Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Danışmanlığı işte bu yüzden kabul etmemiş!

Kocaeli eski Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun, Büyükşehir'den gelen teklif komşuda hala konuşuluyor.

00:38   |   04.06.2019
Haber Resmi

 Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Kocaeli'de 3 dönem büyükşehir belediye başkanlığı yapan  İbrahim Karaosmanoğlu'na yaptığı ' Danışmanlık ' teklifinde bulunmuş , Karaosmanoğlu bu teklifi kabul etmemişti.
  Karaosmanoğlu'na yapılan bu teklif  Kocaeli siyasetinde konuşulurken, Karaosmanoğlu'nun bu teklifi saray'dan gelecek teklifi beklediği için kabul etmediği öne sürüldü.
 Kocaeli'de yayınlanan Kocaeli Barış Gazetesinin konuyla ilgili haberi şöyle..


 Sakarya'nın yerel gazetelerinden Medyabar.com, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne danışman olacağını duyurmuş, haberde şu ifadelere yer verilmişti: "Komşumuz Kocaeli'de Büyükşehir Belediyesinde 3 dönem Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapan tecrübeli siyasetçi İbrahim Karaosmanoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediyesine danışman olacak. Alınan bilgilere göre büyükşehir belediye başkanı Ekrem Yüce, 31 Mart seçimlerinde 3 dönem kuralı nedeniyle yeniden aday gösterilmeyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eski başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile danışmanlık konusunda görüşme yaptı. Karaosmanoğlu'nun bu teklife sıcak baktığı, önümüzdeki günlerde de resmi açıklamanın yapılacağı öğrenildi."

Uzun yıllar belediyecilik tecrübesi olduğu düşünülen Karaosmanoğlu'nun 5 özel danışmanını, icraat yapan ve öne çıkan genel sekreterlerini ve genel sekreter yardımcılarını görmezden gelen Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin ne danışacağı merak konusuydu.

Belediyede sadece 'vitrin' görevi yapan, iş bilmediği, iş yapmadığı bilinen İbrahim Karaosmanoğlu'na, 'boşta kalmasın' diye yapıldığı anlaşılan teklif dün reddedildi.

İbrahim Karaosmanoğlu belediyenin danışmanlık teklifini geri çevirirken Karaosmanoğlu'nun yakın çevresi, İbrahim başkanın Ankara'dan, saraydan bir danışmanlık beklediğini öne sürdü.
 

BU HABERLE İLGİLİ


Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Arka Kapı

Medyabar.com bugun 200142 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 9799 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Hasan Tambasan
04.06.2019 03:44
Burada üzücü olan şey, Karaosmanoglunun daha bastan kabul etmiyecegi bir teklifi Ekrem Yuceye kim empoze etti? Başkanın danışmanı doğru dürüst vede cesur olmalıdır. Danisman dedigin,gerekirse şehrin menfaatleri için gerekse başkanın prestiji için zaman zaman doğru bildiği konularda baskanla çatır çatır kavga da edebilmelidir. Doğru belli olduktan sonrada kucaklaşma olmalıdır.Ne okack başkanın prestij kaybı?Başkana yardimci olabilecekler cesitli kumpaslar ile uzaklastiriliyor.Ama pişmiş kelle gibi sırıtan tipler hemen etrafında bitiyorlar. Ekrem Yüce karakterli biridir. Ancak danışmanları için aynı şeyi söylemek zordur. Naci İris, Sinan Cileli, Bilal Batman gibi şahsiyetler tecrube ve birikimlerinden dolayı derhal degerlendirilmelidirler
Online Ziyaretçiler