Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Sakaryalılar, 112 sağlık ekiplerinin çalışmalarını beğeniyor

Sakarya'da görev yapan 112 sağlık personelleri şehir genelinde 46 adet ambulans ile Sakaryalıların imdadına yetişebilmek için görev yapıyor.

13:12   |   08.06.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi


Sakarya'da 30 adet acil istasyon, 46 ambulans ile 1 adet Komuta Kontrol Merkezi ile 7/24 acil durumlara müdahalelerini sürdüren sağlık ekipleri, vatandaşlardan tebrik alıyor. Adapazarı Maltepe Mahallesin'deki Komuta Kontrol Merkezinde 6 adet çağrı alıcı, 3 telsizci ve 2 doktor ile toplam 11 sağlık çalışanı Sakaryalı vatandaşlara hizmet veriyor. Alınan ihbar sonrası vakaya hızlı bir şekilde giden sağlık ekiplerinin çalışmalarını vatandaşlardan takdir görüyor. 


"Allah onlardan razı olsun" 
Sakarya'da 112 sağlık ekiplerinin çalışmalarını beğendiğini belirten Tuğrul Altun isimli vatandaş, "Çalıştığım mekanda bir olay gerçekleşti. Ambulansı aradığımız andan itibaren 1-2 dakika içerisinde geldiler ve anında ilk müdahaleyi yaptılar. Sonrasında ise hastaneye götürdüler çok iyi çalışıyorlar" dedi. 


"Kardeşimin hayatını kurtardılar" 
Ekiplerin müdahalesi ile kardeşinin kurtulduğunu belirten Zeki Öztürk ise "Son derece başarılı buluyorum ve bunu kendi şahsımda yaşadım. Kardeşimin bir rahatsızlığı olmuştu ve 112 Acil ekiplerine haber verdik zamanın da gelerek yaptıkları müdahale sonrasında kardeşimin hayatını kurtardılar. Allah onlardan razı olsun" diye konuştu. 


"En büyük sorunlarından biri olan trafik" 
Sağlık ekiplerinin trafik sıkıntısına rağmen olaylara geç kalmadığını belirten Mevlüt Kılıç, "Eskileri bildiğimiz için şu anki durum çok iyi ve çok hızlı müdahale ediyorlar. Ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorlar. En büyük sorunlarından biri olan trafik sıkıntısına rağmen en iyi şekilde bu görevi yerine getiriyorlar. Olaylara müdahaleleri çok iyi ve çok memnunuz" şeklinde konuşarak vakalara hızla müdahale eden ekiplere teşekkür ettiler. 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Kadın-Sağlık

Medyabar.com bugun 191706 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3696 kere okundu
YORUMLAR 5 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Haydar
09.06.2019 14:25
Nihayet sağlıkla ilgili iyi bir haber yazdınız.Hayretluk...
Düşün yakamizdan
09.06.2019 11:31
Ismarlama haberlerle sanki bizlere lütufta bulunuyormuşsunuz gibi davranmayin.Gölge etmeyin başka bir ihsan istemiyor sağlık çalışanları
bir sağlıkçı
09.06.2019 09:33
Selamlar herkese,112 camiyasından biri olarak diyebilirim ki vatandaşın verilen hizmetten memnun olması gayet normal,çünkü devlet bütün imkanları seferber etmiş gerekli olmayan durumlarda bile ambulans gönderiyor,gerekli olmayan durumlarda bile ambulansla nakil yapıyor,bunun yanında gerçekten ambulans gerektiğinde zaten bizim personel yetişiyor,ama bide biz ambulans personeli idarecilerden ve vatandaştan memnunmuyuz...
Adabazarlı mert
09.06.2019 00:37
Sağlık çalışanları candır. Size bu haberi yaptıran lar neye sıkışmış su anda bu habere sarılmışlar umut olarak.ama idareciler berbat.sakaryayı 10 yıl geri attılar.
Haydar
08.06.2019 22:20
Nihayet sağlıkla ilgili iyi bir haber yazdınız.Hayretluk...
Online Ziyaretçiler