Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Yaz transfer dönemi 30 Ağustos'ta bitecek

Türkiye Profesyonel Futbol Ligleri'nde 2019–2020 Sezonu plânlaması gereği 1. Transfer ve Tescil Dönemi 8 Haziran günü başladı.

12:15   |   10.06.2019
Haber Resmi
1. Transfer ve Tescîl Dönemi'nde Türkiye Profesyonel Futbol Ligleri'nde yer alan kulüpler, anlaştıkları futbolcularla resmî sözleşme imzalayabilecekler. 12 hafta (84 gün) sürecek 1. Transfer ve Tescîl Dönemi 30 Ağustos Cuma günü sona erecek. Kulüpler, bu tarihten sonra "Ara Transfer Dönemine" kadar futbolcu transferi ve aktarımı yapamayacaklar.
 
Türkiye profesyonel futbol liglerinde gözler transfer dönemine çevrildi. Yaz Transfer Dönemi olarak da adlandırılan 1. Transfer ve Tescil Dönemi, resmen start aldı.  Profesyonel liglerde 2018-2019 futbol sezonun tamamlanmasının ardından gözler transfere çevrilirken, Avrupa ve Dünya ülkelerinde çeşitlilik gösteren transfer tarihleri FIFA tarafından Türkiye için 8 Haziran olarak belirlendi. Buna göre transferi en erken açacak olan ülkelerden biri durumundaki Türkiye'de, Yaz Transfer Dönemi 30 Ağustos Cuma günü gece yarısında sona erecek.
 
Türkiye Profesyonel Futbol Ligleri'nde mücadele eden takımlar, söz konusu tarihlerde anlaşma sağladıkları futbolcular ile resmi sözleşme imzalayabilecekler. Öte yandan transfere engel borcu bulunan ve FIFA tarafından transfer yasağı alan kulüpler ise hiçbir suretle kadrolarına takviye yapamayacaklar.
 
(Günışığı Gazetesi)
Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Spor

Medyabar.com bugun 32129 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1475 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Süper b
10.06.2019 13:40
Son yıllarda şu trabzonun altyapısına hayranım.. yusufla abdulkadir şiir gibi top oynuyor.. beste gibi goller atıyorlar.. bizim altyapı sebze hali gibi hiç parlayan yok hepsi solmuş gitmiş.. bu sene sanırım bu ligte kalmaya oynayacak takım.. tam bir umutsuz vaka yaşanıyor..hâlâ aklım almıyor finalde oynanan top hala canımı sıkıyor, silahla tehdit etsen bu kadar kötü oynamazlardı ben yine idda ediyorum sakarya vilayeti metropollesmeyi kaldıramadı..KÖYLÜ MILLETIN EFENDISIDIR ruhu yokolup gitti.. yeni sezon neler getirecek bekleyip göreceğiz... tabi kacınızın umuda var oda ayrı mesele!!
Online Ziyaretçiler