Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Dolmuşta 2 TL kavgasında son dakika gelişmesi!

İki üniversiteli gencin dolmuş esnafıyla para yüzünden yaşadığı kavga Vali A. Hamdi Nayir'in devreye girmesiyle tatlıya bağlandı

20:42   |   24.05.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi

  Adapazarı Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle Camili-Adapazarı minibüs hattında çalışan dolmuş şoförleri arasında geçtiğimiz hafta meydana gelen olay sonrası taraflar, Vali Ahmet Hamdi Nayir'i makamında ziyaret etti.

  SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya'nın da eşlik ettiği ziyarette minibüsçü esnafı adına Sakarya Minibüsçüler Odası Başkanı Ali Bektaş ve üniversite öğrencisi Valilik Makamında el sıkışarak olayı tatlıya bağladıklarını ifade ettiler.

Zaman zaman böylesi olayların yaşanabildiğine dikkat çeken SUBÜ Rektörü Sarıbıyık, kendilerine emanet edilen öğrenciler ile minibüsçü esnafının birbirinden bağımsız düşünülemeyeceğini, özellikle mübarek Ramazan ayı içerisinde bu hadisenin yaşanmasının kendilerini de üzdüğünü ifade ederek, yaşanan olaylardan herkesin gereken dersi çıkarttığına inandıklarını söyledi.


"Toplumun Barış ve Huzura İhtiyacı Var"

Öncelikle herkesin Ramazan ayını tebrik ederek sözlerine başlayan Vali Ahmet Hamdi Nayir, "Toplumun huzura ve barışa ihtiyacı var, bu huzur ve barışın da en olmazsa olmazı toplumun tüm kesimlerinin birbirlerini sevmesi, sayması, anlayışla karşılaması, hoş görmesidir. Bunların var olmadığı toplumlarda huzur ve barıştan zaten söz edemeyiz. Bazen yanlış yapabilir yâda bazı şeyleri yanlış anlayabiliriz, bu gibi durumlarda acele etmemek ve hemen kaba kuvvete başvurmadan olayı çözmek anlayışında olmalıyız. İhkak-ı hak etmek nev'inden herkes kendi hakkını kendi kazanmaya çalışırsa, büyük sıkıntılar yaşanmaya başlar.

Sorumluluklarımızın farkında olmalıyız. Her birimizin taşıdığı farklı sorumluluklar var. Bu sorumlulukların farkında olmak gerekir. Bir meslek mensubunun hatasından tüm meslek mensupları etkilenebilir. Kişilerin hataları ailelerini, hemşehrilerini sıkıntıya koyabilir. Her şeyden önce insan olma sorumluluğumuz var. Bir hatamızdan dolayı 'İnsanlık ölmüş' dedirtmemeliyiz.


BU HABERLE İLGİLİ


"Bizim İçin Herkes Çok Değerlidir"

Bizim için toplumun her kesimi kıymetlidir. Minibüsçü esnafı arkadaşlarımız, vatandaşlarımıza ulaşım hizmeti sunarak önemli bir iş yapıyorlar. İlimize emanet edilmiş olan, üniversitelerimize emanet edilmiş olan ve burada eğitim-öğretim gören öğrencilerimiz de büyük kıymet ifade ediyorlar. Bizi de üzen hadisenin en son tatlıya bağlanması, bizi ziyadesiyle mutlu etti. İnşallah bugün burada toplumun bütün kesimlerine örnek olacak bir davranış sergilenmiş olur.

Bizler daima Sakarya bir huzur şehri diyoruz, Sayın Cumhurbaşkanımız da her gelişinde daima Sakarya'da huzur bulduklarını ifade ederler. İşte bu şehre yakışan gerçekten karşılıklı anlayış, karşılıklı hoşgörü ile sorunları çözmesidir. Olayın güzel bir şekilde tatlıya bağlanması huzur coğrafyası Sakarya'mızın bu özelliğini yine ön plana çıkartmaktadır" dedi.

Minibüsçüler Odası Başkanı Ali Bektaş da, bu olayın kendilerini üzdüğünü belirterek oda adına özür dilediklerini söyledi.

Ziyaretin sonunda her iki tarafı da duyarlılıkları için tebrik eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, bir daha böyle olayların yaşanmamasını temenni ettiklerini sözlerine ekledi.


DOLMUŞTAKİ KAVGA BÖYLE GÖRÜNTÜLENMİŞTİ

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 9173 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 12105 kere okundu
YORUMLAR 14 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Öğretmen
26.05.2019 14:40
Sayın valimizi tebrik ediyorum. Yorumları okuyunca tüm şoförleri aynı kefeye koymak ve kötü sıfatını yapıştırmak ne kadar kul hakkıdır düşünün. Onların da herkes gibi evine ekmek götürme derdi olduğunu düşünmek gerekir. Geçen gün tanık olduğum bir olayla şoförlere haksızlık yapıldığını daha iyi anlıyorum. Camili minibüsüne binen ünv öğrencisi kızımız araba hareket eder etmez pardon durur musunuz inmem lazım, cüzdanımı unutmuşum dedi. Peki şoförün cevabı, kardeşim olur mu hiç parası yok diye arabadan iner mi insan. Yani demem o ki öğrenci de tavrına dikkat edecek şoför de, kimse tek taraflı suç aramasın ve aynı meslekte olan herkesi de aynı kefeye koymasın. Bunu bir öğretmen olarak rica ediyorum.
Zafer Korkut
26.05.2019 12:17
Artık minibüs diye bir şeyin kalmaması lazım tarihe karıştı kendileri de onları kullananlar da artık ancak şehirlerin dışında iş yapabilirler bir kere bunu herkes kafasına yerleştirirsin.Şehrin içlerinde onlara yer yok.Almanya'da minibüs mi var
Danışman
25.05.2019 13:19
Antalya ile Sakaryanın farkı. Antalyada elbisesi kirli diye bir çocuğu koltuktan kaldıran başkası. Ama yine de şoför 6 ay uzaklaşma alıyor. Sakaryada adam okul basıp öğrenci dövüyor. Üstelik haksız. Çocuklar parayı vermiş. Şoföre bir şey olmuyor. Onların pisliğini temizlemek de Valiye düşüyor. Devletin valisi bunlarla mı meşgul edilmeli? Vah sakaryam vah.
Yesiltepeli
25.05.2019 12:01
Soforlere niye bi yaptırım uygulanmadi Haybeye sopayi yediler yani
yakını
25.05.2019 10:33
öyle bi buket çiçeğe valiyle oturup iki fotograf karesine dava satılmaz yazık cok yazık
Duyarlı vatandaş
25.05.2019 09:43
Helal olsun sayın valimize
hakan bolat
25.05.2019 09:42
Havalarda ısındı araçların klimaları açılmadı daha bedava taşımıyorlar insanları parasını alıyorsa o klima açılacak?
yazandaş
25.05.2019 09:28
minibüsçüler öğrencilerden güzel dayak yemişlerdi.baktılar haksızlar okul basmaya gittikleri aleni belli,çoçuklarda konu olan 2 tl yi vermişler kamera kayıtlarında çıktı ellerinde tutulur bişey kalmayın yakalık diz boyu şikayetçi olmasın öğrenciler diye sayın valimizi araya sokmuşlar.sayın valimize sesleniyorum.bu minibüsçü esnafı içerisindeki çürük elmaları ayıklatın.sabıkalı ,şizofren tipler çok.
tabii
25.05.2019 09:11
Öğrencinin yerinde olsam katiyen uzlaşmazdım. Vali devreye girdi, medya bastırdı. Bunlar da korkudan özür diliyorlar. Ya adama 5 kişi dalmayın ya da yaptığınız işin arkasında durun. Demek ki resmi makamlar olaya müdahil olmasa bu adamlar öğrencilerin ...
Gercekci
25.05.2019 05:33
Sayin Minubusculer odasi baskani bu minubusculeri torpulemeyi beceremezsen sen cok daha 20 yasinda delikanliya ozur cekersin
Öğrenci Konseyi
25.05.2019 04:22
Tatlıya bağlanacak bir durum söz konusu değil. Bu ve benzeri durumları örtmeye çalışanların 2TL kadar değeri olamaz. Yazıklar olsun.
Emir
25.05.2019 02:16
Çok fazla sürmeyecek birkaç ay sonra yine sorun çıkacak yine şoförlerden kaynaklanacak vali el attıysa olaya dolmuş işine tam atsin da millet rahatlasın
Yakışmış
25.05.2019 01:23
Çiçekler pek te yakışmış ali bektaşa :)
Cekoslavakyalastiramadiklariniz
24.05.2019 22:35
Öğrencinin ismi Emre Can S. Bilgiyi yanlış vermişler size
Online Ziyaretçiler