Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Adapazarı'nda Engelsiz Danışma Ofisi dönemi...

Engelliler için hayata geçirdiği uygulamalarla dikkatleri üzerine çeken Adapazarı Belediyesi'nde Engelsiz Danışma Hizmetleri Ofisi kurulurken, ekipler de çalışmalarını sürdürüyor.

14:36   |   11.06.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi

Adapazarı'ndan Engelsiz Hizmetler
Adapazarı Belediyesi, engelli hizmetlerinin kapsamını genişletiyor. Gerçekleştirilen çalışmalara bir yenisini daha eklenirken, Belediye Hizmet Binası'nda Engelsiz Danışma Hizmetleri Ofisi oluşturuldu. Ayrıca ekipler yaptıkları çalışmayla Orhangazi Kültür Merkezi girişine engelli rampası yaptı. Böylece Kültür Merkezi'nde yapılan etkinliklere özellikle yürüme engeli olan ve tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşların, kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan, kendi başlarına kolaylıkla girip çıkabilmeleri sağlanmış olacak. 


İletişim ve Bağ Güçlenecek
Engelli hizmetlerindeki uygulamaların artarak devam edeceğini belirten Başkan Mutlu Işıksu, "Sosyal Belediyecilik anlayışımızla, Adapazarı'mız insanına, engelli, yaşlı, kadın ve çocuk, ayrım gözetmeksizin dokunarak tüm kesimlerin yüzünü güldürecek faaliyet ve projeleri yaygınlaştırmak istiyoruz. Biz istiyoruz ki engelli hemşehrilerimiz her daim hayatın içinde olsun. Bu hassasiyetle çalışmalarımızı sürdürecek, yerel yönetim ve engelli vatandaşlarımız arasındaki iletişim ve bağı daha da güçlendirmiş olacağız." ifadelerini kullandı. 


 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 24812 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2154 kere okundu
YORUMLAR 5 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Eski sakaryalı
12.06.2019 10:03
Sanki atomu parçaladılar... Bu kadar basit bir olayı bu zamana kadar neden yapılmadığı sorgulanmalı ve buralarda çalışan kişilerin de engelli vatandaşlarımız olmalı ki danışmaya gelenin halinden anlamalı ( ama bedensel engelli)
Emin’e
12.06.2019 00:17
Emeği geçen kim varsa Allah (cc) razı olsun.
Suna ve Ali
11.06.2019 21:02
Sonunda bizlere değer veren düşünen bir Başkan çıktı helal olsun! Her daim ailece duacınız olacaz..
Emre
11.06.2019 18:37
Emeği geçen herkese teşekkürler
Sakaryalı54
11.06.2019 17:42
Bu uygulamaya teşekkür ediyoruz,birde şehirde engelli araç park yerlerinin cogaltilmasini istiyoruz,kentmeydan in altındaki otoparkci bile otopark ücreti alıyor,burası belediyenin değil,özel sektör işletiyor diye..
Online Ziyaretçiler