Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Vatandaşı tedirgin etti. Tek tek zilleri çalıp...

Yeni yerleşim bölgesinde hafta sonu yaşanan bir olay vatandaşı tedirgin etti. Yeni bir hırsızlık ya da dolandırıcılık yöntemi olduğu düşünülüyor...

12:06   |   11.06.2019
Haber Resmi

MEDYABAR.COM - 
15 Temmuz Camili Mahallesinde Cumartesi günü yaşanan ilginç olay şöyle gelişti. 

İkametlerin zillerini tek tek çalan orta yaşlı bir erkek şahıs kapıyı açan bir kadına, "Siz geçen gün Karaman'da bir düğüne katıldınız mı? Benim orada telefonum çalındı, sizin evinizden sinyal veriyor" ifadelerini kullandı. 

Bu soruya "Bilgim yok. Evimizde başka telefon da yok" diyerek cevap veren kadın kapıyı kapatıyor. 

Tedirgin olan kadın, şüphelendiği şahsın hareketlerini takip ederken başka zilleri de çaldığını gördü. 

Komşular arasında kulaktan kulağa bu olay, acaba yeni bir dolandırıcılık ya da hırsızlık yöntemi mi sorularını akla getirdi. 

Hatırlanacağı gibi daha önce, bazı sanal alışveriş uygulamalarını kullanarak evlere eşya bakmaya gelen kişilerin hırsızlık yaptıkları ortaya çıkmıştı. 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 11359 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 14996 kere okundu
YORUMLAR 5 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Agora
12.06.2019 01:05
Benzer olay başima geldi. Agora civarinda oturuyorum. Bir gün zilim çaldı. Yaşlıca bir teyze. Dilenciyede benzemiyor, dolandırıcıya da. Açtım kapiyi. Buyur teyze dedim. Kizim burda Nevin oturuyordu dedi. Hayir oyle biri yok dedim. Nasıl olur 2 yil once burda oturuyordu dedi. Hayir teyze oyle biri yok ben 4 yildir burda oturuyorum dedim. Sonra konusurken de tedirgin oldum. Kapidan sadece kafami cikarmisim benimle egilerek konusuyor. Binamizin temizlik personeli abla da geldi o sira. Olanlari duydu. Teyze belki ust katta oturuyordur dedi. Teyze bana varsa bozuk para verirmisin dedi. Yok dedim anladim olayi. Ust kata cikti. Temizlikci abladanda istemis. Velakin aradan zaman gectikten snra yine gordum yine ayni terane. Dikkat etmek sart!
kertenkele
11.06.2019 21:02
ŞÜPHELİ ŞAHISIN HAREKETLERİNİ TAKİP EDENE KADAR POLİS'E HABER VEREREK TUTANAK İLE ŞAHISIN KİMLİĞİNİ BELGE ALTINA ALINMASI DAHA MANTIKLI VE AKILCI OLURDU..GERÇİ POLİS'TEN ÖNCE BEN ŞAHISI GÜZEL ŞEKİLDE SORGU'YA ALIRDIM.O AYRI..KIRARI O AYAKLARI..NAZİK ŞEKİLDE CEVAP VERİLECEK BİR SORU VE HAREKET DEĞİL ÇÜNKÜ..TELEFONU ÇALINAN KENDİSİ ARAMAZ....KALD Kİ TELEFONUN O EVDEN SİNYAL VERİDĞİNİ HANGİ CİHAZ İLE TESPİT ETMİŞ?..TAM NOKTA ATIŞI YANİ..EĞER SİNYAL ORADAN OLDUĞUNA EMİN İSE KENDİSİ TELEFONUNA ULAŞMAK İÇİN NİÇİN POLİSE HABER VERMİYOR?..BAYAN''TELEFONUNUZ BİZDE YOK'' DEDİĞİNCE,''PEKİYİ TAMAM ''DİYEREK DİĞER KAPIILARA YÖNELİYOR...DÖVERİM BEN BUNU..ÇAKAL.!!!
Mir polat
11.06.2019 19:54
Gerçekten telefon çalındıysa O apartmandaki dairelerden birindedir ama bunu polis yapması lazım
rizeli
11.06.2019 16:22
telefonunu kaybettiyse gitsin polise versin ne demek kapıları tek tek dolaşıp telefonum burdan sinyal veriyor demek. O işin içinde var bir terslik. iyi kafasını gözünü patlatmamışlar.
Caddeli
11.06.2019 13:12
olay büyük ihtimalle telefonunu kaybeden ergen genç ıcloud hesabından nerede diye aratıyor. navigasyonlarda hep yanılıyor oda gidip milleti rahatsız ediyor.
Online Ziyaretçiler