Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

"Sakarya süs bitkiciliğinde örnek olmaya devam edecek"

SBB Başkanı Ekrem Yüce, Sapanca'da Sakarya Süs Bitkileri Yetiştiricileri Birliği'ne tahsis edilen fidanlıkta incelemelerde bulunarak açıklamalarda bulundu

15:31   |   11.06.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi
  6. Haber Resmi
  7. Haber Resmi
  8. Haber Resmi


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sapanca Yanık'ta Sakarya Süs Bitkileri Yetiştiricileri Birliği'ne tahsis edilen fidanlıkta incelemelerde bulundu. Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen ile Sakarya Süs Bitkileri Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Yaşar'dan bilgiler alan Başkan Yüce, şehirde süs bitkiciliği alanında yaşanacak gelişmeyle birlikte ekonomik kalkınmaya destek sunacaklarını ve yerli üretimi teşvik edecek adımlar atacaklarını dile getirdi.


Süs bitkiciliğinde örnek şehir
Başkan Ekrem Yüce konuşmalarını şu şekilde sürdürdü: "Süs bitkiciliği alanında Sakarya'nın sahip olduğu potansiyelin farkındayız. Bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek adına gerekli adımları ivedi bir şekilde atıyoruz. Süs bitkiciliği sektöründe faaliyet gösteren firmalarımızı ziyaret ediyor, sektöre ilişkin bilgiler alıyor, yapacağımız çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulunuyoruz. Öte yandan Fidancılık ve Peyzaj A.Ş için adımımızı atmıştık. İnşallah Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde kuracağımız şirket ile sektörün kalkınması ve Sakarya'nın süs bitkiciliğinde örnek bir şehir haline gelmesini sağlayacağız."


Üretim ile yerel kalkınma
Başkan Yüce, "Yerelde kalkınma için üretimin önemini her fırsatta vurguluyorum. Yerli ve milli üretim ile sektör ekonomik tabloya şüphesiz büyük bir katkı sunacaktır. Şehrimiz ihracat rakamlarını da süs bitkiciliği alanında yapacağımız girişimlerle arttıracağız. Sakarya'nın sahip olduğu mümbit toprakları en iyi şekilde değerlendirerek üreticimizin, çiftçimizin yanında olacağız. Hep birlikte şehrimiz için yeni çalışmaları hayata geçirmeye, gelir düzeyi ve yaşam standartlarını arttırmaya devam edeceğiz" diye konuştu.
 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 191607 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1479 kere okundu
YORUMLAR 5 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
vatandaş kız
12.06.2019 09:57
geçmiş zamandan itibaren en sıkıntı çektiğimiz sorunumuz peysaj,süs bitkisi..zincirin kırıldığı yer hep bu olmuştur.6ayda bir çiçek ekilir,yatırım yapılan ağaçlar kurur.hep bir yatırım, hep bi ihale..bir para girişi var ama tek derdimiz kavşak bitkisi olduğu için,sermaye birtek buradan ekmek yediği için yatırım buraya oluyor.sonra haberler geliyor Suriyeli ihtiyaç sahibi çocukların ÜCRETSİZ ÖĞRENCİ SERVİSinden faydalanacağını okuyoruz.anlatabiliyormuyum hep bi yatırım,hep bi ŞİRKET kurmalar,İhaleler ama ne Biz nede SAKARYASPOR bu şehirden karşılık alamıyoruz.Fakat vergilerimizi,okuma bedellerimizi ödüyoruz,karşılığında süs bitkiciliği şirketinin kurulmasını ALKIŞLIYORUZ.sen bu tuzağa düşme bari syn EKREM YÜCE.
Çiçekçi başkanlar
12.06.2019 09:17
Başkan;Orta sahada top çeviriyorsun. Zeki başkan kavşaklara çiçek ekip kopartmakla dönemini bitirdi ve kaybetti. Sende aynısını yapıyorsun. Kavşaklara çiçek ekme alt-üst geçit yap yoksa Zeki başkanın akıbetine uğrayacaksın.
Sinan koca
12.06.2019 00:41
Öfff bıktık yaa. Bitki bitki bitki. Zeki çiçek ekti kaybetti, sende süs bitkisi yüzünden kaybetmeye başladın bile. Bi icraat yap artık, henüz takımını bile kuramadın. Ali bektaş duruyor yerinde, dolmuş ve minibüs terörü devam ediyor. Raylı konuşulmuyor. Yolllar bedbaht. Merkezinde düzgün asfaltlı yol yok. Köylerde Yeni asfaltlanan yollar göçüp gidiyor. Merkezde asfaltlanan yollarda sallana sallana gidiyoz. Asfaltçıların asfalttan an la mı yor.
hendek
11.06.2019 16:24
SAKARYANIN EN BÜYÜK SORUNU SÜS BİTKİCİLİĞİ İDİ.EKREM BAŞKAN BU BÜYÜK SORUNU ÇÖZMEK İÇİN İLK İCRAATI OLARAK SÜS BİTKİ AŞ Yİ KURDU..SAKARYANIN SORUNLARINI SÜSLEYEREK ÇÖZMEK İSTİYOR..SANKİ 70 YAŞINDAKİ NİNEMİ SÜSLEYİP GENÇ KIZ GİBİ YAPACAKLAR.ALLAH SAKARYA VE TÜRKİYE OLARAK BU GAFLETTEN UYANDIRIR İNŞALLAH..ÜLKE OLARAK HIZLICA TÜKENMEYE DOĞRU GİDİYORUZ..SAHİP OLDUĞUMUZ HİÇBİRŞEY KALMADI.ARTIK BU ÜLKE BAŞKALARININ ELİNDE.SEVR ANTLAŞMASI HÜKÜMLERİNE BİR BAKIN ,BUGÜN HEPSİ TEKER TEKER YÜRÜRLÜĞE GEÇİYOR.FAKAT HALK OLARAK İNANDIĞIMIZ ŞEYLER ÇOK FARLI.EKONOMİK OLARAK DÜNYAYA KAFA TUTUYORUZ..AVRUPA BİZİ KISKANIYOR.TARIM VE HAYVANCLIKTA REKOR KIRIYORUZ.BÜTÜN GÖSTERGELER CUMHURİYET TARİHİNİN REKORLARINI GÖSTERİYOR..NE YAZIK Kİ BUNA İNANANLAR ÇOĞUNLUKTA
Adapazarı 54
11.06.2019 15:42
Raylı sistem yapın geç kalındı bunlar sonra yapılacak şeyler ilk önce raylı sistem acil başkan metro ve tramvay işimizi görür
Online Ziyaretçiler