Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Çevrecilerin 'Geyve' zaferi

Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği, bir piliç firması tarafından Geyve Akıncı mahallesinde yapılması planlanan kumtaşı ocağı ve kırma eleme tesisi kapasite artışı projesinin iptaline yönelik açtığı davayı kazandı.

21:04   |   22.05.2019
Haber Resmi

Sakarya 2. İdare mahkemesinin iptal kararını gazetemize değerlendiren dernek Başkanı Kamuran Tan, karar ile Geyve'yi, doğayı ve canlı yaşamı koruduklarını belirtti.

Tan, "Akıncı mahallesinde ilgili firma tarafından yapılması planlanan kumtaşı ocağının kapasite artışı projesi, ÇED yönetmeliğinin 14. maddesi uyarınca Bakanlıkça verilen 27.11.2017 tarih ve E.18989 'Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu' kararının hukuka aykırı olduğu, kamu yararının bulunmadığı, çevreye büyük ölçüde zarar verdiği, orman ve yaban hayatının telef edildiği ve otoyollara zarar verdiği bilirkişi raporlarında açıkça ortaya konulmuştur. Bu sebeple iptal kararı Geyve'nin ve mücadele edenlerin zaferi olmuştur.

HALKIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Bizimle birlikte mücadele eden tüm halkıma sonsuz teşekkür ediyor ve mücadelemizin sonuna kadar süreceğini bildirmek istiyorum. Kimseye karşı kinimiz ve düşmanlığımız yok. Bizim sevdamız Geyve ve buranın güzellikleridir. Bu tesis yapılsaydı yüzlerce kuş türüne ve bir o kadar da bitki türlerine zarar verilecekti. Bu güzellikler çocuklarımıza emanet kalacak. Yaptığımız sadece bunun mücadelesidir" dedi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 186734 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 4987 kere okundu
YORUMLAR 3 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Dağköylü
23.05.2019 11:21
Bu tesis yeni yapılmadı ki böyle zafer kutlaması yapıyorsun. Proje yi inceledim. Köyden uzağa doğru çalışmalar yapılacaktı. İptali ile olduğu yerde çalışılmaya devam edilecek. Bence zaferin yanında kayıpta var.
DAĞCI
23.05.2019 07:55
ESKİ VEKİLİN ÇALIŞTIRDIĞI TAŞ OCAĞINA ZAMANINDA GENİŞLETME İZNİ VERİLMİŞ İDİ ŞİMDİ VERİLMİYOR DÜN DÜNDÜR BÜGÜN BÜĞÜN DÜR BUDUR İŞTE ANLAYANA
Sıkı(yorum)
22.05.2019 21:23
"Lozan antlaşması yüzünden toprakta bulunan madenlerden faydalanamıyoruz" diyen andavallar bu haberi okusun. Toprakta bulunan madenler peşkeş çekiliyor.
Online Ziyaretçiler