Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Meteoroloji'den toz taşınımı uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın için ilimizinde aralarında bulunduğu iller için hem sağanak yağış hem de toz taşınımı uyarısında bulundu...

20:14   |   22.05.2019
Haber Resmi

Genel Müdürlükten yapılan duyuruya göre, akşam saatlerinden itibaren batı bölgelerden başlayarak Ege, Batı Akdeniz, Marmara'nın güney ve doğusu, İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yarın akşam saatlerine kadar Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı bekleniyor.
 Bu kapsamda meydana gelebilecek görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme, ulaşımda aksamalar ve yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.


AÇIKLAMA ŞÖYLE


Beklenen Meteorolojik Hadise

Kuzey, İç ve Batı Bölgelerde Toz Taşınımına Dikkat!

Başlama-Bitiş Zamanı

22.05.2019 21:00 - 23.05.2019 23:59

Genel Durum

Bu akşam saatlerinden itibaren batı bölgelerimizden başlayarak Ege, Batı Akdeniz, Marmara'nın güney ve doğusu, ((İstanbul, Yalova, Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya) İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yarın (Perşembe 23.05.2019) günü akşam saatlerine kadar Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı hadisesi beklendiğinden meydana gelebilecek görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme, ulaşımda aksamalar ve yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 17298 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3110 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler