Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Öküzyatağı yaylasında piknik tadında hayır pilavı..

Pamukova Eskiyayla Mahallesi Öküzyatağı yaylasında yapılan hayır pilavında vatandaşlar hem hayır pilavının tadına baktı hem de eşsiz manzaranın keyfini çıkarıp piknik yaptı..

21:08   |   06.06.2019
Haber Resmi

Pamukova Eskiyayla Mahallesi Öküzyatağı yaylasında düzenlenen hayır pilavına yüzlerce kişi katıldı. Öküzyatağı yaylasında Eskiyayla Mahallesinden hayırsever bir vatandaşın verdiği hayır pilavında vatandaşlar hem hayır pilavının tadına baktı hem de yaylanın eşsiz manzarasının tadını çıkarıp piknik yaptı.

Ev sahipliğini Eskiyayla Muhtarı Kazım Uzan'ın yaptığı hayır pilavına muhtarların yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Yaylada kılınan öğle namazı sonrası Lezzet Yemek fabrikası tarafından yapılan pilavlar dört noktada vatandaşlara ikram edildi. Yoğun katılım nedeni ile kazanlar dolusu pilavlar 15 dakika içinde bitti. Kısa zamanda pilavın bitmesi nedeni ile bazı vatandaşlar pilavdan tadamadılar.

Güzel havanın ve eşsiz manzaranın keyfini çıkarmak isteyen vatandaşlar pilav ikramı sonrası semaverlerini ve mangallarını yakarak piknik yaptılar. Adeta panayır yerine dönen Öküzyatağı yaylasında çaylar içildi, mangallarda etler pişti, çocuklar ve büyükler ağaçlara kurdukları salıncaklarda sallandı, yemyeşil çayırda top oynayıp, ip atladılar.

Öküzyatağı yaylasında güzel bir gün geçiren vatandaşlar geç vakitlere kadar yaylanın tadını çıkarırken, Eskiyayla Mahalle muhtarı Kazım Uzan, hayır pilavına yoğun ilgi gösteren herkese teşekkür etti.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 24890 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2127 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Battal
06.06.2019 21:49
Tok gittik aç geldik yinede allah kabul etsin
Online Ziyaretçiler