Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Final kağıdına yemek tarifi yazdı!

Sakarya Üniversitesi Sosyoloji bölümünde öğrenim gören bir öğrenci, final sınavında kağıda yemek tarifi yazdı.

00:27   |   27.05.2019
Haber Resmi

Sakarya Ünivetsitesi Sosyoloji Bölümünde ilginç bir olay yaşandı. Final sınavlarına giren bir sosyoloji öğrencisi, cevap bölümüne yemek tarifi yazdı. Öğrenci, "Bunu yazdığım için kızabilirsiniz. Ciddiye almayabilirsiniz. Açıkçası bölümü bırakmayı düşünüyorum. İsterseniz okumakla uğraşmayın bile. Ama işinize yarar diye ufak bir yemek tarifi yazacağım. Bir gün iyi bir aşçı olmak dileğiyle" yazdı. 
Öğrenci ardından Köri Soslu Tavuk tarifini kağıda yazarak teslim etti. Öğrenci yemek tarifinde kullanılacak malzemeleri ve hazırlanış şeklini de detaylı olarak anlatarak en sonuna "Afiyet Olsun" notunu düştü. 

SAÜ Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kemal Şan ise olayla ilgili, "Bir öğrencim sosyoloji okumak yerine aşçı olmak istediği için bana sınav kağıdında yemek tarifi vermiş. Kariyer kariyerdir. Ona basarili bir aşçı olmasından başka bir şey diyemiyorum" dedi. 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 8485 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 9858 kere okundu
YORUMLAR 7 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
merda
27.05.2019 12:06
öğrenci haklı ..Kamu mevzuatları gibi yani HUKUK VAR LAKİN MEVZUATLAR GİBİ İÇİ BOŞ ..İŞÇİ ALACAK KURUMLARDA İŞÇİ YÖNETMELİĞİ VAR LAKİN İŞÇİ SINAV YÖNETMELİĞİNDE ANAYASAL HAK OLAN MAZERET EK İŞÇİ SINAV YÖNETMELİĞİ OLMADIGI İÇİN TALEBLERE BİLE MEVZUATI GÖSTERİP YÖNETMELİKTE OLMADIGI İÇİN TALEBLERE KURUM CEVAP VEREMİYORSA HUKUK NEREDE DERLER MEVZUATÇILARA VEYA TBMM SİNE :)))))))))))
Hoca
27.05.2019 09:42
Bu nasıl yazıdır arkadaş.Sen yamuk yumuk yaz Hoca nasılsa okumak zorunda. Kendi Üniye gelmiş, yazı ilkokulda can çekişiyor.
sultani
27.05.2019 09:20
Kardeşimizin kafası epey karışık .. Köri soslu tavuktan çökertmeye dikey geçiş yapmış .. Önce karar verip sonra kariyer planlaması yapmasını tavsiye ediyorum ..
ADMİN
27.05.2019 08:36
Ben de üniversitedeyken sorunun uzunluğuna sinirlenip cevaba kocaman bir soru işareti çizin açıklamaya da Allah aşkına ne sormaya çalışıyorsunuz bunalttınız diye yazdım. 18 vermişti :/
Sakarya54
27.05.2019 08:15
Okudugu bolumden hic memnun olmayan binlerce insan var, bu da tipik orneklerinden bir tanesi. Onca sınavlardan gecip emek verip bir yerlere gelme mucadelesi sonucunda yasanan hayal kırıklıkları her kesimi etkilemektedir.
Sade Vatandaş
27.05.2019 03:37
Artık hukuk,diş,eczacılık mezunlarının iş garantisi yok.Sadece tıp mezunlarının iş garantisi var.Sosyoloji bölümü ne yazık ki açıköğretime kadar düşmüş durumda.İnşallah aşçılık kariyeri çok iyi olur.Başarılar dilerim hayatta.
Erdem
27.05.2019 00:42
Hayalleri peşinde koşan insanlar güzeldir...
Online Ziyaretçiler