Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Traktörünü satamazsa son çare organlarını satacak

Kaynarca'da yaşayan ve evi ile ahırı icra yoluyla satılığa çıkarılan 54 yaşındaki çiftçi Numan Yıldız'ın, mal varlıklarının mahkeme yoluyla satılmasını engelleyebilmek için satışa çıkardığı traktörünün üzerine yazdığı yazı şaşkına çevirdi.

10:51   |   22.05.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi

Kaynarca ilçesi Büyükkaynarca Mahallesinde yaşayan ve çiftçilik yapan 54 yaşındaki Numan Yıldız, kardeşleri ile mal paylaşımı yapamayınca evi ve ahırı icra yoluyla satışa çıktı. 13 kişinin hisse sahibi olduğu evin mahkeme kararı sonrasında satılığa çıkartılması konusuna karşı çıkan Yıldız, satılık traktörünün üzerine 'Evimi ve ahırımı icradan almak için acil satılık. Traktörümü satamazsam tüm organlarımı satılığa çıkarıyorum' yazısını yapıştırdı. Mal varlıklarının mahkeme yoluyla satılmasını engelleyebilmek için satışa çıkardığı traktörünü Kaynarca ilçe merkezine park eden ve yüzde 60 engellilik sağlık raporu bulunan Numan Yıldız, konuyla ilgili yetkililerden yardım istedi. 


Traktörünü satamadığı takdirde organlarını satacağını dile getiren Yıldız, "Eğer traktörümü satamazsam kendi iç organlarımdan birini satmak mecburiyetinde kalacağım. Şuanda traktörüm için bir alıcı bekliyorum. Kardeşlerim ile anlaşamadık mal paylaşımı konusunda ve daha sonrasında ev ile ahır icra yoluyla satışa çıkartıldı. Onları alabilmek için traktörümü satılığa çıkardım. Ahırımda onlarca hayvan vardı yaşadığım sıkıntılar sonrasında ahırımı kapattım, şuanda 2 tane hayvan kaldı. Yaşadığım olayları fırsat bilip çok güvendiğim komşum yarı fiyatına 20 dönüm yerimi aldı. Traktörümü satamazsam eğer, iç organlarımdan birini isteyen kişiye satacağım. Çünkü evim ve ahırımı almak benim için önemli, onları alamazsam benim için hiçbir faydası yok. Benim evimi, arazimi, ahırımı bu zor durumdan fırsat bilerek alan komşu değildir. Çok haksızlıklara uğradım, zor zamanlar geçirdim. Bu traktörü 2016 yılında aldım. 4 dönüm fındıklık sattım ve hanımın bileziklerini verdim zamanında. Bugün traktörü sattığım zaman o zaman ki sattıklarımı geri alamıyorum. Diyecek bir şey bulamıyorum. Bundan sonra yürüme şansımda yok. Bir akülü sandalye istiyoruz onu dahi çok görüyorlar" dedi. 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 8637 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 12113 kere okundu
YORUMLAR 5 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
İsmet bey
23.05.2019 06:07
Kimi tehdit ediyorsun, neyin varsa sat. Komşun zorla mı mal aldı senden?
Ömer Çağrı
22.05.2019 18:08
Ana baba yanındadır. Diğer kardeşler iş bulur çalışır dışarda. Ana baba yanında diye bir kaç dönüm verir. Herkesin hakkı üzerinde mal mülk sahibi olur çocuk everir.. Gün gelir kardeş ayır hakkımı deyince küsmek erkeklik midir. Müslüman kul hakkı yemez yahu.
Murat söyler
22.05.2019 18:03
Bu yörede kızların hakkı din erkeğin yarısı der.. Ana baba damatlar yemesin diye oğullara bazen malın yarısını sağlığında verir. Ne yazık ki bazen damatların eline muhtaç kalırlar. Kalanı oğullar yine yedirmez. Kalandır gözleri..
yunus emre
22.05.2019 15:31
Kardeşlerin bile anlaşamadığı zamana geldik.çok şükür ki müslümanız demekki başka bir dine bağlı olsak başımıza neler gelecek neler görücez belli değil.
MİLLİYETÇİ
22.05.2019 12:05
her ailede var bu durum. dedelerin mallarına elbet birisi çöküyor. yıllarca yiyor yiyor. daha sonra 1 krş bile alamayan kişi devlete gidiyor. miras paylaşımı için dava açıyor. o yiyen kişiyede geriye dönük hak talebi için dava açıyor. YANİ KARDEŞ 13 HİSSEDARLI EVDE YAŞIYORMUŞSUN YUKARIDA ANLATTIKLARIM SENİNLE ALAKALI KESİN. DİYECEĞİM ŞU DUR Kİ YEDİKLERİNE SAY.
Online Ziyaretçiler