Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

'Çoban Ateşi' sahaya indi. Aralarında eski bakan da var

‘Çoban Ateşi' hareketinin önde gelen isimlerinden Demokrat Parti Sakarya eski İl Başkanı Avukat Mehmet Mangıroğlu, “Tek çözüm yeri demokrasinin tüm kurallarıyla işlemesidir. Raydan çıkmış treni biz yoluna sokacağız” dedi.

22:54   |   07.06.2019
Haber Resmi

Demokrat Partililer'in oluşturduğu 'Çoban Ateşi' hareketinin önde gelen isimlerinden Demokrat Parti Sakarya eski İl Başkanı Avukat Mehmet Mangıroğlu, eski Devlet Bakanı Nevzat Ercan, Demokrat Parti kurucularından Muharrem Ün, Demokrat Parti Sakarya eski İl Başkanı Avukat Nihat Nalbantoğlu ve demokrat kadrolarda görev almış birçok partiliyle Sakarya'da bir araya geldi. Partililerle bayramlaşan Av. Mangıroğlu burada yaptığı konuşmada, "Bayramlar böyle güzel hadiselere vesile oluyor. Bu görüntü, bu birliktelik demokrasinin güzelliğini ortaya koymaktadır. İnsanlar sosyal, siyasi olarak bir araya gelince bu birliktelikler nihai devam eder. Biz devam eden bir sürecin unsurlarıyız. Demokratlar ön teker, arka teker misali birbirlerini takip edecekler" diye konuştu. 

 

Türkiye'nin sorunlarına kalıcı çözüm bulamıyorlar 

 

"Bizim açacağımız yollardan gençler devam edecektir" diyen Mangıroğlu, "1946'da başlayan ve devam eden mücadele masal veya hikâye değildir arkadaşlarım. Tabi demokrasilerde bir süreç var. Sürecin devam ettiğini hep birlikte görüyoruz. Türkiye bugün sıkıntı çekiyorsa, bunun ana sebebi güçlü bir merkez sağ partinin olmamasıdır. Diğer radikal partiler düşüncelerini ortaya koysalar da Türkiye'nin sorunlarına kalıcı çözüm bulamıyorlar. Günlük politikalar yapıyorlar, onunla da bir yere varamıyorlar. Ortada ne sevgi ne saygı ne inanç ne örf ne de demokrasi kaldı. Demokrasiyi yerden ayağa kaldıracak şu çekirdek kadrolardır" ifadelerini kullandı. 

 

Türkiye raydan çıkmış bir tren gibi

 

"Biz ölmedik, buradayız, hep de böyle dimdik ayakta kalacağız" diyen Mangıroğlu sözlerine şöyle devam etti: "İhtilaller, muhtıralar, hadiseler, ihanetler karşısında ümidimizi kırmayacağız. 72 yaşıma geldim geçenlerde Celal Bayar'ın yeni çıkan bir kitabını okudum. Bu yaşımda dahi yeni bir şey öğrendim. Bizlere onların mücadelelerinin daha fazlasını yapmak düşüyor, asla ve kat'a yılmayacağız. Hedefimiz daha rahat, daha müreffeh bir Türkiye, biz herkesi birlikte kucaklayacağız. Türkiye raydan çıkmış bir tren gibi yamuk gidiyor. Bir düzene ihtiyaç var. Bizler demokrasiye yürekten inanan bu kadrolar, bu kadroların evlatları bu davayı devam ettirecektir."

 

Demokrasi demokrat kadrolarla gelecek 

 

"Bizlerin demokrat kişiliğinde hiç bir ihanet var mı? Bakın geçmişimize... Hiç bir suiistimal var mıdır? Yıllardır kadrolarımız gönül rahatlığıyla birbirinin yüzüne, halkın gözüne bakabiliyor. Ancak bu günün yerel yöneticilerinden genele kadar hepsi diz boyu yolsuzluk ve onun sonucu olan yoksulluğa gidiyor. Bunların tek çözüm yeri demokrasinin tüm kurallarıyla işlemesidir. Raydan çıkmış treni biz yoluna sokacağız. Demokrasi ve Türkiye ilelebet payidar kalacaktır. Bu ancak demokrat kadrolarla olacaktır. Hiçbir eksiklik olmasın dimdik ayakta kalın. Alnınız açık bir şekilde meydanlarda yürüyün. Biz milliyetçi, muhafazakâr, demokratız. Bu sacayaklarını unutmayacağız. Birbirimize sarılıp kenetleneceğiz, saygı ve sevgide kusur etmeyeceğiz. Türkiye'nin düzeldiğini en yakın zamanda göreceğiz. Hiç umutsuzluk yok. Önce kendimize sonra yanımızdakine güveneceğiz. Dürüst, namuslu, ilkeli insanlarla demokrasiyi hedefine vardırmak, Türkiye'yi layık olduğu noktaya getirmek için mücadele edeceğiz. Daha iyi günlere kavuşmak dileğiyle." 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 197751 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 8847 kere okundu
YORUMLAR 8 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Vatan
14.06.2019 10:55
70-75 yaşında insanlar bile, bu ülkenin geleceğinden endişe eder hale gelmiş. Yazık bu ülkenin haline.
bidost
09.06.2019 20:36
Ortalama yaşları 70-75, ama içlerindeki ateş (makam hırsı) bir türlü sönmedi. Toplumda bir karşılıkları da yok, kendi kendine gelin güvey oluyorlar. Yok neymiş çoban ateşiymiş, bir osu....ta sönecek ateşiniz haberiniz yok
Aydın
08.06.2019 16:08
Çok komikler ya:)
Yenicamili
08.06.2019 11:22
Sakarya gerçekten de demokrasinin be sağ duyunun merkezi idi kente ve birbirlerine sayglili bir kadrodur sakaryanin demokrat kadrosu aradan yıllar geçmesine rağmen ve hiç bir ranti yönetmiyor olmalarina rağmen bu insanlar buyuk bir sevgi ve muhabettle toplantılar her yil bir vesile ile iftar cemiyet vs sebeplerle her zaman; bugün en çok ihtiyac duyduğumuz secgi dolu üsluplari eskileri özlemle hatırlatiyor bize
nefes
08.06.2019 10:15
Oyunlarınız ve kirli dilinizi alıp gidin.
kertenkele
08.06.2019 02:28
YAHU GİDİN TORUN SEVİN ALLAH AŞKINA..KENDİNİZE HAYIRINIZ YOK..CANINIZ SIKILDI HERHALDE?..60-70LİK SİYASETÇİLER BU ÜLKE'NİN KADERİ OLMAKTAN ÇIKSINLAR ARTIK..TREN RAY'DAN ÇIKMIŞ,EVET...FAKAT SİZ RAY'A SOKACAKSINIZ...DE GEDİN GECE GECE GÜLDÜRMEYİN BENİ..GEREKSİZ YERE KENDİNİZE SİZİ AŞAN GEREKSİZ MİSYONLAR YÜKLEMEYİN :.EN İYİSİ 5 YIL DAHA BEKLEYİN,İÇİNİZDEN BİRİ MUHTAR DİĞERLERİ AZA OLSUN..MAHALLEDE OYALANIP DURUN..DEVLET İŞİ NEYİNİZE..SİZİN İŞİNİZ ARTIK KÜÇÜK İŞLER OLMALI..
Hasan kor
08.06.2019 00:55
Asıl sizin tiren raydan çıkmış ta haberiniz yok Demirelin zamanın da unutmadık Başörtüsü ile okumak istiyen Arabistana gitsin o günleri unutmadık
Johny guitar
08.06.2019 00:30
Bu abileri görünce aklıma hemen Ahmet kaya nın Yüreğim kanıyor şiiri geliyor aklıma
Online Ziyaretçiler