarya?da yılardır spor yapıyorum hayrımda hiç chp il başkanını spor faliyetlerinde görmedim şimdi çıkmış 19 Mayıs?tan bahşediyor bırak siyaset yapmayı İçra yap bak il müdürümüz 19 Mayıs sabah Demokresi meydanındaydı sen nerdeydin spor Salonu tıklım tıklım doldu sen yosun il müdürü göreve geleli daha 1 Aydan fazla oldu spor salonları başta olmak üzere tüm teşhisler bakım ve onarım başlanıldı sen hayatında hiç spor salonuna gelip sporcunun antrenörün derdini dinledinim hatır dizin işiniz gününüz halkı gaza getirmek Hocam size dediği gibi hadi ordan hadi ordan size yedirmeyiz il müdürümüzü Protokolda yerinizi vardı gelmediniz gelmediğim bayramın dedikodusunu yapıyorsun
Serdivanlı
21.05.2019 18:08
Bu adam kendini beğenmiş kendini yükseklerdr gören adam sakaryaya yakışmıyor bu adam
Online Ziyaretçiler